Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Як дізнатися, хто були твої предки й звідки вони

Як дізнатися, хто були твої предки й звідки вони

24-02-2019, 18:51
1145
0
В нинішній час багато людей почали цікавитися питаннями, що стосуються походження своєї сім'ї, прізвища, коренів. Знання про це, як правило, обмежуються лише відомостями про життя прабабусь і прадідусів, але як дізнатися, хто твої предки в давнину? Як би те ні було, існують способи знайти свій родовід, навіть якщо немає в наявності документації та фотографій минулих років.

Як дізнатися, хто були твої предки?

Для початку варто поспілкуватися з усіма своїми родичами на предмет історії сім'ї. Важливо зібрати навіть крихти інформації про те, де раніше проживали попередні покоління, були переїзди, яким родом діяльності вони займалися. Як правило, бабусі, дідусі та інші старші родичі з задоволенням розповідають про своє минуле життя, згадують близьких, які давно вже померли. Так можна не тільки дізнатися, хто були твої предки, але і уявити, якими вони були.
Як дізнатися, хто були твої предки й звідки вони
Також варто пошукати своє прізвище, скориставшись спеціалізованим словником. Можливо, це не дасть конкретних даних про сім'ю, але, принаймні, допоможе з'ясувати географічне розташування появи спадкового родового імені, дізнатися про його походження і соціальної приналежності. Ці знання направлять на потрібний шлях пошуку.

Відвідування бібліотек та архівів

Не зайвим буде з'ясувати, чи були предки учасниками Великої Вітчизняної або Першої Світової воєн. Для цього необхідно відвідати бібліотеки, сайти, місця, де може міститися інформація про загиблих і зниклих без вести. Дізнавшись область проживання прабатьків, можна спробувати заглянути в архів цього краю. Справа в тому, що сама установа не так просто потрапити, але замовити потрібну довідку або витяг з документів цілком можливо. Деякі архіви надають платні послуги з пошуку родичів, дають консультації та поради. Також зараз користуються популярністю генеалогічні центри, що займаються дослідженнями родоводу на замовлення. Вартість роботи залежить від рівня складності деталей пошуку.

Складання генеалогічного древа

Як дізнатися, хто були твої предки? Скласти генеалогічне древо сім'ї! Прийнято вважати, що для його створення необхідні особливі навички і освіта, які є тільки у професіоналів, що займаються історією і вивченням роду за гроші. Можливо, це дуже складний процес, але він під силу кожному, хто зацікавлений і твердо налаштований розкрити невідомі факти з життя своїх предків.
Як дізнатися, хто були твої предки й звідки вони
Для щоб відновити історичні дані сім'ї, спочатку слід розпитати бабусь і дідусів про таких моментах, як імена і дати періоду життя, батьківщина і місце проживання, приналежність до релігії і національність минулих поколінь. В подальшому це допоможе відновити відсутні ланки.

Оформлення древа

Отриманий результат краще всього розмістити в блокноті або зошити. Для більш повної картини потрібно по можливості зібрати старі фото, особисті листи, записки, будь-які офіційні документи, так як все це може стати в нагоді. Генеалогічне древо складається схематично. Цього цілком достатньо для того, щоб дізнатися, хто були твої предки. Традиційна форма зображується знизу вгору. Біля коренів прописується загальний предок. Але для зручності можна заповнити древо навпаки. Оформлена схема ясно демонструє, яких даних не вистачає для загальної картини. В основному інформація, отримана від родичів, дозволяє скласти родовід до 3-4 покоління, далі дані губляться. Якщо виник інтерес дізнатися про невідомі предків, то потрібно буде зайнятися дослідженням архівних матеріалів.
Як дізнатися, хто були твої предки й звідки вони

Метричні книги церкви і документи органів Рагсу

Існує спосіб, який дозволяє з'ясувати, звідки твої предки, і дізнатися, якої національності були вони. В нашій країні інформація про громадян до настання революції 1917 року вносилася в метричні книги церкви, а після - в документи органів Рагсу. Можна спробувати відшукати подібні матеріали. Цікавий такий джерело генеалогії, як Ревизские казки. Він дозволяє заглянути вглиб династії, якщо родич належав до податного стану.
Підібрати необхідні документи і допомогти з ними розібратися зможуть фахівці архіву. Отримані дані можна внести в схему генеалогічного древа, а записи зберегти для подальшої передачі своїм нащадкам.

Як дізнатися, хто твої предки по прізвища

Родове ім'я має свою історію, що несе в собі інформацію про вид діяльності або місце проживання предка. Корені кожного прізвища беруть свій початок з давніх століть. В сучасний час вчені активно досліджують історії родових імен, описуючи факти їх виникнення. Іноді варто зайти на спеціалізовані сайти для пошуку інформації про походження своєї сім'ї. Там можна знайти чимало цікавого.
Як дізнатися, хто були твої предки й звідки вони
Витоки освіти прізвища часто йдуть від професійної діяльності людини. Вивчивши певні видання, можна провести аналоговий аналіз. Досить поширене було давати чоловікові родове ім'я, пов'язане з його заняттями. Велика частина князів і бояр були володарями прізвищ, аналогічних назв земель, їм належали. Часто траплялося, що прізвище іноземця перетворювалася в російську шляхом заміни закінчення. Священики здебільшого отримували її від назви храму, де вони вели службу. Ікона і Біблія також могли бути структурною складовою.
Як дізнатися, хто були твої предки й звідки вони
Велика кількість прізвищ походить від семінаристів. Вони виникали від географічних місць, звідки духовні особи виїжджали на навчання в сусідні губернії. Кожна людина має право пишатися своїм прізвищем, адже в ній закладені витоки виникнення його роду. Знати історію сім'ї – значить, шанувати пам'ять предків.
Читайте також
Вітрянка у новонароджених і грудних дітей: причини, симптоми, особливості п ...
Вітрянка у новонароджених і грудних дітей: причини, симптоми, особливості п ...
Вважається, що вітрянка – дитяче захворювання. І дійсно, хворіють їм переважно дошкільнята віком від двох до шести років. Більшість з них переносить
Собака шарпей метис: особливості породи
Собака шарпей метис: особливості породи
Метиси породистих собак – потомство, отримане в результаті змішування, коли мати і батько були представниками двох різних порід, а потомство набуває
Як дізнатися, ким були твої предки: родові корені, тести, поради та рекомен ...
Як дізнатися, ким були твої предки: родові корені, тести, поради та рекомен ...
Багатьох людей цікавить питання, як дізнатися, ким були твої предки. Таємнича історія далекого минулого тих, з ким пов'язана кров, приваблює своєю
Кілька відповідей на питання, як дізнатися, ким були мої предки
Кілька відповідей на питання, як дізнатися, ким були мої предки
Сьогодні ми практично нічого не знаємо про своїх предків. Багато хто навіть нічого не знають про своїх прабабушках і прадідусь, не кажучи вже про
Як намалювати сімейне дерево?
Як намалювати сімейне дерево?
Сьогодні люди все рідше приділяють час вивчення свого родоводу, своїх предків. Це пов'язано, звичайно, з сучасним темпом життя. Ми просто не
Група крові дитини і батьків
Група крові дитини і батьків
У наш час батьки можуть заздалегідь дізнатися не тільки стать, колір очей і волосся дитини, але і з великою ймовірністю визначити його групу крові.