Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Мох ломариопсис: утримання та догляд

Мох ломариопсис: утримання та догляд

8-02-2019, 12:50
515
0
Мох ломариопсис - цікаве декоративне рослина, досить проста в утриманні та догляді. Його вважають ботанічним курйозом з-за того, що він зовні схожий на печінковий мох пеллию. Насправді ні морської водорістю, ні мохом, линеата не є. Ломариопсис - це папороть. Від пеллии його відрізняють більш витягнуті і округлі заростки, а також відсутність на них центральних жилок. У цій статті детальніше розберемо умови утримання цієї рослини в акваріумах.

Де мешкає в природі

Мох ломариопсис линеата виростає в Малайзії, Китаї, на Філіппінах, у Новій Гвінеї, Америці, Австралії, Африці. Красиві зелені кущики були виявлені у водоймах з чистої, прісної і повільно поточної водою. Акваріумісти з Росії познайомилися з цим видом папороті на початку двохтисячних років. З того часу ломариопсис користується великою популярністю, яка обумовлюється його невибагливість і красою.

Як виглядає

Мох ломариопсис: утримання та догляд
Зовнішність цієї рослини досить незвичайна і декоративна. Папороть чимось нагадує морські водорості. Форма ломариопсиса є кулястої, а його розміри в акваріумі досягають 10 на 10 см, у природному середовищі - 20 на 20 див.

Линеата дуже розростається повільно, поступово набуваючи вигляду пишних красивих зелених горбків. Листя і коріння папороті не загнивають.

Дизайн акваріума

Мох ломариопсис часто використовується для декорування домашніх водойм будь-яких видів і розмірів, включаючи "голландські" і "нано". Найкраще він виглядає на середньому або задньому фоні. При бажанні допустимо вирощувати і на передньому плані. Багато акваріумісти задаються питанням, як прив'язати мох ломариопсис? Це робиться за допомогою нейлонових ниток, а прив'язується він до каменів, корчів і будь-яким іншим декоративним елементам. Папороть дуже добре приростає, не спливає, а з часом перетворюється в пишні зелені горби, у яких ховаються креветки, мальки риб та інша дрібна живність.
Мох ломариопсис: утримання та догляд
Крім цього, за допомогою моху ломариопсис можна створити зелену галявину. Для цього на дно укладають слань, а поверх нього розташовують сітку. Через якийсь час папороть розростається і сітку видно не буде. Необхідно враховувати, що ця рослина тіньолюбні, тому інші мешканці акваріума повинні підбиратися під стать йому, щоб ломариопсис не страждав від надлишку або недоліку світла.

Також слід уникати ненажерливих і великих травоїдних риб, наприклад цихлид, які легко і швидко об'їдають його під самий корінь.

Необхідні умови

Зміст моху ломариопсис в акваріумі не становить особливої праці. Саме тому навіть акваріумісти можуть навчитися його вирощувати. Нижче зазначені деякі особливості догляду:
 • Розміри самого водоймища не мають особливого значення. Його можна утримувати як в гігантських ємностях, так і в мініатюрних домашніх акваріумах.
 • Найкращі характеристики для води: температура від 18 до 30 градусів, кислотність в межах 65-8 а жорсткість не менше 2 але не більше 30.
 • Варто знати, що у м'якій воді папороть зростає більш інтенсивно. Рекомендується додатково додавати CO 2 . Мінеральні добавки не потрібні.
 • Мох ломариопсис: утримання та догляд
 • Оптимальне освітлення 03-04 Вт/л. Якщо збільшити час перебування під прямими сонячними променями або підсилити освітлення, то мох ломариопсис потемніє, листя стане більш дрібної, а зростання істотно сповільниться. Зате слабке світло папороть переносить добре і виживає там, де інші рослини гинуть.
 • Линеата має відмінну особливість - досить повільний ріст. Тому всю красу рослини швидко побачити не вийде, для цього знадобиться тривалий час.
 • Плюсом змісту моху ломариопсис є відсутність необхідності часто його пересаджувати. Нижня частина не відмирає і не гниє.
 • Хвороби

