Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Смолоскипний эпиплатис: утримання в домашніх умовах

Смолоскипний эпиплатис: утримання в домашніх умовах

10-02-2019, 19:59
576
0
Смолоскипний эпиплатис (щучка-клоун) відноситься до сімейства икромечущих карпозубих. Має спірну класифікацію, у зв'язку з чим його відносять як до роду Epiplatys, так і до роду Pseudepiplatys. Обидва латинських назви вважаються правильними.

Опис, де мешкає

У дикій природі риба поширена в західній Африці, зустрічається в таких країнах, як Гвінея, Нігерія, Ліберії і Сьєрра-Леоне. Звичний ареал проживання эпиплатиса – це неглибокі болота і неспішно поточні лісові струмки.
Смолоскипний эпиплатис: утримання в домашніх умовах
Зовні він схожий на щуку. Невелике тіло факельного эпиплатиса (фото див. в огляді) видовжене, в задній частині плоске з боків. Очі у нього колоритні, горить синьо-зеленим кольором. Самець зазвичай пофарбований яскравіше, ніж самка. По тілу рибки проходять уздовж чотири паралельні широкі смуги темного відтінку. Визначним є хвіст, з яскраво-оранжевою смугою посередині у вигляді палаючого факела, по краях якої йдуть червоні лінії на блакитному тлі, що нагадує за формою полум'я. Завдяки йому эпиплатис придбав свою назву. Колір решту плавників, в залежності від виду, може бути коричнево-жовтим в комбінації з коричневим, червоним, блакитним.
Смолоскипний эпиплатис: утримання в домашніх умовах
Самки виглядають менш примітно, не маючи яскравого забарвлення, за винятком деяких випадків. Їх розмір не перевищує 15-2 см, на відміну від самців, довжина яких може досягати 3-4 див.

Правила утримання

Для того щоб смолоскипний эпиплатис комфортно відчував себе в акваріумі і періодично давав потомство, необхідно створити для нього умови, що вимагають досить простого догляду. Щучки-клоуни люблять плавати зграями в кількості 6-8 штук. Тримати в одному акваріумі їх можна тільки з миролюбними видами риб. Ні в якому разі сусідами не повинні бути хижі або задиристі водяні мешканці. Ідеальним місцем для утримання факельних эпиплатисов буде видовий акваріум. Невелика величина риб дозволяє тримати їх в резервуарі об'ємом від 15 до 40 літрів. Основний період часу щупаки знаходяться у верхній частині товщі води. Тому в акваріумі більш важлива величина площі дна, ніж висота.
Смолоскипний эпиплатис: утримання в домашніх умовах
Оформити місце проживання можна густими водоростями, у тому числі з плавучими корінням, застосувати декоративні камені, корчі. Іноді самці эпиплатиса влаштовують між собою турніри, демонструючи плавці. Крім цього вони дуже стрибучі, тому наявність кришки для акваріума найчастіше необхідно. Грунт використовується з піску або дрібного гравію темного кольору. Світла має бути достатньо, тому рекомендується розміщувати акваріум ближче до вікна. Також потрібно буде фільтрувати і частково робити підміну води кожні 7-8 днів.

При догляді смолоскипний эпиплатис пред'являє і вимоги до води. Рекомендується до використання рідина, наближена за складом до нейтральної. Основні критерії – 23-26°; показник кислоти pH 65-75; жорсткість dH 2-6°. Якщо рідина буде більш м'якою, на эпилатисов це буде діяти гнітюче. Також рибки не пристосовані до течією, тому штучна аерація для них неприйнятна.
Смолоскипний эпиплатис: утримання в домашніх умовах

Захворювання

Смолоскипний эпилатис рідко піддається захворюванням. Можливе ураження оодиниозом, для лікування якої застосовується антибіотик біцилін-5. В цілях профілактики інфекції в акваріум можна додати кристали солі у співвідношенні 10 м до 7-10 л води. В домашніх умовах риби живуть від 2 до 4 років.

Харчування

Факельні эпиплатисы харчуються, піднімаючись до поверхні води. Корм для них може бути сухим, живим і замороженим. Він включає в себе дрібний мотиль, циклопів, дафній, артемій, гранули і пластівці. Підгодовувати щучек потрібно дрібно маленькими частинами. Улюбленою їжею рибок є комахи (попелиця, дрозофіли, личинки тарганів і цвіркунів). При полюванні на них, эпиплатисы вискакують з води.

