Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Чим протирати об'єктив фотоапарата: пристосування, ефективні методи, поради та рекомендації

Чим протирати об'єктив фотоапарата: пристосування, ефективні методи, поради та рекомендації

13-02-2019, 21:53
779
0
Пил всюди. Вона неминуча, і просто потрібно змиритися з тим фактом, що вона потрапляє на лінзи. Звичайно, і багато інші речовини, такі як потожирові відбитки пальців, залишки їжі або щось інше може в кінцевому підсумку потрапити на все спорядження. Ось кілька важливих рад, які підкажуть, як очищати камеру і чим протирати об'єктив фотоапарата. Невелика пил на передній частині скла може бути нешкідливою і навіть непомітною на фотографіях. Тим не менш велика кількість частинок на обох сторонах виділяться набагато більше. Звичайно ж, необхідно чистити скло тільки в разі крайньої необхідності. Нижче представлено кілька рад, які підкажуть, ніж протирати об'єктив фотоапарата.

Що використовувати?

Чим протирати об'єктив фотоапарата: пристосування, ефективні методи, поради та рекомендації
Якщо буде помічена пил або пляма, яке треба прибрати, слід використовувати методи в такому порядку, щоб мінімізувати ризик посилення проблеми. Отже, чим протирати об'єктив фотоапарата?
 • повітродувкою;
 • щіткою для лінз;
 • тканиною або попередньо вологими серветками;
 • чистячої рідиною.
 • Розглянемо тонкощі застосування кожного способу окремо.

  Повітродувка

  Чим протирати об'єктив фотоапарата: пристосування, ефективні методи, поради та рекомендації
  Насамперед необхідно спробувати очистити об'єктив, використовуючи повітродувку. Так як вона навряд чи посилить проблему. Якщо є пил на лінзі, іноді швидка затягування повітродувкою буде єдиною річчю, яка здатна почистити її без ушкоджень.

  Природний інстинкт може полягати в тому, щоб просто використовувати своє власне дихання, але цього слід уникати, оскільки це може призвести до потрапляння слини і конденсату на лінзу, незалежно від того, наскільки людина обережний. Поради:
 • Варто використовувати повітродувку перед будь-яким іншим методом очищення.
 • Спочатку потрібно прочистити сам пристрій від потенційної пилу. Зробити це дуже легко, достатньо всього лише зробити кілька затяжок далеко від лінзи.
 • І також при роботі необхідно тримати повітродувку дуже близько до об'єктиву, не торкаючись його, щоб запобігти потраплянню частинок повітря на скло.
 • Заборони:
 • Не варто використовувати рот, так як є ризик попадання слини і конденсату на лінзу.
 • Не потрібно застосовувати повітряні компресори — вони можуть пропускати масло.
 • Не варто використовувати балони з фреоном — вони стають причиною конденсації.
 • І також не потрібно економити гроші і купувати маленький вентилятор. Неминуче доведеться повернутися до більш великого, який працює краще і більш простий у використанні.
 • Щітка для об'єктива

  Чим протирати об'єктив фотоапарата: пристосування, ефективні методи, поради та рекомендації
  Якщо повітродувка не виконує свою роботу, необхідно використовувати кисть. Кінчики щіток, які продають у магазинах сьогодні, зроблені з різних матеріалів, але верблюжа шерсть є популярним вибором, тому що тонкі м'які волосся допомагають запобігти пошкодженню. Саме її найчастіше радять ті, хто цікавиться, чим можна протерти об'єктив фотоапарата.

