Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Що таке нектар, синоніми до слова

Що таке нектар, синоніми до слова

25-03-2018, 16:19
726
0
Що таке нектар? Здавалося б, це дуже знайоме слово, що має відношення до квітів, бджіл та меду. Але ось що собою являє така речовина, знають далеко не всі. Про це, а також про інших значеннях і про те, як пишеться слово «нектар», поговоримо далі.

Нектар – цукристий сік квіток

Що таке нектар, синоніми до слова
Нектар – це сік, що виділяється рослинами, що мають квітки з метою залучення комах-запилювачів. В цьому соку міститься велика кількість цукрів, що виробляються медовими залозами. У одних рослин вони знаходяться в квітках, в інших – в інших місцях. Що таке нектар за своїм складом? Вміст цієї речовини досить складне, в нього входять водні розчини таких інгредієнтів, як:
 • Сахароза.
 • Глюкоза.
 • Фруктоза.
 • Мальтоза.
 • Спирти.
 • Мінеральні солі.
 • Ферменти.
 • Ароматичні речовини
 • Про види цукрів у нектарі

  У різних рослин вміст цукрів (сахарози, глюкози і фруктози) в нектарі по-різному. Велика їх кількість знаходиться у яблуні, вишні, малини (від 45 до 65 %), трохи менше – у агрусу, червоної і чорної смородини (від 20 до 44 %). В основному, у складі нектару переважають сахароза і фруктоза, але існують і інші варіанти. Так в нектарі ріпаку міститься тільки глюкоза і фруктоза, а в нектарі кінського каштана – лише сахароза.


  Потрібно відзначити, що всі три зазначених речовини мають однакову природу, ставлячись до вуглеводів, або цукрів. При цьому найпростіші з них – це глюкоза та фруктоза (моносахариди), тоді як сахароза – це дисахарид, що має в своєму складі перші два види.

  Деякі факти про нектарі

  Що таке нектар, синоніми до слова
  Квітки деяких рослин здатні виробляти «рекордну» кількість нектару, наприклад, у малини його приблизно в два рази більше, ніж у інших. Але при розрахунку кількості нектару, який виробляє рослина на певній площі, враховується також і число що знаходяться на ній квіток. У княжика сибірського квітка може накопичувати в собі до 100 мг нектару, у пишній гвоздики – до 50 мг. Розбираючись в питанні, що таке нектар, слід згадати і про те, що в деяких знаходяться токсичні речовини, і вони є отруйними. Це відноситься до таких рослин, як азалія, багно, волчеягодник, рододендрон, чемериця. Але це не означає, що нектар всіх отруйних рослин становить загрозу для людини, так відносно безпечними в цьому відношенні є наперстянка, болиголов, олеандр, блекота.

  Харчуються Нектаром багато комахи, в основному, це бджоли, оси, метелик і джмелі. Бджоли переміщують нектар у вулики, де виробляють мед. Крім комах, залучені нектар, запилюють квіти колібрі, деякі різновиди кажанів. Окремі види акацій населяются мурахами, які харчуються нектаром і захищають їх від травоїдних.

  Нектар як харчовий продукт

  Що таке нектар, синоніми до слова
  Ось ще одне значення слова «нектар». Нектаром називають продукт, який готується з фруктового або овочевого пюре (концентрованого соку) і питної води. Крім того, в нього додають цукор (або цукру, про яких йшлося вище), а також мед. Ці інгредієнти змішуються і виходить рідкий продукт, придатний для вживання в їжу. Він не є сброженным і здатний до бродіння. При цьому частка пюре або концентрованого соку в складі нектару (з урахуванням виду овочів або фруктів) повинна бути не менше, ніж 20 - 50 % від загального обсягу.
  Крім зазначених вище продуктів, у нектарі можуть міститися підкислювачі натурального властивості, наприклад, такі, як лимонна кислота. А також овочева і фруктова м'якоть, клітини цитрусових: лимонів, апельсинів, мандаринів, грейпфрутів. Навпаки, не можна додавати ароматизатори, різного роду підсолоджувачі і консерванти. Зазвичай нектар виготовляють з таких видів овочів або фруктів, смак концентрованого соку яких не можна використовувати при готуванні звичайного соку з-за їх особливостей. Наприклад, таких, як надто кислий смак, як у граната, вишні, смородини, або надмірна густота, як у персика, банана.

