Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Самі пухнасті породи кішок у світі: рейтинг, опис та відгуки

Самі пухнасті породи кішок у світі: рейтинг, опис та відгуки

8-02-2019, 12:39
763
0
Коти – дивовижні граціозні створіння, здавна живуть поряд з людьми. Окрім практичної користі начебто відлякування та знищення гризунів вони виконують естетичні функції, радуючи око своїх власників. Якщо ви бажаєте поповнити ряди останніх, вам необхідно розбиратися в назвах порід. Про пухнастих котів відгуки суперечливі, але в більшості своїй позитивні, оскільки ці створення надзвичайно красиві. У сьогоднішній публікації буде представлено рейтинг пухнастих порід кішок і відгуки про них.

1-е місце. Персидська кішка

Історія походження цих волохатих красенів досі залишається невивченою. За однією з версій, схожих тварин завезли в Італію з Персії ще в XVII столітті і місцеві селекціонери впритул зайнялися поліпшенням їх зовнішності. За іншою теорії вони відбулися від азіатських домашніх кішок і манулов. Вважається, що саме від останніх їм дісталася природна повільність, плоска мордочка і розкішна шубка.
Самі пухнасті породи кішок у світі: рейтинг, опис та відгуки
Перси, які очолюють список шикарних кішок, відрізняються зовнішністю, що запам'ятовується. Їх легко розпізнати по великій плоскомордой голові, виразним круглим очам, повним щоках і здернутому носі. Кремезна тіло з широкою грудною кліткою і міцною спиною вкрите розкішної густою шерстю, довжина якої може досягати 15 див. Що стосується кольору, то він може бути практично будь-яким. Найчастіше зустрічаються руді, білі, кремові, лілові, шоколадні, блакитні і чорні особини.

Перси – не просто одні з найбільш пухнастих котів у світі. Крім шикарної шовковистою шубки і екзотичної зовнішності, вони наділені прекрасним характером. Це дуже доброзичливі і врівноважені тварини. Вони дуже терплячі, лагідні й покірні, тому їх часто заводять в якості домашніх вихованців.

2-е місце. Хлопець

Ці тварини вважаються вихідцями з США. Предком сучасних представників однієї з найбільш пухнастих порід кішок у світі є звичайна домашня особина по кличці Жозефіна, що випадково опинилася в сім'ї каліфорнійських заводчиків. В результаті в'язки з бірманським самцем вона народила незвичайних малюків, нащадків яких визнали самостійною різновидом, що отримала назву хлопець.
Самі пухнасті породи кішок у світі: рейтинг, опис та відгуки
Це досить великі тварини, вага яких становить 8-12 кг. На пропорційній клиноподібної голові з розвинутим підборіддям, товстими щоками і коротким носом розташовані овальні очі розкосі і акуратні закруглені на кінцях вуха. Масивний, трохи розтягнутий корпус з широкою грудною кліткою покритий густою, довгою шовковистою вовною. Характер і звички цих тварин як не можна краще відповідають словосполучення «лялька». Саме так перекладається назва однієї з найбільш пухнастих котів у світі. Породі хлопець властива товариськість, довірливість і м'якість. Ці кошлаті красені погано переносять самотність і мають низький больовий поріг. З урахуванням цих особливостей їх не рекомендується заводити сім'ям з маленькими дітьми і людям, які проводять багато часу поза будинку.

3-е місце. Сибірська кішка

Фахівцям так і не вдалося з'ясувати точне походження цих тварин. За однією з найбільш правдоподібних версій вони з'явилися в результаті схрещування диких степових і лісових котів з особами, власниками яких були переселенці з Заходу. Вітчизняний стандарт породи з'явився в 1989 році. Практично відразу після цього заводчики почали вести активну селекційну роботу, спрямовану на закріплення потрібних якостей. Результатом такої праці стало світове визнання сибіряків. У 1992 році це зробив WCF, а через вісім років – і CFA. Типовий представник однієї з найбільш пухнастих порід кішок відрізняється досить великими розмірами. В залежності від статі маса дорослої особини становить 7-9 кг. На пропорційною голові у вигляді модифікованого клина є компактні, закруглені на кінцях вуха і виразні, трохи розкосі очі. Потужний корпус з підтягнутим животом і піднесеним крупом покритий густою довгою остю, під якою прихований щільний підшерстя. Що стосується забарвлення, то стандарт не передбачає будь-яких обмежень. Ці гнучкі стрибучі тварини за характером більше нагадують собак. Вони дуже віддані, ласкаві і контактні. Їм притаманні такі якості, як грайливість, дружелюбність і здатність тонко відчувати зміну хазяйського настрою. Через свого минулого, вони можуть бути не тільки домашніми улюбленцями, але і захисниками від пацюків та інших гризунів.

