5 міфів про дитячу вакцинацію

5 міфів про дитячу вакцинацію
У світі інфекційні захворювання досі залишаються однією з основних причин смерті. Але в країнах з розвиненим охороною здоров'я людство вже позабыло про нищівні епідемії минулого.
1. Міф: у вакцинації дітей немає великої необхідності, оскільки загрози епідемії не існує.

Натуральна віспа - єдина інфекція, яку вдалося повністю усунути в світі завдяки вакцинації. Однак інші захворювання, проти яких проводиться вакцинація, наприклад, поліомієліт, все ще поширені у світі.


2. Міф: якщо інші батьки роблять щеплення своїм дітям, значить, вам вже не потрібно цього робити.

Теорія про те, що захворювання не поширюються, якщо більшість дітей пройшли імунізацію - не захистить дитину від загрози зараження за межами країни. До того ж, багато дітей не проходять відповідної імунізації з-за низької ефективності вакцини (близько 10% людей нечутливі до вакцин) або з причин нестачі медичного обслуговування.

3. Міф: щеплення можуть послабити імунну систему дитини.

Порівняно з інфекційними мікроорганізмами, з якими діти стикаються у повсякденному житті, звичайні дитячі вакцини містять схожі компоненти в абсолютно безпечних дозах. У маленькому віці імунна система дітей занадто слабка, щоб справлятися з інфекцією самостійно, тому їй потрібна «зовнішня» допомога.

4. Міф: дітей з алергією краще не робити щеплення, а при небезпеці виникнення дифтерії або правця ввести відповідну сироватку.

У дітей з алергією небезпека розвитку сироваткової хвороби і анафілактичного шоку - реакцій на введення сироваток досягає 15%, тому безпечніше проводити планову імунізацію.

5. Міф: часті хвороби зміцнюють імунну систему дитини.

Вакцинація допомагає зміцненню імунної системи дитини, не піддаючи ризику потенційно смертельного захворювання.