Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Що таке рів в цивільному житті і як військова споруда

Що таке рів в цивільному житті і як військова споруда

28-03-2018, 05:09
1384
0
Рів, по своїй суті, є широкою і глибокою канавою. Це штучне спорудження, як правило, є оборонним, огороджувальні поселення або певну територію. У давні часи рови споруджувалися навколо замків і часто заповнювалися водою, щоб запобігти облогу фортечних стін. Вода не дозволяла здійснювати підкоп під стінами.

Історична довідка

В Європі значення слова "рів" розумівся трохи інакше. Такими спорудами з'єднували природні водойми. Якщо рів виконував охоронну функцію, то в нього могли закопувати навіть коли, не дозволяють подолати його вплав. Японські замки часто мали дуже складну систему ровів, яка могла налічувати три кільця. Поряд із захисною функцією, рів забезпечував місцевих жителів водою. У середні століття в Азії споруджувалися в основному сухі рови. Донині Заборонене місто Пекіна оточений канавою шириною 52 метри і глибиною 6 метрів.


Північноамериканські індіанці також розуміли, що таке рів, і їх широко використовували. Найкраще збереглися сліди такого споруди на території національного парку у східному Арканзасі (США). Дослідженнями доведено, що він був виритий навколо міссісіпських племені приблизно в XVI столітті.
Що таке рів в цивільному житті і як військова споруда

Передовий рів

На початку минулого століття передовий рів – це споруда, за яким ховали інші штучні перешкоди від сторонніх поглядів. Це міг бути ще один рів, але більш глибокий, або дротові мережі. Часто нападників обстрілювали з інших точок. Проте пізніше від цієї практики відмовилися, так як дуже часто рів був місцем відпочинку для ворога.
Що таке рів в цивільному житті і як військова споруда

Протитанковий

Що таке протитанковий рів? Як зрозуміло з назви, його основне завдання – захист від танкового нападу. Його ширина робилася такою, щоб військові машини не могли його подолати, але й не такий, щоб танк не зміг у ньому розвернутися, якщо впаде всередину канави. Також розрахунковим шляхом вираховувалася висота, щоб машина не змогла піднятися з рову. Тобто спуск повинен бути досить крутим. Як не дивно, але такі оборонні споруди зводяться навіть у XXI столітті. Один з яскравих прикладів – кордон між Україною і Росією. На тлі конфлікту, українська сторона ще в 2014 році почала споруджувати рів на кордоні з Придністровською Молдавською Республікою, щоб запобігти безконтрольне ввезення та вивезення товарів. Через кілька місяців починається риття канави в районі Донецької області і на кордоні з Кримом. Проект отримує назву «Стіна».

Інший яскравий приклад, що таке рів в сучасному світі – споруда між Південною та Північною Кореєю. Будівництво почалося в листопаді минулого року. Основна мета – запобігання втеч в південну частину країни. Цій події передувало втеча солдата Корейської народної армії, якого поранили при переході кордону, але південнокорейські прикордонники врятували молодого людини і помістили в лікарню.
Що таке рів в цивільному житті і як військова споруда

Алевизов рів

Щоб зрозуміти, що таке рів у фортифікаційному сенсі, слід згадати історію Москви. В період з 1508 по 1814 роки в Москві на Червоній площі існувало таке спорудження. Рів проходив уздовж Кремлівських стін і з'єднував дві річки: Москву і Неглинную. В деяких місцях канава досягала 34-метрової ширини, а в найглибших місцях – 13 метрів. Споруда мала труби, через які, по мірі необхідності, спускали воду. За підсумками проведених розкопок було встановлено, що архітектор Алевиз Фрязин звів споруду на місці, де була колись промоїна-яр. У різний час за допомогою шлюзів частково осушували рів. Так, при Івані Грозному біля Воскресенських воріт в рові містили львів, які були подарунком з Англії. А в XVII столітті в дар Олексію Михайловичу був піднесений слон, якого поселили в осушенной частині рову, але з настанням холодів тварина загинула. Пізніше біля рову спорудили бастіони, вирили новий рів, потім вздовж споруди з'явилися лавки. По закінченні війни 1812 року почалася реконструкція площі за проектом архітектора Бове. Була передбачена засипка рову, знесення крамниць і бастіонів. Всі роботи провели з 1814 по 1815 роки, уздовж стіни висадили дерева.
Що таке рів в цивільному житті і як військова споруда

На закінчення

Отже, що таке рів? Це поглиблення в землі, сооружаемое навколо замку, населеного пункту або створюється в якості польового інженерного загородження.
Читайте також
Що таке мезонін? Тлумачення слова
Що таке мезонін? Тлумачення слова
Що таке мезонін і як виглядає будинок з ним? Ці питання часто постають перед людьми, які збираються зайнятися індивідуальним будівництвом, і просто
Що таке сокира? Значення слова
Що таке сокира? Значення слова
Що таке сокира? Це слово тісно пов'язане з латинським коренем, що позначає «сокиру», а також з церковно-слов'янським словом «січ» і з древненемецким
Де знаходиться крайня південна точка Південної Америки?
Де знаходиться крайня південна точка Південної Америки?
Південна Америка - четвертий за площею континент. Він омивається водами Тихого і Атлантичного океану. На його території розташовано 12 держав, де
Міст Богдана Хмельницького в Москві
Міст Богдана Хмельницького в Москві
Де розташований міст Богдана Хмельницького в Москві? Як дістатися до нього? Коли і ким було створено це унікальна споруда? Чим цікава ця інженерна
Що таке тракт: кілька значень слова
Що таке тракт: кілька значень слова
Що таке тракт? Зазвичай при проголошенні цього слова виникає асоціація з шляхами-дорогами, що пролягають по широких російських просторах. І таке
Що таке фунікулер і яка його роль у сучасному світі
Що таке фунікулер і яка його роль у сучасному світі
Історія створення та сучасна конструкція фунікулера. Відмінність пристрою фунікулера від канатної дороги (з якої його часто неправомірно плутають).