4-е місце. Невська маскарадна

Ці тварини, які претендують на право називатися однією з найбільш пухнастих порід кішок, мають неоднозначну історію. За однією з версій, вони є результатом прояву рецесивного гена альбінізму, що обумовлює колор-пойнтовую забарвлення. За іншою теорії, вони з'явилися завдяки схрещуванню сибіряків з тайськими і гималайскими котами. Як би там не було, цілеспрямоване розведення цих тварин почалося 1980-х роках, а в 1992 р. їх визнали в WCF.
Самі пухнасті породи кішок у світі: рейтинг, опис та відгуки
Невські маскарадні – одні з найбільш пухнастих котів, у відгуках про яких часто згадуються їх значні габарити. В залежності від статі вага дорослої особини становить 6-10 кг На масивної трапецієподібної голові з невисоким лобом, низькими вилицями і повними щоками є розкосі округлі очі і акуратні, широкі біля основи вуха. Важке тіло з розвиненою мускулатурою, міцним кістяком вкрите густою пухнастою шерстю сіамського забарвлення. Невські маскарадні – поступливі, урівноважені тварини зі стійкою психікою. Вони не схильні до руйнувань і не стануть ставити підписи під впливом стресу. Вони дуже лагідні, терплячі і причепливі до людей. Невські маскарадні – одні з небагатьох котів, що зберігають вірність людині, а не вдома.

5-е місце. Рагамаффин

Багато з тих, хто цікавиться, які самі пухнасті породи кішок існують на нашій планеті, вперше чують це незвичайна назва. Рагамаффины були виведені в 60-х роках минулого століття. Вони є результатом схрещування рэгдоллов з безпородними котами незвичайної забарвлення.
Самі пухнасті породи кішок у світі: рейтинг, опис та відгуки
Рагамаффин – порівняно великий кіт, що важить в межах 4-10 кг. На клиноподібної голові з важким підборіддям, округлим чолом, повними щоками і опуклими подушечками вусів є невеликі вуха і виразні очі. Гармонійно розвинене тіло з широкою грудною кліткою і короткої мускулистої шиєю вкрите шовковистою пухнастою шерстю однотонного, двох - або трикольорового забарвлення.
Рагамаффины – добродушні, поступливі створення, наділені високим інтелектом. Їм притаманні такі якості, як спокій і здатність швидко навчатися.

6-е місце. Мейн-кун

Мало які пухнасті породи кішок світі користуються такою популярністю, як ці величезні вихідці з Північної Америки. Перші згадки про цих красенів стали з'являтися в середині XIX століття, а через двадцять років їх успішно демонстрували на виставках.
Самі пухнасті породи кішок у світі: рейтинг, опис та відгуки
Мейн-кун – великий кіт, маса якого може досягати 12 кг. На великій голові квадратної з високими, чітко окресленими вилицями і виступаючими подушечками вусів є виразні очі і широкі біля основи вуха, кінчики яких прикрашені китицями. Міцний корпус розтягнутий з розвиненими м'язами і потужної грудьми покритий густою пухнастою двошарової шерстю практично будь-якого забарвлення. Стандарт забороняє існування особин шоколадною, лілового і сіамською забарвлення. Мейн-куни – спокійні, врівноважені коти, терпляче ставляться до дитячих витівок. Вони швидко звикають до своїх господарів і намагаються розташуватися де-небудь поблизу. Ці великі істоти непогано ладять з іншими домашніми вихованцями і визнані відмінними мисливцями на гризунів.

7-е місце. Норвезька лісова

В історії цих тварин є чимало білих плям. З офіційно визнаною версії, вони сталися від ангорських кішок, які потрапили в Норвегію в XVI столітті.
Самі пухнасті породи кішок у світі: рейтинг, опис та відгуки
Це досить великі тварини, які важать в межах 6-8 кг На трикутної голові з вираженими подушечками вусів є широко поставлені вуха, прикрашені чепурними китицями, і виразні овальні очі. Велике тіло з могутньою грудьми вкрите м'якою кудлатою шерстю різного забарвлення. Норвезька лісова – одна претенденток на титул пухкої породи. Кішок, крім яскравою, привабливою зовнішності, відрізняє спокійний, доброзичливий і абсолютно нешкідливий характер.

8-е місце. Бірманська кішка

Ця порода з'явилася на початку XX століття в результаті схрещування перса і сиамки. Вона швидко завоювала популярність і вже в 1925 р. була внесена в офіційний французький регістр. У середині 60-х її визнали британські та американські фелинологии.
Самі пухнасті породи кішок у світі: рейтинг, опис та відгуки
Бірма – тварина середніх розмірів. В залежності від статі маса дорослої особини складає 5-7 кг На широкою округлою голові з розвинутим підборіддям є виразні блакитні очі і далеко посаджені вуха. Потужне тіло з міцним кістяком покрите довгою пухнастою шерстю пойнтового забарвлення з сріблястими, рудими, ліловими або шоколадними відмітинами.
Бірманські кішки – ласкаві, в міру цікаві тварини, наділені хорошою пам'яттю і високим інтелектом. Вони дуже охайні, ненав'язливі і розумні.

