Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Де знаходиться крайня південна точка Південної Америки?

Де знаходиться крайня південна точка Південної Америки?

25-03-2018, 19:18
1136
0
Південна Америка - четвертий за площею континент. Він омивається водами Тихого і Атлантичного океану. На його території розташовано 12 держав, де проживає понад 387 млн осіб. У цій статті ми розглянемо координати крайніх точок Південної Америки і їх назви. Особливу увагу приділимо мису Горн.

Історична зведення

Згідно з історичними даними, південноамериканський континент був відкритий португальським мореплавцем Колумбом, який помилково вважав, що досяг Індії. Про те, що це абсолютно новий материк, раніше невідомий європейському співтовариству, повідав Амеріго Веспуччі. Внаслідок колонізації місцеве населення знищувалося, а ці землі були заселені конкістадорами. Трохи пізніше на цій території виросли численні держави.
Де знаходиться крайня південна точка Південної Америки?
Раніше, щоб потрапити з Атлантичного океану в Тихий, мореплавцям потрібно було вирушати до крайньої південної точки Південної Америки. Тут знаходиться протока Дрейка, де з'єднуються перебігу цих двох гігантських водойм. Це був єдиний морський шлях аж до 1920 року. В цей період в експлуатацію був введений Панамський канал, розташований на однойменному перешийку, що з'єднує Північну і Південну Америку. Крайня південна точка з тих пір стала не настільки приваблива для мореплавства, так як цей маршрут був набагато довший і небезпечніше.

Північна точка

Мис Гальинас є північної краєм материка. Він знаходиться на території, яка належить державі Колумбія. Береги мису омиваються водами Карибського моря. Крайня північна точка Південної Америки має такі координати: 12°27' пн. ш. і 71°39' з. д.
Де знаходиться крайня південна точка Південної Америки?

Західна точка

Західна край материка має назву мис Паріньяс. Вона була відкрита іспанцями в 1527 році. Територіально мис відноситься до Перу. Населений пункт Негритос найближче знаходиться на крайній західній точці. Він розташований в 5 км від мису Паріньяс, омивається водами Тихого океану і має такі координати: 4°40' ю. ш. і 81°20' з. д.

Східна точка

Східна край материка розташована на території Бразилії. Вона має назву Кабу-Бранку, що перекладається з португальської як «білий мис». Недалеко від цього місця (8 км) розташоване місто Жуан-Песао. Першовідкривачем мису став Дієго Lepe – іспанський мореплавець, який прибув на узбережжі Південної Америки в 1500 році. Тут встановлено маяк і пам'ятна табличка, на якій зазначено, що це найсхідніша точка континенту. Однак у наш час вченими було встановлено, що насправді це звання належить мису Сейшас, який розташувався приблизно на відстані півкілометра від Кабу-Бранку. Координати точки - 7°10 ма. ш. 34°47 з. д.


Де знаходиться крайня південна точка Південної Америки?

Крайня південна точка Південної Америки

Варто відзначити, що південних країв кілька:
 • мис Фроуард;
 • Дієго-Рамірес;
 • мис Горн.
 • Так який варіант правильний? Почнемо по порядку. Мис Фроуард – крайня південна точка Південної Америки, яка розташована безпосередньо на материку. Її координати – 53°54' ю. ш. і 71°18' з. д. Вона знаходиться на півострові Брансвік, який територіально належить державі Чилі. Мис омивається водами Магелланової протоки. Англійський пірат Т. Кевендіш дав мису таку назву у січні 1587 року. Слово forward перекладається з англійської мови як «несприятливий», «свавільний». Найближче поселення розташоване на відстані 40 км.