  Основна причина, по якій кисті більш небезпечні, ніж повітродувка, полягає в тому, що між щетинок часом залягають сторонні речовини, якщо діяти необережно. Не варто торкатися до щітки пальцями, це запобігатиме потраплянню шкірного сала. І також потрібно переконатися, що кисть зберігається закритою або упакованої - так вона довше залишиться чистою. Жири з працею віддаляються з лінз, але їх ще складніше прибрати з забрудненої кисті. Оригінальна щітка була популяризована брендом LensPen. Вона оснащена пензликом, яка висувається для використання і засувається тому. Інший кінець її являє собою просочений вугіллям полірувальний наконечник, призначений для очищення потожировий без слідів пошкодження лінзи. Багато конкуренти компанії зараз також виробляють подібний продукт. Поради:
 • Не знаєте, чим протерти об'єктив фотоапарата в домашніх умовах? Використовуйте щітку з м'якої тонкої щетиною, щоб уникнути подряпин. Верблюжа шерсть - відмінний варіант, але, якщо потрібно терміново прибрати забруднення, можна використовувати будь-яку натуральну щітку для макіяжу або навіть фарб.
 • Чистити поверхню лінзи необхідно акуратно, щоб видалити частинки пилу, але при цьому не подряпати скло.
 • Після використання необхідно закрити щітку, щоб запобігти забрудненню.
 • Заборони:
 • Не потрібно притискати щетини до поверхні лінзи.
 • Не варто торкатися до щетині пальцями або чим-небудь, крім об'єктива.
 • Рідина для очищення

  Найефективнішим (і брудним) варіантом прибрати все зайве з лінзи є розпилювальний флакон чистячої рідини. Як і попередньо зволожені серветки, як правило, він виготовлений на спиртовій основі, які можуть очищати поверхню лінзи без розлучень і швидко випаровуватися для захисту обладнання.
  Пляшки з рідиною зазвичай продаються у обсягах 150200 і 250 мілілітрів і коштують від 100 до 400 рублів за пляшку. Даний засіб може використовуватися спільно з миючими серветками або тканиною з мікрофібри. Варто уникати застосування тканин для особи, так як вони можуть стати причиною подряпин. Деяким людям не подобається цей метод, адже скло часом стає "смугастим". До того ж необхідно використовувати одяг для протирання, яку не шкода забруднити. Тим не менше з першою проблемою, як правило, можна боротися, повторно застосовуючи очищувальну рідину і знову протираючи поверхню. Поради:
 • Варто завжди використовувати матеріал для видалення пилу, наприклад серветки для лінз.
 • Також необхідно застосовувати тільки очищувальну рідина, виготовлену з денатурованого спирту.
 • Перш ніж протирати об'єктив фотоапарата, потрібно врахувати заборони:
 • Не слід розпорошувати рідину безпосередньо по поверхні, так як рідина може потрапити в лінзу.
 • Не варто використовувати миючі засоби і воду — це може посилити проблему.
 • Чим почистити об'єктив фотоапарата від відбитків пальців?

  Чим протирати об'єктив фотоапарата: пристосування, ефективні методи, поради та рекомендації
  Паперові серветки є безпечним і недорогим варіантом для оновлення лінзи. Кожен лист коштує близько 5 рублів. Оскільки людина використовує їх один раз, а потім викидає, це гарантує, що матеріал чистий і його можна сміливо застосовувати.
  Але чим протерти об'єктив фотоапарата від слідів пальців? Для цього були розроблені чистячі серветки з мікрофібри. Це справді ефективний спосіб очищення плям. Ці серветки обійдуться в середньому в 1-8 рублів, але є й дорожчі - все залежить від марки. Серветки з мікрофібри дорожче звичайних тканинних і призначені для використання протягом тривалого часу, перед тим як їх викидають або відправляють у прання. Тому даний засіб підійде ще краще, якщо стоїть питання, чим почистити об'єктив фотоапарата від відбитків. Одним з основних недоліків є наступний: жир або бруд, які потрібно очистити, з великою ймовірністю залишаться на лінзі. Крім того, повторне використання створює ризик потрапляння чого-небудь на серветку, а згодом і на об'єктив, що може залишити подряпину на ньому. В перервах між використанням їх слід зберігати в пластиковому пакеті, щоб запобігти подальшому забрудненню. Поради
 • Обробляти тканину потрібно колами, починаючи з центру лінзи.
 • Зберігати серветку слід в поліетиленовому пакеті, щоб запобігти забрудненню.
 • Заборони:
 • Не варто прати їх з допомогою пом'якшувача тканини, так як він може залишити хімічні речовини на тканини, які згодом зіпсують лінзу.
 • Не потрібно використовувати футболку, цигарковий папір або паперові рушники для чищення лінз.
 • Попередньо зволожені серветки

