Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Що таке Олімпіада в нашому житті

Що таке Олімпіада в нашому житті

25-03-2018, 19:18
937
0
Молодість завжди прагне до розвитку і руху. Дати цьому рухові правильний напрямок допомагають Олімпійські ігри, коли метою молоді стає командне братерство і дружба, досягнення вершин і самовдосконалення.

Що таке Олімпіада

Олімпійські ігри – це змагання найсильніших спортсменів різних країн між собою. Вони налаштовують і спортсменів, і вболівальників на чесну спортивну боротьбу, яка протиставляється війнам і конфліктів. Олімпіада – це свято сили і мужності, коли тріумф однієї людини зливається з досягненнями всього людства.

Античні Олімпійські ігри

Що таке Олімпіада в нашому житті
Початком проведення Олімпійських ігор вважається 776 р. до нашої ери, а країною-родоначальницею Олімпіади є Стародавня Греція. Місцем проведення цих змагань в античний час була обрана гай Альтіс в Олімпії, що відрізняється своєю м'якою, заспокійливого виду природою. Це відповідало духу змагань, на час яких припинялися всі війни, крім того, Олімпія була священним місцем у Греції. У змаганнях брали участь тільки чоловіки, які були вільними громадянами і не здійснювали безчесних вчинків. Жінкам заборонялося навіть бути присутнім на змаганнях у якості глядачів, а порушили це правило скидали зі скелі. Але переказ оповідає, що все-таки була одна жінка по імені Каллипатейра, прийшла подивитися змагання і не отримала за це покарання. Вона тренувала свого сина і прийшла на стадіон в чоловічому одязі, але в пориві захоплення від перемоги сина видала себе. Судді не стали її карати, але внесли в правила змагань зміни. З цих пір всі тренери в Стародавній Греції повинні були бути на стадіон оголеними. Молоді античні спортсмени також перебували оголеними на такій Олімпіаді, що підкреслювало, що існував тоді в Греції культ краси тіла.


Олімпійська хартія

Що таке Олімпіада в нашому житті
У 394 році Олімпіада була заборонена, так як стало офіційною релігією християнство вважало ці ігри проявом язичництва. Але через 1500 років у 1894 році громадський діяч і педагог француз барон П'єр де Кубертен на конгресі в Сорбонні запропонував відродити Олімпійські ігри. Будучи прогресивним діячем свого часу, П'єр де Кубертен розумів важливість правильної організації життя молоді, зміцнення здоров'я підростаючого покоління, його орієнтацію на мир, дружбу і здоровий змагальний дух. Конгрес підтримав цю пропозицію і постановив провести першу Олімпіаду в 1896 році в Греції, а конкретніше – в Афінах. Вся організаторська робота була доручена обраному Міжнародного олімпійського комітету, а правила були прописані в Олімпійській хартії. В цих правилах, зокрема, йдеться, що дискримінація по відношенню до якого-небудь спортсмену або країні за різними мотивами неприпустима. Другі Олімпійські ігри проходили в Парижі в 1900 році. Вперше у цих змаганнях брали участь жінки. У цих іграх також вперше виступала команда Російської імперії.

Символи Олімпіади: емблема, прапор і клятва

П'ять кілець, які означають п'ять частин світу, об'єднаних Олімпійськими іграми, – це емблема ігор. А на білому Олімпійському прапорі майорять ці ж кільця – червоне, чорне і блакитне вгорі, а зелене і жовте – внизу. Вимовити клятву доручається одному з видатних спортсменів країни, в якій проводиться Олімпіада. Існує також клятва суддів, в якій вони обіцяють ставитися до всіх учасників змагань неупереджено.

Традиційні ритуали

Кожна Олімпіада передбачає урочисту церемонію відкриття і закриття цих ігор з підйомом прапора та урочистою промовою голови Міжнародного олімпійського комітету. При цьому країна–організатор Олімпіади підготовляє театралізована вистава, яка супроводжує ці заходи. Зазвичай в уявленні демонструються особливості країни, її історія і досягнення.

