Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Короткий аналіз «Я вас любив» А. С. Пушкіна

Короткий аналіз «Я вас любив» А. С. Пушкіна

28-03-2018, 05:11
1491
0
У любовній ліриці великого російського поета А. С. Пушкіна налічуються десятки віршів. Перед кожною зі своїх муз поет схиляється, захоплюючись її привабливістю, граціозністю і розумом. Ті почуття, які автор відчуває по відношенню до жінок, являють собою вищі прояви любові, просочені поетичністю і ніжністю.
Короткий аналіз «Я вас любив» А. С. Пушкіна

Загальна характеристика

Одне з найбільш відомих творів – «Я вас любив», аналіз якого ми проведемо в даній статті. Вірш було написано в 1829 році. Воно являє собою величезний світ, в якому панує чиста і нескінченне почуття – любов. Рядки твори пройняті світлою печаллю, благоговінням і ніжністю. Поет дбає про жінку, яку любить. Він не бажає турбувати її душу своїми любовними зізнаннями. Єдине бажання ліричного героя полягає в тому, щоб її майбутній обранець відчував до неї такі ж почуття, як і він сам.

Кому присвячено твір?

В аналізі «Я вас любив» Пушкіна школяр може розповісти і про те, кому ж було присвячено цей чудовий твір. Літературознавці досі ведуть жваві суперечки з приводу того, ким могла бути ця жінка. Ні в чернетках, ні в чистових варіантах своїх творів Пушкін не пише про те, кому присвячувалося даний твір. Одні говорять про те, що це була А. А. Оленина. Поета полонила не стільки зовнішня краса Ганни Олексіївни, скільки гострота розуму і винахідливість.


Короткий аналіз «Я вас любив» А. С. Пушкіна
Але є і більш ймовірні припущення про те, що музою поета в той момент була Кароліна Собаньская. Олександр Сергійович познайомився з нею в 1821 році. Вона була справжньою серцеїдкою, легко покорявшей і так само легко разбивавшей чоловічі серця. Точно так само вона вирішила вчинити і з Пушкіним, тому його твір повністю присвячено нерозділеного кохання. Воно передає багато емоцій, внутрішнього благородства. У своєму творі ліричний герой говорить про те, що знаходиться у владі своєї музи. Найголовніше для нього – розповісти про свої переживання і віддатися у владу всемогутньої долі.

«Я вас любив»: аналіз за планом

Аналіз твору школяр може провести за таким планом:
 • Автор і назва твору.
 • Історія створення, кому присвячено.
 • Основна тема твору (в даному випадку – тема кохання).
 • Ритм, розмір.
 • Засоби художньої виразності.
 • Особливості поетичної лексики.
 • Образ ліричного героя. Яким чином він співвідноситься з образом самого поета.
 • Чи є у вірші перебої ритму.
 • Думка школяра про твір.
 • Художні прийоми

  Твір написано в жанрі обігу. Воно являє собою розмову ліричного героя зі своєю коханою. Основною темою твору є любов. Щоб передати всю глибину своїх почуттів, поет використовує цілий спектр різноманітних мовних засобів. Тричі рядки твору відкриваються фрази «Я вас любив». Аналіз вірша показує, що в цьому випадку поет використовує літературний прийом під назвою анафора.

  Необхідно зауважити, що всі дієслова в творі стоять в минулому часі. Поет усвідомлює, що повернути колишні почуття неможливо, цей прийом ще більше підсилює відчуття того, що минуле назавжди залишилося в минулому. Лише одна фраза містить у собі дієслово, який використовується в теперішньому часі: «Я не хочу засмучувати вас нічим».
  Короткий аналіз «Я вас любив» А. С. Пушкіна
  У творі особливе місце посідає прийом інверсії, або зворотного порядку слів: «в моїй душі», «можливо», «засмучувати вас нічим». Цей літературний прийом використовується поетом практично в кожному рядку. Це дозволяє надати творові особливої художньої виразності. Також у вірші використовується алітерація, яка ще більше посилює емоційне забарвлення поетичних рядків. У першій частині твору «Я вас любив», аналіз якого проводиться в цій статті, повторюється приголосний звук «л». Він дозволяє передати ніжність і печаль:
  «Я вас любив: любов ще, бути може, В душі моїй згасла не зовсім» У другій же частині м'який звук «л» змінюється на сильний і різкий «р»: « Те боязкістю, то ревнощами тримаємо». В короткому аналізі «Я вас любив» можна вказати і про використання поетом епітетів. Вони потрапляють точно в ціль: любив безмовно, безнадійно, щиро. Застосовується і красива метафора. У процесі створення емоційної напруженості важливу роль відіграє феномен синтаксичного паралелізму, або повторів однотипних конструкцій у реченнях: «Те боязкістю, то ревнощами», «Так щиро, так ніжно». Розмір твору – разностопный ямб з перехресною рифмовкой.

  Короткий аналіз «Я вас любив» А. С. Пушкіна

  Враження про твір

  Читаючи вірш «Я вас любив», аналіз якого проводиться школярами, складно повірити в те, що почуття поета вже згасли. Навіть незважаючи на те, що поет говорить про них у минулому часі і використовує вставні слова «може», читачеві не дає повірити в це турбота поета про своєї колишньої коханої. Адже він нічим не бажає її «засмучувати». Вражає безкорисливість ліричного героя і щемлива, сумна нотка безнадійності, що супроводжує його визнання в любові. Олександр Сергійович не дає портрета дівчини, однак у читача цього вірша виникає стійке відчуття, що так сильно любити можна тільки шалено красиву душею і тілом жінку.
  Читайте також
  Виховання Базарова в романі
  Виховання Базарова в романі "Батьки і діти" Тургенєва І. З.
  Твір тонко розкриває виявлену В. С. Тургенєвим прірву між двома поколіннями. В сучасному йому суспільстві назрівало прагнення суспільства порвати з
  Казкотерапія для молодших школярів
  Казкотерапія для молодших школярів
  Казкотерапія - сучасне і досить популярний, хоча порівняно новий напрямок у вихованні та лікуванні психологічних проблем дітей різного віку.
  Що читає сучасна молодь?
  Що читає сучасна молодь?
  Що читає сучасна молодь? "А чи читає вона взагалі?" - запитають багато. Як показують останні соціологічні дослідження, так, читає. І завдяки
  Як писати твір-міркування?
  Як писати твір-міркування?
  Твір-роздум - одне з найбільш складних завдань для школяра. Не всі вміють правильно викладати свої думки і висловлювати свою точку зору з певних
  Як швидко вчити вірші?
  Як швидко вчити вірші?
  Вивчення дітьми віршів з самого раннього віку - відмінний спосіб тренування пам'яті.Зазвичай малюкам подобається повторювати вірші за батьками і вони
  Дитяча любов
  Дитяча любов
  Малюк закохався? Не варто відмахуватися від його першого почуття і тим більше сміятися над ним. Краще підтримайте його і розкажіть детальніше про те,