Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Київські медичні університети. Медичні вузи Києва

Київські медичні університети. Медичні вузи Києва

25-03-2018, 16:17
1929
0
Мабуть, медична освіта є самим важливим і потрібним, адже немає нічого більш цінного, ніж здоров'я і життя людини. У Києві отримати право роботи у сфері охорони здоров'я можна завдяки навчанню в медичних вузах. У столиці України працюють 2 таких навчальних заклади. Давайте познайомимося з київськими медичними університетами.

НМУ ім. Богомольця: історія вузу

Самим престижним і важливим навчальним закладом серед існуючих в Україні медичних вузів є Національний медуніверситет ім. А. А. Богомольця (НМУ). Заснований він у 1841 році. В ті давні часи наказ про відкриття медичного факультету був підписаний Миколою I. Це підрозділ з'явилося в складі Київського університету Святого Володимира. У перший рік роботи на навчання було прийнято всього 29 студентів, але надалі ця цифра зростала.


На початку наступного сторіччя факультет зазнав кілька реорганізацій. Їх підсумком став вихід підрозділи із складу університету. Факультет став самостійною освітньою організацією – Київським медичним інститутом. У роки війни вуз перебував в евакуації. Освітню діяльність доводилося здійснювати в Челябінську. Сучасну назву інститут отримав через кілька десятків років – у 1995 році.

Сучасний стан

Київські медичні університети. Медичні вузи Києва
Сьогодні НМУ, відноситься до київських медичних університетів, являє собою сучасну і велику освітню організацію. В ній бажання здобути вищу освіту об'єднало понад 10 тисяч осіб. Основна частина з них – це люди, які проживають у Києві, інших містах України. З метою отримання медичної освіти сюди приїжджають іноземці. Їх налічується у вузі більше 1 тисячі чоловік. У навчальному процесі задіяні професори, доктори наук, доценти, кандидати наук. Також навчанням студентів займаються заслужені працівники освіти, діячі науки, лікарі. Для розміщення всіх студентів, проведення занять обладнано 8 навчальних корпусів. Іногороднім студентам, які обрали НМУ з київських медичних університетів, можна не турбуватися про житло. Гуртожитки надаються. У внз є 7 будівель для проживання.

Структура навчального закладу

Київські медичні університети. Медичні вузи Києва
В НМУ ім. Богомольця існує кілька факультетів:
 • медфак № 1;
 • медфак № 2;
 • медфак № 3;
 • медфак № 4;
 • стоматологічний;
 • фармацевтичний;
 • медико-психологічний.
 • При бажанні одержати середню професійну освіту потрібно з київських медичних університетів вибирати НМУ. У цьому вузі відкритий коледж. Він з'явився кілька років тому – в 2012 році. Відкрита була одна спеціальність – «стоматологія ортопедична». Сьогодні тільки на ній коледж здійснює навчання студентів. Освіту в коледжі надається якісне, адже підрозділ використовує потенціал університету. У навчальному процесі задіяні викладачі 11 кафедр внз. Практичні заняття проводяться в Стоматологічному центрі НМУ ім. Богомольця, в якому активно застосовуються високотехнологічне сучасне обладнання, новітні стоматологічні інноваційні технології.

  Переваги навчання в НМУ

  Київські медичні університети. Медичні вузи Києва
  В Національному медичному університеті ім. А. Богомольця студенти не тільки зубрять підручники. У вільний від навчання час вони завдяки вузу знаходять найбільш цікаве заняття для дозвілля. Яким же чином навчальний заклад допомагає насичувати людям своє студентське життя, робити її різноманітною? В НМУ є клуб «Медик» (міжнародний культурний центр). В ньому функціонують різноманітні творчі колективи – оркестр народних інструментів, народний ансамбль танцю «Метелиця», вокальна студія, духовий оркестр, студія сучасного танцю і т. д. До переваг навчання можна ще віднести видачу випускникам вузу додатка до диплома європейського зразка. Цей документ знадобиться тим людям, які їдуть в інші країни і вирішують там працювати або продовжувати навчання. Додаток підтверджує успішність навчання конкретної людини відповідно до європейських вимог, забезпечує міжнародне визнання кваліфікації для отримання місця роботи або подальшого навчання.