Зимова Олімпіада-2018 в Пхенчхані

Як всі попередні Олімпійські ігри, ця Олімпіада була прекрасним видовищем, яке наповнювало життя всіх жителів Землі атмосферою свята, несло дух миру і дружби. Навіть делегація Північної Кореї брала участь у цих змаганнях, незважаючи на існуючу військову напруженість на Корейському півострові.
Огорчающим моментом цієї Олімпіади стало упереджене ставлення суддів до учасників команди Росії, яку змусили виступати без свого прапора. Крім того, багато з найкращих спортсменів цієї команди не були допущені до Ігор. Їх звинуватили у вживанні допінгу, але не надали доказів. Цей факт погано узгоджується з тим пунктом Олімпійської хартії, де йдеться про неприпустимість дискримінації відносно деяких учасників змагань. Незважаючи на це, команда Росії виступила відмінно. Вона завоювала 17 медалей, 2 з яких – золоті. На Олімпіадах часто встановлюються світові реко
Що таке Олімпіада в нашому житті
рды. Олімпіада 2018 року не виняток. Особливо цікавий факт встановлення світового рекорду в одиночному фігурному катанні серед жінок. Російська фігуристка Євгенія Медведєва набрала в короткій програмі особистого турніру 8161 бали, і це був світовий рекорд. А через 20 хвилин її подруга по команді 15-річна фігуристка Аліна Загитова набрала в цій же програмі 8292 бали, і це був вже новий світовий рекорд. В результаті Загитова завоювала золоту медаль, а Медведєва – срібло.

Що таке олімпіада в школі

Для досягнення прогресу в науці держава повинна відбирати кращих знавців у кожній галузі і створювати їм умови для плідної роботи. Такий відбір починається ще в школі. У Росії щорічно проводяться олімпіади серед школярів з 24 предметів. Спочатку в кожній школі по кожному з цих предметів проводять такі олімпіади, що дозволяє визначити кращих учнів. Рівень вимог на цих змаганнях відповідає програмі навчання в школі.

Що таке Олімпіада в нашому житті
Всеросійська олімпіада серед школярів проходить у кілька етапів. Ті учні, які перемогли на шкільній олімпіаді або ж отримали певний прохідний бал, запрошуються для участі у муніципальній олімпіаді. Завдання на цьому етапі мають більш високий рівень, ніж на шкільній олімпіаді, і розраховані на 7-11 класи. Але на цьому етапі олімпіади школярів та рівень підготовки спортсменів набагато вище. Ще більш високий рівень підготовки мають учасники регіональних змагань. На цьому етапі олімпіади беруть участь учні 9-11-х класів. Йдемо далі. Існує і заключний етап олімпіади. Завдання для його проведення готує Міністерство освіти і науки. Переможці у цьому етапі змагань приймаються до внз без іспитів в тому випадку, якщо профіль вузу відповідає профілю олімпіади.
В результаті такого відбору олімпіада серед школярів знаходить молодих талановитих знавців науки і техніки, від яких у майбутньому буде залежати імідж держави, її безпеку, добробут, розвиток і устремління вперед. Замислюючись над тим, що таке Олімпіада, кожна людина переживає прекрасні емоції і яскраві спогади. Це і яскраве театральне ходу при відкритті та закритті змагань, і хвилюючі спортивні виступи, нові світові рекорди, досягнення нашої молоді в спорті, науці і техніці. Олімпіада означає мир і дружбу, а також здорову, розумну і красиву молодь – майбутнє країни.
Читайте також
Київські медичні університети. Медичні вузи Києва
Київські медичні університети. Медичні вузи Києва
Мабуть, медична освіта є самим важливим і потрібним, адже немає нічого більш цінного, ніж здоров'я і життя людини. У Києві отримати право роботи у
Рухливі ігри для школярів
Рухливі ігри для школярів
Школярем у наш час доводиться нелегко: непомірна навантаження в школі, численні домашні завдання, розвиваючі курси і гуртки. А так хочеться побігати
Ігри на згуртування дитячого колективу
Ігри на згуртування дитячого колективу
Ігри на згуртування та формування командного духу у дітей - не просто веселе проведення часу. В таких іграх діти вчаться взаємодіяти, розуміти і
Вироби на Олімпіаді своїми руками
Вироби на Олімпіаді своїми руками
Олімпійські ігри - справжнє свято світу і спорту! Щоб ваша дитина перейнявся їх духом, запропонуйте йому зробити цікаві поробки на олімпійську
Як виростити здорову дитину?
Як виростити здорову дитину?
Навряд чи знайдеться батько, який би не задавався таким питанням. Сьогодні ми поговоримо про те, що потрібно для того, щоб ваша дитина виросла
Що означають бали за шкалою Апгар? Оцінка за шкалою Апгар
Що означають бали за шкалою Апгар? Оцінка за шкалою Апгар
Шкала Апгар була запропонована вперше в 1952 році американським лікарем-анестезіологом Вірджинією Апгар. Оцінка новонародженого за шкалою Апгар,