Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Виховання Базарова в романі "Батьки і діти" Тургенєва І. З.

25-03-2018, 16:21
307
0
Твір тонко розкриває виявлену В. С. Тургенєвим прірву між двома поколіннями. В сучасному йому суспільстві назрівало прагнення суспільства порвати з минулим, змінити дійсність і мислення. Персонажем, що втілює образ людини нової формації, постає перед нами Євгеній Базаров. Постараємося зрозуміти, які витоки появи таких людей. Тема статті – походження і виховання Базарова в романі "Батьки і діти".

Про сім'ю

Багатьом читачам головний герой Тургенєва здався страшним людиною, позбавленим будь-яких почуттів. Критиком М. Антоновичем він навіть названий асмодеем - злим демоном. Притаманна чи Bazarovu любов до батьківщини, до своїх батьків, до жінки, нарешті? Давайте розбиратися більш детально.
Виховання Базарова в романі "Батьки і діти" Тургенєва І. З.
Яке ж походження Базарова в романі "Батьки і діти"? Євген є сином простого лікаря, який говорив про себе наступне: Адже Я плебей, homo novus – не з стовпових, не те, що моя благовірна ("Батьки і діти"). Дійсно, штабс-лікар був одружений на потомственою дворянці, в маєтку якої були кріпаки, душ 15. Ось це поєднання благородних кровей і плебейства породило бідного, але гордого Євгенія Базарова. З пихою і високо піднятою головою говорить він про своє єднання з народом, згадуючи, що його дід "орав землю". Тому і легко сходиться з простими людьми:


Базарів, який володів особливим умінням викликати до себе довіру в людях нижчих, хоча він ніколи не потурав їм і обходився з ними недбало. ("Батьки і діти"). Головний герой ніколи не брав милостині, прагнучи вивчитися на лікаря, як і його батько.

Відносини з батьками

Любив він своїх батьків? Його поїдали суперечливі почуття: з одного боку, Євген зізнавався в цьому, але, з іншого, зневажав їх "дурну життя". У представників двох поколінь були діаметрально різні життєві позиції. Але сам Базарів був щиро любимо саме цими двома старичками, почуття яких пом'якшували існуюче непорозуміння. Особливо яскраво автор описує справжні переживання батьків після смерті молодої людини. На невеликому зарослому сільському цвинтарі, має абсолютно сумний вигляд, була лише одна могила, на якій на зорі співали птахи. До неї постійно приходили два дряхлеющих дідка.

Виховання Базарова в романі "Батьки і діти" Тургенєва І. З.
Євген був сенсом життя свого консервативного батька, не довіряє сучасній медицині, і побожної матері. Перед смертю головного героя стає очевидним, хто здійснював виховання Базарова. У романі "Батьки і діти" автор розкриває показний характер промов головного героя. На смертному одрі він звертається до Одинцовій з проханням доглянути за престарілими батьками. І його слова звучать як справжнє визнання ним у любові: Таких людей, як вони, у вашому великому світлі вдень з вогнем не знайти. ("Батьки і діти").

Зовнішній вигляд

При першій же появі героя автор малює його докладний портрет. Але робить це якимось тільки йому відомим чином. Вже через кілька сторінок читач навряд чи може передати деталі, але у нього залишається враження відштовхуюче-некрасивого, безбарвного і неправильного особи, яке оживало після надання йому подкупающего вираження. Так, спокійна посмішка додавала йому розуму і самовпевненості. Опис Базарова в романі "Батьки і діти" представляє нам рослого людини близько тридцяти років. Вік конкретно не обмовляється, але головний герой старше свого 23-річного друга Аркадія Кірсанова і знаходиться в одних роках з А. С. Одинцовою, яку, за романом, 28 років. У нього широкий лоб і худе обличчя з зеленуватими очима. А головною визначною пам'яткою були пісочного кольору бакенбарди, з яким він часто проводив довгими пальцями.
Зовнішність Базарова в романі "Батьки і діти" повністю відповідала його манерам. Він мало говорив, вважаючи це справою непристойним, при цьому нерідко жартував над оточуючими. Нігіліст, все піддає критиці, Євген Базарів володів гострим розумом. Мав досить розв'язні манери, заперечував мистецтво, любов і романтику, не захоплювався природою. Для нього вона була лише майстерні, а не храмом.
Виховання Базарова в романі "Батьки і діти" Тургенєва І. З.