  Знайомство з Київським медичним університетом

  Київські медичні університети. Медичні вузи Києва
  У столиці України працює ще один вищий навчальний заклад, що випускає фахівців для сфери охорони здоров'я. Називається воно Київським медичним університетом УАНМ. Це приватний вуз. Існує він з 1992 року. За чисельністю студентів він значно поступається НМУ ім. Богомольця. Статистика свідчить, що сьогодні тут налічується близько 2 тисяч студентів. З них приблизно 300 осіб є іноземцями. Більш низька чисельність студентів пояснюється тим, що деякі абітурієнти не довіряють приватним структурам, які не вірять в отримання якісної освіти в таких навчальних закладах. У свою чергу співробітники Київського медичного університету заявляють, що навчання тут нітрохи не гірше порівняно з навчанням у державних закладах такого профілю. Випускові кафедри очолюють відомі люди країни, висококваліфіковані фахівці.

  Факультети і спеціальності приватного вузу

  Київські медичні університети. Медичні вузи Києва
  У Київському медичному університеті (КМУ УАНМ) всього 3 факультету. Кожен з них відповідає за навчання на певній спеціальності:
 • Абітурієнти, вибираючи медичний факультет, надходять на «лікувальна справа». Навчаються на цій спеціальності 6 років. В кінці навчання видається диплом спеціаліста з присвоєнням кваліфікації лікаря.
 • При бажанні працювати в майбутньому стоматологом слід вибирати стоматологічний факультет. На ньому підготовка фахівців за програмою «стоматологія» ведеться протягом 5 років.
 • У структурі внз є також фармацевтичний факультет за спеціальністю «фармація». На ній проходять підготовку майбутні провізори. Тривалість навчання – 5 років.
 • На пропонованих спеціальностях студенти навчаються як платно, так і безкоштовно. Для безкоштовного навчання необхідно взяти участь в конкурсі (який проводиться в 2 етапи) на отримання університетського гранту. При проведенні першого туру розглядаються мотиваційні листи абітурієнтів, враховуються результати здачі вступних екзаменів чи ЗНО (російською мовою це позначається як ЗНО – зовнішнє незалежне оцінювання) і середній бал атестата. У результаті складається список осіб, які допускаються до участі в наступному (заключному) турі конкурсу.

  КМУ на міжнародній арені

  Київські медичні університети. Медичні вузи Києва
  Як вже говорилося вище, в медичному університеті міста Києва в Україні є іноземні студенти. Це означає, що внз зацікавлює громадян інших держав. Сюди приїжджають вчитися з Росії, Білорусі, Туркменістану, Азербайджану, США, країн Африки. Вуз встановлює зв'язки з міжнародними організаціями. Співпраця налагоджена з університетом «Шаріте», Російським гомеопатичним суспільством і т. д. Регулярно вчені вузу беруть участь у міжнародних заходах – медичних форумах, науково-практичних конференціях, конгресах.

  Який внз обрати?

  Київські медичні університети. Медичні вузи Києва
  У будь-якому з розглянутих навчальних закладів міста Києва в Україні можна отримати якісну освіту. Все залежить від самих абітурієнтів. Якщо вони будуть після надходження все вчити, читати підручники і додаткову літературу, то вони обов'язково стануть висококваліфікованими фахівцями. Молодим людям, які планують вступати в медичні вузи Києва, рекомендується записатися на підготовчі курси. Вони пропонуються як в Національному медичному університеті, так і в Київському медичному університеті. Заняття проводять висококваліфіковані фахівці вузів, які досконально знають ті дисципліни, які вони викладають.
  Читайте також
  Профорієнтація школярів
  Профорієнтація школярів
  Правильний вибір професії - дуже важливе рішення, яке необхідно прийняти нинішнім школярам. Від обраної спеціальності буде залежати не тільки
  Сімейне освіта
  Сімейне освіта
  Сімейне освіта - у наш час є одним з найпопулярніших видів навчання. Всупереч всім стереотипам подібна форма навчання доступна не тільки дітям
  9 класів - це яка освіта?
  9 класів - це яка освіта?
  Сучасна система освіти побудована таким чином, що після 9 клас учень має право випуститися зі школи, продовжувати навчання в іншому навчальному
  11 класів - це яка освіта?
  11 класів - це яка освіта?
  З наближенням 9 класу перед учнями постає питання, залишати школу і вступати до технікумів або ж продовжувати навчання і закінчувати 11 класів. Що
  Загальноосвітня система «Школа 2100»
  Загальноосвітня система «Школа 2100»
  Однією з освітніх систем, що успішно реалізуються в школах Росії, є, так звана програма "школа 2100". У нашій статті ми розповімо про її основні
  Куди поступити після 9 класу?
  Куди поступити після 9 класу?
  Школярі, які закінчують 9 клас, на сьогоднішній день мають 2 варіанти продовження навчання: залишитися в школі і закінчити 11 класів, або ж завершити