Що читає сучасна молодь?

Що читає сучасна молодь?
Ставлення молоді до читання в останні роки починає змінюватися в позитивну сторону. Сприяють цьому гаджети, які пропонують молодим людям більш зручні електронні варіанти книг. Про те, які книги читає молодь сьогодні і чому вибір зупиняється саме на них і піде мова далі.

Що зараз читає молодь?


У список «Топ-10 найбільш популярних книжок для молоді» на сьогоднішній день входять такі твори:
1. Михайло Булгаков «Майстер і Маргарита»
Роман Булгакова вже давно став класикою літератури. Твір досить складний, але разом з тим і цікаве за рахунок переплетення безлічі літературних жанрів. Приваблює молодь притаманна в сюжеті фантастична нотка, любовна лінія і багато тонкої сатири.
2. Стефані Майєр «Сутінки. Сага»
Екранізований роман письменниці з Америки про кохання між вампіром і простою дівчиною давно завоював визнання навіть тієї молоді, яка книги вважає за краще не читати. Популярність «саги» багато в чому обумовлена цілою серією повнометражних фільмів.
3. Пауло Коельо «Алхімік»
«Алхімік», втім, як і решта творів бразильського письменника, сповнений філософських концепцій. Головний герой у пошуках можливості реалізації власної мрії багато мандрує і розмірковує про життя і його сенс. Тема пошуку сенсу буття є актуальною не тільки для творів Коельо. Саме вона здатна залучити, шукає сенс життя, молодь до читання.
4. Габріель Гарсіа Маркес «Сто років самотності»
Вибір даного твору молодим людьми - це скоріше данина моді, ніж усвідомлений вибір. Однак книга здатна привабити читачів і ті з них, хто зміг зрозуміти описувану в ній суть філософії людини як такої, після прочитання неодноразово повертаються до неї. Книга примітна тим, що перечитуючи її вже не в перший раз, людина відкриває для себе нові, не зрозумілі їм до цього грані і смисли.
5. Януш Вишневський «Самотність в мережі»
Роман приваблює багатьох представників молоді актуальністю цієї теми в сучасному світі. Побічно книга дає зрозуміти, чому молодь мало читає: з'явився легкий доступ до інформації, в тому числі і про інших людей. Однак, отримавши такі можливості, людина все одно залишається деколи самотнім, незважаючи на «мегабайти флірту» і «іскор», які миготять між користувачами інтернету.
6. Джоан Роулінг «Гаррі Поттер»
Історія про маленького чарівника, сражающемся проти зла, повністю занурює читача в світ фантазій, чарівництва і дитинства. Величезну популярність придбала не тільки книга, але і засновані на ній повнометражні картини.
7. Антуан де Сент-Екзюпері «Маленький принц»
Книга повністю розкриває тему невикористаних можливостей, мистецтва взаєморозуміння і вірності, яку людина повинна зберегти самому собі.
8. Федір Достоєвський «Злочин і покарання»
Класика літератури про студента Раскольникове, образ якого був розкритий російським письменником дуже яскраво і жваво.
Що читає сучасна молодь?
Герой зумів увібрати в себе дуже суперечливі якості, і в одному ньому зміг ужитися і нице і високе.
9. Маргарет Мітчелл «Віднесені вітром»
Твір Маргарет Мітчелл стало не тільки романом про закохану пару і терзаннях від випробовуваних почуттів. Книга зуміла увібрати в себе повністю образ епохи, в якій відбуваються події.
10. «Щоденник Анни Франк»
Щоденник єврейської дівчинки Анни Франк, яка потрапила у концтабір в Амстердамі. Вона описувала у своїх зошитах всі жахи війни і того, що довелося пережити їй самій до моменту, коли трагічно обірвалося її життя. «Щоденник Анни Франк» став не тільки бестселером, але і нагадуванням всьому людству про цінності світу між країнами.