Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Чому коти не бувають триколірними? Тонкощі забарвлення котячих

Чому коти не бувають триколірними? Тонкощі забарвлення котячих

8-02-2019, 12:45
1644
0
Існує думка, що триколірними можуть бути тільки кішки, а черепаховых котів – саме так називають рідкісних володарів трьох відтінків вовни – не буває. Все-таки чому не буває триколірних котів? Біологи пов'язують отримання незвичайного забарвлення у тварин з мутацією на генетичному рівні.
Чому коти не бувають триколірними? Тонкощі забарвлення котячих

Черепахова забарвлення. Характеристики

Істинний черепахова забарвлення складається з наступних відтінків: яскраво-рудого, червоного або помаранчевого в поєднанні з білим і чорним/сірим/шоколадним відтінками. Так бувають чи ні триколірні коти? Багато людей можуть лише по забарвленню шерсті визначити, кіт перед ними або кішечка, а все тому, що з 3000 триколірних особин можна знайти лише одного самця. Більш того, з 10000 таких самців лише один зможе мати потомство.
Чому коти не бувають триколірними? Тонкощі забарвлення котячих

Біологія. Чому не буває триколірних котів?

Вищевказаним цифр біологи знайшли наукове пояснення. Виявляється, забарвлення кішок визначений на генетичному рівні. Гени, що відповідають за чорний окрас, прив'язані до хромосомі Х, а ген білого забарвлення ніяк не пов'язаний з підлогою особини. Тепер згадаємо уроки біології: жіночі особини мають 2 однакові хромосоми (XX), а чоловічі – 2 різні (ХУ). Це і є відповідь на питання про те, чи бувають триколірні коти або тільки кішки.

Тобто забарвлення кота може бути одноколірним (рудим, чорним) або двоколірним (рудо-білим або чорно-білим), але не трибарвним і не рудо-чорним – оскільки таке поєднання кольорів не закладено в його генах.
Чому коти не бувають триколірними? Тонкощі забарвлення котячих

Генетична мутація – синдром Клайнфельтера

Чому коти не бувають триколірними – зрозуміло. Але чи завжди це так? Яким чином все-таки з'являються триколірні самці? Цей факт пояснює звичайна генетична мутація. У таких котів не 2 хромосоми (ХУ), а три – ХХУ. Причому 2 з них жіночі та 1 чоловіча. Схожа мутація зустрічається і у людей, вона носить назву синдром Клайнфельтера. Котам ця аномалія не заважає вести звичайний спосіб життя, різниця лише в тому, що черепаховий кіт не може дати потомства. Завдяки цьому синдрому триколірні коти представляють особливу важливість для вчених-генетиків. У середині минулого коти черепахового забарвлення були дуже затребувані у біологів для вивчення синдрому Дауна, який також характеризується наявністю третьої хромосоми.

Прикмети, пов'язані з котами-«черепахами»

Як ми всі вже зрозуміли, триколірні коти все-таки існують. Вкрай рідко, але вони народжуються. Саме тому вважається, що такий примірник принесе удачу своєму господареві і буде захищати від різних неприємностей. Можна знайти безліч історій, в яких люди розповідають про своє зростання в кар'єрі, особистих відносинах, успіхи в творчості саме після появи в їхньому житті цього рідкісного дива природи.

У японців ці дивовижні мутанти дуже дорого оцінювалися. Рибалки могли віддати ціле стан за трикольорового кота, тому що вважалося, що корабель, на якому мешкає, це тварина, ніколи не піде до дна.

Повсякденне життя мутантів

Насправді ці дивовижні тварини, що володіють рідкісною красою, мало чим відрізняються від інших котів. Як і багато пухнасті мырлыки, вони дуже люблять ласку, але їх забарвлення говорить про можливу підвищеної агресії.
Чому коти не бувають триколірними? Тонкощі забарвлення котячих

Триколірні породи

Під опис трибарвних кішок потрапляють кілька порід, всі вони по-своєму красиві і незвичайні. Ось деякі з них:
 • Персидська кішка – одна з найдавніших порід, відрізняється спокійним, але при цьому норовливим характером. Кішка дуже красива, геть позбавлена мисливського інстинкту – справжній улюбленець, який на вулиці не виживе.
 • Екзотична кішка – забарвленням вона дуже схожа на перську, але на відміну від спокійних персів, екзотичні кішки дуже активні, грайливі і товариські.
 • Британська короткошерста кішка – красива і не вибаглива супутниця життя, справжній компаньйон.
 • Менкс – безхвостий друг, розумний, добрий і товариський. Іноді навіть не віриться, що це кішка.
 • Японський бобтейл – прекрасна порода кішок зі спокійним темпераментом. Особливість цієї породи в тому, що вони легше піддаються дресируванню, ніж інші котячі.
 • Американська короткошерста – одна з найбільш ідеальних порід для утримання в будинку. По перше – коротка шерсть, по друге – помірний характер, не набридне своєю рухливістю, але і не перетвориться на втомлену іграшку.
 • Тепер ми розуміємо складність отримання саме трикольорового потомства даних порід. Це і є відповідь на питання про те, чому не буває триколірних котів. Точніше, вони все-таки є, їх можна зустріти на різних котячих виставках, правда, дуже і дуже рідко. Навіть якщо у вас немає такого вихованця, але вдалося побачити його на виставці – це вже можна вважати добрим знаком, значить скоро справи підуть в гору! Якщо ви коли-небудь дивувалися, чому коти не бувають триколірними, тепер ви знаєте відповідь!
  Читайте також
  Як вибрати оправу для окулярів за формою, за типом особи, за кольором? Модн ...
  Як вибрати оправу для окулярів за формою, за типом особи, за кольором? Модн ...
  Окуляри в сучасному образі як жінки, так і чоловіки не тільки необхідність в корекції зору, але і особливий елемент стилю. Різноманітність форм і
  Самі пухнасті породи кішок у світі: рейтинг, опис та відгуки
  Самі пухнасті породи кішок у світі: рейтинг, опис та відгуки
  Коти – дивовижні граціозні створіння, здавна живуть поряд з людьми. Окрім практичної користі начебто відлякування та знищення гризунів вони виконують
  Алергія на кішок у дітей
  Алергія на кішок у дітей
  Кішки - одні з найпопулярніших домашніх тварин. Але що робити, якщо у нещодавно народженої дитини виникає алергія на домашнього улюбленця? Про
  Мультики про кішок
  Мультики про кішок
  Кішки - не тільки улюблені багатьма з тваринами, але й обожнені дітьми герої мультфільмів. Діти із задоволенням дивляться за пригодами хвостатих і
  Аплікація «Кішка»
  Аплікація «Кішка»
  Кішки - одні з найулюбленіших домашніх тварин, співучасники усіляких дитячих ігор і відмінні друзі. Любов до них можна висловлювати по-різному,
  Діти і кішки
  Діти і кішки
  Таке миле тварина, як кішка, може доставити немало радості вашому чаду. Але в той же час її перебування в будинку може таїти ряд небезпек, оскільки