9-е місце. Гімалайська кішка

Роботою над створенням цих тварин займалися американські і британські селекціонери. Для досягнення своєї мети вони використовували персів і сіамів. Гімалайські кішки важать в межах 6-7 кг, причому самки трохи легше самців. На великий пропорційної голові з повними щоками і масивною нижньою щелепою розташовані акуратні закруглені вуха і опуклі блакитні очі. Велике тіло вкрите густою довгою шерстю колор-пойнтового забарвлення. Гімалайські кішки наділені спокійним врівноваженим характером. Разом з тим, вони досить контактні і не відмовляться пограти з господарями.

10-е місце. Нибелунг

Вельми цікава порода. Сірих пухнастих котів вивели в США. У формуванні породи брали участь російські блакитні і короткошерсті африканські коти чорного забарвлення. Нибелунг – невелика тварина, вага якого становить 35-65 кг. На клиноподобной, плавно окресленої голові є великі широко розставлені вуха і виразні розкосі очі. Граціозний, трохи розтягнутий корпус з тонкою шиєю і довгим хвостом покритий густою пухнастою сірувато-блакитний шерстю, що утворює розкішну гриву. Нибелунги – врівноважені, високоінтелектуальні коти, погано переносять самотність. Вони не терплять зневажливого ставлення і обожнюють активні ігри. Ці тварини непогано ладять з дітьми, але за умови, що ті не ображають їх. Вони насторожено ставляться до незнайомців і вибирають для себе єдиного господаря. Нибелунги досить рухливі і цікаві, а значить, не підходять тим, хто мріє про тихе домашнього улюбленця.

Особливості догляду

Пухнасті породи кішок вимагають уважного ставлення до своєї шерсті. Тому, купуючи волохатого вихованця, потрібно бути готовим до того, що вам доведеться приділяти достатньо багато часу догляду за ним. Тварина доведеться регулярно вичісувати з допомогою спеціальної щітки. Ця нескладна процедура не тільки перешкоджає сплутування вовни і утворення ковтунів, але і покращує якість шубки. Регулярність вичісування визначається індивідуально. При цьому важливо враховувати загальний стан і структуру вовни, а також умови утримання кота. Купати тварину рекомендується по мірі забруднення. Причому краще робити це з використанням спеціальних шампунів. Важливо стежити, щоб під час процедури вода не потрапляла в очі і вуха кота. А після купання пінне засіб обов'язково змивають чистою теплою водою, а мокру шерсть промакивать махровим рушником і повністю висушують.

Відгуки

Це далеко не весь список пухнастих порід кішок. Тому даний рейтинг можна вважати умовним. У ньому виявилися найбільш популярні кошлаті красені, заслуговують найвищих похвал. За словами людей, у будинках яких живуть представники згаданих нами порід, всі вони мають свої переваги, які дають їм право називатися найкращими. Певну складність являє догляд за тваринами, особливо в період линьки - далеко не у всіх є час і бажання збирати по будинку шерсть. Але це, мабуть, єдиний мінус. В іншому всі перераховані красені і красуні радують своїх власників і викликають море позитивних емоцій.
Читайте також
Естонська гонча і бігль: відмінності, порівняння порід, характер, відгуки в ...
Естонська гонча і бігль: відмінності, порівняння порід, характер, відгуки в ...
Деякі мисливські породи дуже схожі між собою. Особливо це відноситься до таких собак, як бігль і естонська гонча, які схожі не тільки в цуценячому,
Чому коти не бувають триколірними? Тонкощі забарвлення котячих
Чому коти не бувають триколірними? Тонкощі забарвлення котячих
Існує думка, що триколірними можуть бути тільки кішки, а черепаховых котів – саме так називають рідкісних володарів трьох відтінків вовни – не
«Радянська шиншила» – порода кроликів: опис, утримання, розведення та відгу ...
«Радянська шиншила» – порода кроликів: опис, утримання, розведення та відгу ...
«Радянська шиншила» є однією з найпривабливіших порід кроликів. Свою назву ці тварини отримали завдяки пухнастому, цінного і дуже красивому хутрі,
Алергія на кішок у дітей
Алергія на кішок у дітей
Кішки - одні з найпопулярніших домашніх тварин. Але що робити, якщо у нещодавно народженої дитини виникає алергія на домашнього улюбленця? Про
Мультики про кішок
Мультики про кішок
Кішки - не тільки улюблені багатьма з тваринами, але й обожнені дітьми герої мультфільмів. Діти із задоволенням дивляться за пригодами хвостатих і
Діти і кішки
Діти і кішки
Таке миле тварина, як кішка, може доставити немало радості вашому чаду. Але в той же час її перебування в будинку може таїти ряд небезпек, оскільки