  Ще однією крайньою точкою вважається група островів Дієго-Рамірес. Вони розташовуються на південний захід від мису Горн. Відстань між цими географічними об'єктами близько 100 км. Виходячи з цих даних, самої південної острівної точкою можна вважати скелястий острів Агіла, що входить до складу групи Дієго-Рамірес.
  Де знаходиться крайня південна точка Південної Америки?
  Багато людей вважають мис Горн найпівденнішою крапкою. Однак це в корені невірно. Щоб розібратися в питанні, слід уважно вивчити карту континенту. Насправді крайня південна точка Південної Америки – мис Фроуард, розташований в Чилі на півострові Брансвік. Острівна край – Агіла (група Дієго-Рамірес). Тим не менше сам мис Горн і його історія викликають дуже великий інтерес.

  Мис Горн

  Архіпелаг Вогняна Земля складається з безлічі островів, самим південним з яких є острів Горн. Досить часто цю групу островів називають «краєм світу». Від материкової частини вони відокремлені Магеллановою протокою. Самим південним межею архіпелагу вважається мис Горн. Група островів увійшла до складу Національного парку Кабо-де Орнос.
  Якщо розрахувати відстань від південній частині архіпелагу до самого холодного континенту на Землі – Антарктиди, воно складе трохи менше 800 км. В 2005 році ЮНЕСКО проголосило мис Горн природною спадщиною людства. Це місце було відкрито в 1616 році голландськими мореплавцями, які шукали новий шлях прямування в Індію. Очолював експедицію Віллем Схаутен з містечка Хорн. Перетинаючи протоку Магеллана, кораблі обійшли скелястий острів, за яким мореплавцям відкрився безмежний Тихий океан. Керівник експедиції вирішив назвати його Hoorn – на честь голландського міста.

  Де знаходиться крайня південна точка Південної Америки?

  Погана слава

  За мисом Горн закріпилася погана слава, так як маршрут, який пролягає повз нього, один з найскладніших. Потрапити з одного океану в інший, аж до 1920 року можна було, тільки минувши острови Вогненної Землі. Північний шлях був ще складніше в плані маневрування. Єдиний шанс потрапити з Атлантичного в Тихий океан – це подолати протоку Дрейка. Погодні умови в цьому регіоні дуже несприятливі. Приблизно 280 днів в році тут стоїть дощова погода, непередбачено виникають циклони. Західні вітри формують стрімка течія. Біля островів архіпелагу гирло потоку звужується, з-за чого на шляху прямування виникають найбільші пороги. З-за материкової обмілини океанські вали розбиваються, що сприяє формуванню великих хвиль, чия висота сягає 18 метрів. Тут розташоване величезне кладовище кораблів. Їхня загибель пов'язана з суворою природою цих місць. Як стверджують вчені, тут знайшли свій притулок близько тисячі кораблів.
  Читайте також
  Міст Богдана Хмельницького в Москві
  Міст Богдана Хмельницького в Москві
  Де розташований міст Богдана Хмельницького в Москві? Як дістатися до нього? Коли і ким було створено це унікальна споруда? Чим цікава ця інженерна
  Що таке фунікулер і яка його роль у сучасному світі
  Що таке фунікулер і яка його роль у сучасному світі
  Історія створення та сучасна конструкція фунікулера. Відмінність пристрою фунікулера від канатної дороги (з якої його часто неправомірно плутають).
  Висаджування дитини
  Висаджування дитини
  З моменту появи одноразових підгузників, актуальність висаджування дитини для справляння вітчизняних потреб, практично зійшла нанівець. Але користь
  Колір очей у новонароджених
  Колір очей у новонароджених
  Побачивши новонароджену дитину перший раз, практичний всі родичі намагаються з'ясувати, на кого ж немовля схожий більше. На маму чи на тата? І тут
  Найнеобхідніші товари для новонароджених з Америки
  Найнеобхідніші товари для новонароджених з Америки
  Вже за кілька місяців до народження малюка батьки починають набувати необхідні для неї речі. Існує спеціальний перелік товарів, які
  Час мріяти
  Час мріяти
  Початок літа Прекрасне, дивовижне, непередбачуване час! Вранці можна прокинутися від співу птахів, вдень сонечко приносить довгоочікуване тепло -