Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Міст Богдана Хмельницького в Москві

Міст Богдана Хмельницького в Москві

25-03-2018, 19:15
692
0
Де розташований міст Богдана Хмельницького в Москві? Як дістатися до нього? Коли і ким було створено це унікальне споруда? Чим цікава ця інженерна споруда? Ці питання, а також незвичайні і дивовижні факти, пов'язані з цим місцем, будуть розглянуті в цій статті.

Міст імені Богдана Хмельницького

Ця споруда також має назву "Київський пішохідний міст". Він знаходиться на Москві-річці і з'єднує між собою Ростовську і Бережковскую набережні. Міст знаходиться неподалік від Київського вокзалу. Міст Богдана Хмельницького назвали на честь гетьмана України, під проводом якого Запорізька Січ повністю відмежувалася від Речі Посполитої і приєдналася до Російської імперії. Міст відкрили на початку вересня 2001 року, після того, як був демонтований Краснолужский міст, який знаходився вище за течією на два кілометри. Демонтаж був проведений з-за віку конструкції, який становив майже сто років. Міст Богдана Хмельницького з'єднує два московських району Хамовники і Дорогомилово. На Хамовнической стороні знаходяться Саввинская і Ростовська набережні, а на Дорогомиловской стороні - Бережковская набережна.


Опис мосту

Міст був створений за проектом ВАТ «Гипротрансмост» і архітектора Е. Р. Гапонцева. Основна несуча конструкція мосту, а саме його арка, була запозичена у Краснолужского мосту, створеного в 1907 році, має масу близько 1400 тонн і завдовжки 135 метрів.
Міст Богдана Хмельницького в Москві
Саму арку спроектував найбільший фахівець з мостобудування того часу Л. Д. Проскуряков. Після монтажу арки на новому місці її повністю перекрили ковпаком зі скла і металу, які приховали початкові обриси конструкції. Загальна маса конструкції моста становить близько 1750 тонн. Підвалини мосту Богдана Хмельницького зроблені з залізобетону і винесені в русло річки з набережних, так як ширина річки в цьому місці більше, ніж довжина арки. Однак ширина русла не така велика, як на місці Пушкінського мосту, де довелося зводити додаткові арочні прольоти. Архітектурна обробка та обробка нових мостових засад і прольотів імітує зовнішній вигляд старого Краснолужского мосту, який був спроектований архітектором А. Н. Помаранчевим.

Внутрішня обробка мосту

Над мостом Богдана Хмельницького спорудили скляний ковпак, що став дуже вдалим не тільки естетичним, але й технічним рішенням. Всередині конструкції дуже комфортно гуляти і насолоджуватися відкриваються звідси видами Москви. Склопакети, які огортають міст повністю, чудово захищають від негоди і вітру.
Міст Богдана Хмельницького в Москві
Сам внутрішній інтер'єр мосту є лаконічним і стриманим і в той же час акуратним і стильним. По обидва боки внутрішнього приміщення встановлені білосніжні колони, які створюють відчуття, що ви знаходитеся в тунелі. В пізній час доби включається коридорна підсвічування з м'яким теплим світлом. Всередині міст обладнаний зручними лавочками для тих, хто вирішить відпочити. З недавнього часу тут почали з'являтися невеликі магазинчики та торгові павільйони. Тепер тут можна випити кави, чаю і перекусити, а також придбати сувеніри. На мосту зроблені панорамні відкриті балкончики, з яких можна милуватися мальовничими краєвидами міста та робити прекрасні фотографії.

Цікаві факти

Як і будь-який об'єкт, популярний у туристів, міст Богдана Хмельницького має свої незвичайні історії, дивовижні факти і легенди. Так, наприклад, у 1977 році на місці центральної арки цього мосту була арештована співробітниця ЦРУ, яка працювала під прикриттям, - Березня Петерсен, правда, в той час арка перебувала на місці Краснолужского мосту.
Міст Богдана Хмельницького в Москві
У 2002 році тут був встановлений рекорд, який занесли в книгу рекордів Гіннеса її представники. Рекорд полягав у тому, що 2226 закоханих пар почали одночасно цілуватися під склепінням мосту. Це вражаюча кількість цілуються пар відразу ж принесло величезну популярність мосту у всьому світі. Після цієї події місце отримало негласну назву "міст для поцілунків". Згідно приймете, для того щоб ваші почуття ніколи не згасали і любов була міцною, потрібно обов'язково поцілуватися на цьому мосту. Багато хто вірить в те, що це допоможе зберегти тривалі сімейні відносини.

Як дістатися до мосту Богдана Хмельницького

Дістатися до цього місця досить просто, для цього необхідно скористатися метрополітеном, доїхавши до станції метро «Київська». Зробити це можна, пересуваючись по блакитний або синій гілці лінії метро. Сам міст знаходиться за адресою: Площа Київського вокзалу № 1.

Міст Богдана Хмельницького в Москві
Якщо ви подорожуєте по Москві вперше і погано орієнтуєтеся в місті, вам допоможе практично будь-який перехожий, підкаже, де знаходиться міст і як краще до нього дістатися. Опинившись біля Київського вокзалу, можна відразу ж помітити це грандіозне, красиве спорудження. Головним орієнтиром, який допоможе знайти цей дивовижної краси міст, є Москва-ріка.
Міст Богдана Хмельницького в Москві
Цей міст сам по собі є пам'ятником архітектури і мостобудування, крім цього, він дозволяє побачити красу столиці з вигідного ракурсу. У темний час доби, завдяки грамотно встановленій системі освітлення і підсвічування виходить зробити чудові фотографії. Побувавши на цьому мосту, ви залишите у своїй пам'яті масу позитивних емоцій, які будуть нагадувати вам про поїздку в столицю.
Читайте також
Що таке фунікулер і яка його роль у сучасному світі
Що таке фунікулер і яка його роль у сучасному світі
Історія створення та сучасна конструкція фунікулера. Відмінність пристрою фунікулера від канатної дороги (з якої його часто неправомірно плутають).
Наймолодші моделі: список, біографії та цікаві факти
Наймолодші моделі: список, біографії та цікаві факти
Піар-кампанії активно проводять кастинги серед юних хлопчиків і дівчаток, адже саме вони прорекламують товари для дітей і підлітків набагато краще,
Актор Тетруашвили Джемал Джемалович: біографія, фільмографія, цікаві факти
Актор Тетруашвили Джемал Джемалович: біографія, фільмографія, цікаві факти
У кінематографі багато талановитих акторів і Джемал Тетруашвили не виняток. За його плечима велика кількість ролей у кіно і театрі, багато хто з них
4D-пазли
4D-пазли
Новинка-винахід останніх років у світі конструювання - 4D-пазли, стануть по праву улюбленим заняттям і ваших дітей, і вас самих! Ці найзахопливіші
Чого побоюватися навесні? Необхідний фільтр для води
Чого побоюватися навесні? Необхідний фільтр для води
Весна - це не привід для радості??? Можна не боячись, що малюк замерзне збільшити час прогулянки, крім того, вже не потрібно так кутати дитину, а