  Чим протирати об'єктив фотоапарата: пристосування, ефективні методи, поради та рекомендації
  Спирт у складі серветок допомагає зруйнувати і очистити плями. Вони зазвичай продаються у коробках по 100-200 штук за 200-300 рублів. Це може бути зручно, якщо тримати кілька серветок в сумці для фотоапарата. Вони одноразові, тому безпечніше і зручніше, ніж попередній варіант.

  Підведення підсумків

  Чим протирати об'єктив фотоапарата: пристосування, ефективні методи, поради та рекомендації
  Якщо використовується для очищення лінзи повітродувка, пензлик, серветки або рідкі миючі засоби, то це повинно вирішити більшість проблем з пилом. При будь дійсно стійких забрудненнях слід звертатися до професіоналів, щоб запобігти ушкодження дорогої апаратури. Якщо проблема з пилом утворилася не на об'єктиві, а на датчику, також варто звернутися до місцевого спеціаліста. Ніхто ніколи не повинен намагатися вирішити цю проблему будинку. Скло на лінзах достатньо міцне, щоб його можна було опрацювати самостійно, але датчики неймовірно чутливі до подряпин і можуть стати пиловими магнітами.

  Висновок

  Чим протирати об'єктив фотоапарата: пристосування, ефективні методи, поради та рекомендації
  Варто пам'ятати, що стан об'єктивів камери є одним з основних факторів, що впливають на якість зображення. Чисті лінзи допомагають отримувати чіткі і якісні фотографії. Крім того, вони з очевидних причин прослужать довше, ніж брудні скла. Ми сподіваємося, що дана стаття відповіла читачам на запитання, чим протирати об'єктив дзеркального фотоапарата.
  Читайте також
  Live view - що це таке? Переваги та недоліки у використанні
  Live view - що це таке? Переваги та недоліки у використанні
  Світло - основний критерій, що впливає на якість фотографії. Саме він може правильно передати настрій та атмосферу фотографії. Дуже важливо відчувати
  Рецепт пап'є-маше: приготування клейстеру, матеріал, рекомендації по засто ...
  Рецепт пап'є-маше: приготування клейстеру, матеріал, рекомендації по засто ...
  Рецепт ідеального пап'є-маше для кожного майстра свій, хтось знаходить його відразу, хтось- через безліч виробів, проб і помилок. Однак велика
  Чи варто купувати крем від розтяжок при вагітності?
  Чи варто купувати крем від розтяжок при вагітності?
  Місця розривів заповнюються сполучною тканиною, згодом утворюються розтяжки - стриї або рубці. Спочатку вони мають рожевий колір, пізніше стають
  Діти і контактні лінзи
  Діти і контактні лінзи
  Коли мова заходить про усунення вад зору у дітей, велика частина батьків радикально вимагають носіння окулярів. На жаль, надзвичайно нерідко діти
  Коли починати чистити зуби дитині
  Коли починати чистити зуби дитині
  У малюків з'являються молочні зуби вже у віці 6-8 місяців. Спочатку вони починають прорізатися 2 нижніх різця, а потім 2 верхніх. До ...
  Вазелінове масло для новонароджених: методи використання
  Вазелінове масло для новонароджених: методи використання
  Часто можна почути про користь вазелінового масла. Вважається, що воно обов'язково повинно бути в дитячій аптечці. Як же використовується вазелінове