Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Ортопедичне взуття для дітей

31-01-2016, 16:56
1693
0
Ортопедичне взуття для дітей
Форма стопи дитини формується до 6-7 років. А значить це дуже відповідальний період, коли батькам бажано звернути особливу увагу на вибір взуття для підростаючого малюка. Якщо розвиток стопи йде неправильно, то це призводить до різних деформацій, наприклад, плоскостопості, яке тягне за собою захворювання опорно-рухового апарату.

Потрібна ортопедичне взуття дитині?


Для правильного розвитку стопи дітям потрібно бігати босоніж по землі і травичці. Ходіння виключно по рівній підлозі, асфальту, навпаки, провокують плоскостопість. В наш час жителям міст важко уявити, як вони відпустять своїх дітей бігати босоніж у дворі будинку. Це може бути небезпечно. Тому і виникає необхідність у ортопедичне взуття для дітей. Добре, якщо ви живете в сільській місцевості або маєте змогу часто виїжджати на природу. Тоді радимо вам частіше відпускати свою дитину ходити босоніж в перевірених місцях.
Ортопедичне взуття для дітей відрізняється від звичайної тим, що має спеціальну конструкцію, яка допомагає правильному формуванню стопи. А саме:

 • жорсткий задник;

 • зручні застібки на щиколотці;

 • жорстка, в той же час гнучка, підошва;

 • невеликий каблук;

 • устілка з супінатором.


 • Де можна купити ортопедичне взуття для дітей?


  Краще це робити у спеціалізованих магазинах, оскільки тут є гарантія якості товару. Також грамотні консультанти допоможуть вам з вибором, пояснять особливості тієї чи іншої моделі. Важливо і те, що сюди ви можете прийти разом з дитиною і перед покупкою, примірявши різні моделі, зупиніться на найзручнішою.

  Як правильно вибрати ортопедичне взуття для дитини?


  Добре, коли батьки самі бажають бути «підкованими» при купівлі сандалій або чобітків для своїх дітей. Тоді знадобляться наступні поради:

 • Матеріал ортопедичне взуття для дітей повинен бути натуральним: шкіра або текстиль.

 • Зверніть увагу на задник: якщо він жорсткий, але в місці зіткнення з ногою дитини м'який (щоб не натирало), то все в порядку.

 • Вимоги до підошви: гнеться при ходьбі, не слизька, жорстка.

 • Розмір повинен відповідати довжині стопи дитини. При примірці відстань від великого пальця ноги до внутрішньої поверхні взуття було не більше 15 см.

 • Нехай дитина походить деякий час. При ходьбі нога займає більше місця. Взуття повинна бути зручною для дитини.

 • Краще вибирати черевички і сандалі відомих виробників, які вже зарекомендували себе на ринку з кращої сторони.

 • Не варто доношувати взуття, яка вже була у вжитку, нехай навіть і у рідних брата і сестри. Ніжки кожної дитини індивідуальні і підхід повинен бути свій.


 • Як вже говорилося вище, ортопедичне взуття для дітей потрібна для профілактики неправильного розвитку стопи. Якщо вже виникли проблеми, то потрібно звернутися до лікаря. Він поставить діагноз, і разом ви визначитеся, яку вибрати лікувальну ортопедичне взуття для ваших дітей. В таких черевиках зазвичай присутні спеціальні устілки.
  Ортопедичне взуття для дітей
  Давайте розглянемо декілька випадків неправильного розвитку стопи:

 • при сформувалася вальгусної або варусної деформації стопи лікар запропонує придбати для ваших дітей ортопедичне взуття з високим берцем. Це потрібно для правильного розвитку суглобів і запобігання подальших викривлень ступні;

 • при клишоногості у дітей використовують особливу ортопедичне взуття – брейс. Брейс – це черевики, які фіксують стопу на планці. Час носіння такого взуття визначають разом з лікарем. Далі на зміну брейсам приходить ортопедичне взуття з високим берцем.
 • Читайте також
  Ортопедичне взуття для дітей при вальгусной деформації
  Ортопедичне взуття для дітей при вальгусной деформації
  Спеціальна лікувальна взуття, правильно підібрана до ноги дитини, покликана виправити навіть таке відхилення, як вальгусна стопа. Як підібрати
  Дитячий стіл і стілець від 1 року
  Дитячий стіл і стілець від 1 року
  Ось і вашому малюкові виповнився рік! Нові потреби дитини говорять про те, що йому потрібні вже інші іграшки, інші заняття й інша меблі! Стіл і
  Перша взуття для малюка
  Перша взуття для малюка
  Вибір взуття для перших кроків дитини дуже важливий, оскільки від нього буде залежати і правильна постановка ніжки, і бажання дитини вчитися ходити.
  Зимова ортопедичне взуття для дітей
  Зимова ортопедичне взуття для дітей
  Покупка взуття для дитини - відповідальне завдання, так як від її якості та зручності буде залежати не тільки комфорт дитини, але і його здоров'я.
  Антиварусне взуття для дітей
  Антиварусне взуття для дітей
  Проблема клишоногості у дітей повинна вирішуватися комплексно під наглядом лікаря ортопеда. І одним з етапів корекції є носіння спеціальної
  Плоскостопість у дітей - як вилікувати?
  Плоскостопість у дітей - як вилікувати?
  Дитяча плоскостопість - це найбільш поширений вид деформації дитячої стопи, який з часом буде вилікувати дуже важко або навіть неможливо.