  Нектар у міфології

  Що таке нектар, синоніми до слова
  Що таке нектар у міфології? Про напої та їжу богів – нектарі і амброзії – нам відомо, зокрема, з «Одіссеї» грецького сліпого поета Гомера. Вони володіли чудовим ароматом і дарували безсмертя та вічну молодість всім, тим, хто куштував їх. У деяких міфах нектар розливала по кубками богиня юності Геба. Згідно з іншими переказами, нектаром пригощав богів Ганімед. Він був прекрасним юнаком, сином одного з троянських царів, якого викрав Зевс і з допомогою орла перемістив на Олімп.
  Що таке нектар, синоніми до слова
  Існує і ще один персонаж давньої міфології греків, пов'язаний з нектаром і амброзією. Це син Зевса, цар Тантал, який брав участь в олімпійських святах. Одного разу він вирішив спробувати дати своїм друзям кошти, що обіцяють молодість і безсмертя, і поплатився за це. Він був скинутий в Аїд – підземне царство, де терпить постійні муки спраги і голоду. Він стоїть по горло в воді, а над ним схиляються віти з розкішними плодами. Але як тільки він хоче зробити ковток, відкриваючи рот, або зірвати плід, здіймаючи руки, вода йде, а гілки відхиляються.

  Етимологія та синоніми до слова «нектар»

  Етимологічно це слово пов'язане з грецькими словами «мертвий» і «небіжчик». Існує таке слово, як «некролог», тобто посвячення людині після його смерті. При цьому нерозривно пов'язане з «нектаром» слово «амброзія» має протилежний зміст і означає «безсмертний». Дослідники нерідко задаються питанням, для чого ж олімпійським богам було потрібно вживати одночасно два засоби, що мають протилежні властивості, якщо судити по їх назві. Деякі з них, відповідаючи на це питання, проводять аналогію з живою і мертвою водою, про яких нам відомо з російських казок. Як синоніми до даного слова у словниках наводяться «сік» і «напій». «Нектар» пишеться через букву «е» в першому складі. Це потрібно завчити напам'ять, оскільки перевірочного слова до слова «нектар» не існує.
  Читайте також
  Що таке тракт: кілька значень слова
  Що таке тракт: кілька значень слова
  Що таке тракт? Зазвичай при проголошенні цього слова виникає асоціація з шляхами-дорогами, що пролягають по широких російських просторах. І таке
  Печія під час вагітності
  Печія під час вагітності
  Причиною печії під час вагітності як і причиною печії у будь-якої людини, є підвищений вміст вуглеводів в їжі. Вуглеводи у невеликих
  Коли можна давати дитині сік?
  Коли можна давати дитині сік?
  Немовлята не мають потреби в соку. Професори Академії Педіатрії кажуть, що діти до 6 місяців не повинні пити сік. Навіть, якщо дитині вже 6 місяців,
  Печія у дитини: причини
  Печія у дитини: причини
  Печією називається відчуття печіння в шлунку, що супроводжується здуттям живота, відрижки і неприємним відчуттям кислоти в ротовій порожнині.
  Чим корисний чай з фенхелем для новонароджених?
  Чим корисний чай з фенхелем для новонароджених?
  Фенхель, який нерідко називають солодким кропом, здавна славився своїми дивовижними корисними властивостями. Так, наприклад, педіатри часто
  Фенхель для новонароджених
  Фенхель для новонароджених
  Практично кожна людина хоча б раз у житті стикався з такими неприємними явищами, як здуття живота і коліки. А для новонароджених діток ця проблема