Виховання Базарова

У романі "Батьки і діти" автор малює портрет дуже працьовитої людини. Він на порозі закінчення університету, готується тримати іспит на ступінь доктора. У Мар'їно, де герой гостює у Кирсановых, він цілий день проводить за мікроскопом, який привіз з собою. Базарів вважає, що людина не повинен залежати від часу, а час від нього. В романі постає питання про виховання людини. Яку ж відповідь дає сам головний герой? Кожна людина сам себе виховати повинен - ну хоч як я, наприклад ("Батьки і діти"). Імовірно, під цим Євген розуміє освіта і той факт, що всього досяг завдяки своїй праці і старанності. Але виховання Базарова в романі "Батьки і діти" – це ще і поведінка у суспільстві. Очевидно, що наш герой не перейняв від матері дворянських манер. Він абсолютно демократичний в одязі, яка являє собою "балахон з кистями". Це дратує Павла Петровича, аристократа, який відчуває народний дух у всьому вигляді молодої людини. Той не вживає іноземних слів, зате в його промові присутні вираження "ан ні", "чай", "як пак". Базарів виховав себе сам, і виховав нігілістом, проте надалі він стане жертвою цього процесу.

Виховання Базарова в романі "Батьки і діти" Тургенєва І. З.

Улюблений герой автора

По ходу дії головний герой закохується. Об'єктом його пристрасті стає молода вдова А. С. Одинцова. Любов несподівано пробуджує в ньому романтика. Базарів дорікає і зневажає себе за слабкість. Страждаючи, він шукає порятунку в роботі. За жорсткістю і різкістю читач бачить тонко відчуває людини, яка боїться оголити свою душу. Особливо явно це розкривається перед смертю. Базарів умирає від інфекції, яку отримав під час розтину трупа перехворів тифом. Його смерть досить безглузда, бо не виправдана прагненням врятувати чиєсь життя. Якщо читач не полюбить Базарова з усією його брутальністю, бессердечностью, безжальної сухістю і різкістюя винен і не досяг своєї мети. (І. С. Тургенев). Образ Базарова – це образ яскравого представника молодих людей другої половини XIX століття. Нігілізм тоді був дуже популярний. Головний герой мислить масштабно, будучи готовим взяти на себе відповідальність за країну. Автор симпатизує йому, про що свідчать наведені вище слова.
Читайте також
Що читає сучасна молодь?
Що читає сучасна молодь?
Що читає сучасна молодь? "А чи читає вона взагалі?" - запитають багато. Як показують останні соціологічні дослідження, так, читає. І завдяки
Книги з виховання дітей
Книги з виховання дітей
Виховання дитини - справа нелегка. Особливе, якщо малюк перший, а в процесі виховання виникли якісь труднощі. Як батьки можуть впоратися з ситуацією?
Виховання толерантності
Виховання толерантності
У сучасному світі одна з основних цінностей - толерантність. Як виховати толерантність в дитині, і яку роль у цьому відіграє сім'я і школа - про це
Дитяча любов
Дитяча любов
Малюк закохався? Не варто відмахуватися від його першого почуття і тим більше сміятися над ним. Краще підтримайте його і розкажіть детальніше про те,
Сучасне виховання дітей
Сучасне виховання дітей
Сьогодні сучасні мами і тата намагаються виховувати дітей інакше, по-новому, ніж наші батьки. А що це - сучасне виховання? І що воно під собою має на
Виховання без покарань
Виховання без покарань
Згадуючи своє дитинство, багато згадають, що батьки часто карали їх за проступки, а до кого-то навіть застосовували фізичну силу. І правда, старше