  Мох ломариопсис: утримання та догляд
  Від хвороб рослина не страждає, але може виникнути проблема з прикрепившимися до нього водоростями, які будуть знижувати декоративність ломариопсиса за рахунок паразитування на ньому.
  Найпростіший метод позбутися від цієї проблеми - періодично промивати мох в проточній воді, самостійно видаляючи водорості. Фахівці не рекомендують використовувати перекис водню. Деякі акваріумісти позбавляються від паразитів, застосовуючи мікроскопічних ракоподібних - остракод. Але слід знати, що вони дуже швидко розмножуються, тому розводити їх можна тільки при наявності в домашньому водоймищі рибок, що харчуються цими ракоподібними.

  Розведення і догляд

  Мох ломариопсис: утримання та догляд
  Після фіксації куща ломариопсиса в акваріумі і подальшого його вкорінення аквариумисту більше нічого не потрібно з ним робити. У тому випадку, якщо рослина сильно зросте, його можна розділити на кілька частин і посадити в різних місцях. Розмноження моху відбувається двома способами:
 • Спорами. Спочатку з однієї спори з'являється маленький паросток, а з нього через пару тижнів - заросток у вигляді серця. Але це ще не сам кущ, він з'явиться трохи пізніше.
 • Діленням куща. Такий спосіб застосовується найчастіше попереднього та поширений для розведення в домашніх акваріумах. В ідеалі мох ломариопсис повинен мати вигляд акуратного кульки. Якщо у водоймі з'явилася велика зелена шапка, то це служить сигналом для розсадження. Великий кущ акуратно розривається на кілька частин і розміщується в обраних місцях.
 • Висновок

  Ломариопсис линеата підходить для тих, хто хоче перетворити свій акваріум і внести його оформлення родзинку. А також тим, хто бажає освоїти нову рослину. Красиві зелені кущики папороті прикрасять домашній водойму. До того ж папороть не потребує багато зусиль для підтримання його у відмінній формі. Для розведення ломариопсиса не потрібно великого досвіду, навіть новачку під силу впоратися з ним.
  Читайте також
  Синьо-зелені водорості в акваріумі: як боротися? Усунення причини появи, по ...
  Синьо-зелені водорості в акваріумі: як боротися? Усунення причини появи, по ...
  Синьо-зелені водорості – справжній бич для багатьох акваріумістів. З'явившись ніби з нізвідки, вони наповнюють собою акваріум, доставляючи чимало
  Вилов і утримання співочих птахів: види, опис, годування і догляд
  Вилов і утримання співочих птахів: види, опис, годування і догляд
  Більшість співучих птахів прекрасно переносять життя в неволі, але для цього потрібен правильний і грамотний догляд за ними. Це дозволить щодня
  Свердло по кахлю: особливості, характеристики і відгуки
  Свердло по кахлю: особливості, характеристики і відгуки
  Свердло по кахлю – це важлива складова, яка застосовується в процесі роботи з обробним матеріалом. І коли людина починає виконувати ремонт
  Що таке нектар, синоніми до слова
  Що таке нектар, синоніми до слова
  Що таке нектар? Здавалося б, це дуже знайоме слово, що має відношення до квітів, бджіл та меду. Але ось що собою являє така речовина, знають далеко
  Як зробити гербарій?
  Як зробити гербарій?
  Збір рослин і сушка гербарію - цікаве заняття для дітей, що дозволяє знайомитися з навколишнім світом та особливостями росту і цвітіння рослин. Для
  "Рибки в акваріумі" - аплікація
  Аплікація - дуже цікавий вид творчості, що дає політ для фантазії і уяви. У нашій статті ми пропонуємо майстер-класи зі створення аплікацій "Рибки в