Розмноження

У піврічному віці щучки-клоуни готові до розмноження. Для розведення риб в домашніх умовах знадобиться нерестовий резервуар розміром 20х20х20 див. Воду використовують із житлового акваріума, додаючи трохи відстояною і пом'якшеної. Її рівень повинен досягати 8 див.
Смолоскипний эпиплатис: утримання в домашніх умовах
У зв'язку з тим, що ікринки риби недостатньо стійкі до грибкових захворювань, вода необхідна свіжа і чиста. Доповнюється ємність рослинами, такими як таїландський папороть і річія. Для активного початку нересту температуру води необхідно поступово збільшувати до 27-28°. Слід враховувати, якщо виробник досить активний, то до нього потрібно буде підсадити 3-4 самки. Нерестовий період зазвичай триває близько 10-14 днів. Для розведення эпиплатисов групою знадобиться ємність об'ємом 50 л. В неї можна помістити 20 самців, але з переважанням жіночих особин, в кількості на 1 виробника 3-4 рибки. При цьому способі нерестовий період триває до декількох тижнів. Годування протягом цього часу має бути різноманітним і рясним. Плаваюча рослинність та її коріння служать добрим субстратом для прикріплення клейких ікринок. Діаметром вони приблизно 1 мм, безбарвні. В день самка робить на світло по кілька ікринок, число яких кожен день може бути різним. Час інкубації триває близько 12 діб.
Смолоскипний эпиплатис: утримання в домашніх умовах
З'явилися на світ мальки готові плавати в пошуках живлення. Особливих труднощів з їх годуванням не виникає. Спочатку мальки живляться інфузоріями, а надалі їм можна буде давати артемій і різних микрочервей.
По мірі выклевывания личинок, мальків слід відлучати від ікринок і сортувати за розмірами в окремі невеликого розміру ємності, по можливості, широкі. Це пов'язано з тим, що маленькі особини эпиплатисов схильні до канібалізму. Найчастіше їх можна виявити на поверхні води близько скла. Привертають увагу вони плямою на голові сталевого відтінку. Також у домашніх умовах можна домогтися результатів при парному розмноженні. У цьому випадку самку і самця після нересту потрібно буде повернути в той акваріум, де вони жили до цього.

Особливості догляду за потомством

Як утримувати в домашніх умовах факельних эпиплатисов, тільки що з'явилися на світ, знаю не все. Найкращим харчуванням для маленьких буде «жива пил». Деякі мальки воліють микромин і микрочервей. При цьому в акваріумі в такому випадку повинна бути потужна аерація для того, щоб кормова суміш була в безперервному русі. Зростання мальків спочатку відбувається повільно, але це до тих пір, поки в забарвленні эпиплатиса не проявляться ледь видимі оку смужки. Далі швидкість розвитку помітно збільшується. У цей період для дорослих мальків необхідний більш просторий акваріум. Також слід контролювати розмір елементів корму, він не повинен бути занадто великим. При досягненні 2-3 місяців эпиплатисы вже розрізняються по підлозі. Але перш ніж пересадити молодняк в акваріум до батьків, необхідно його підготувати. Для цього потрібно поступово в ємність до рибкам додавати воду з їх майбутнього місця проживання.

Висновок

При утриманні та розведенні факельних эпиплатисов не виникає особливих труднощів, але все-таки увага і обережність не завадять. Якщо дотримуватися всі необхідні умови, то щучка-клоун готова радувати своєю красою і давати яскраво забарвлене потомство.
Читайте також
Колумбійська тетра - догляд, зміст, відповідний корм і можливі хвороби
Колумбійська тетра - догляд, зміст, відповідний корм і можливі хвороби
Напевно, багатьом вітчизняним акваріумістам знайома така рибка, як колумбійська тетра красноплавничная. З одного боку вона досить проста у змісті. З
Джек-рассел-тер'єр-міні: опис породи, характер, стандарт
Джек-рассел-тер'єр-міні: опис породи, характер, стандарт
Ще кілька років тому собаки джек-рассел-тер'єр міні-у нас в країні були великою рідкістю. Сьогодні таких цуценят продають багато заводчики. І
Мох ломариопсис: утримання та догляд
Мох ломариопсис: утримання та догляд
Мох ломариопсис - цікаве декоративне рослина, досить проста в утриманні та догляді. Його вважають ботанічним курйозом з-за того, що він зовні схожий
Синьо-зелені водорості в акваріумі: як боротися? Усунення причини появи, по ...
Синьо-зелені водорості в акваріумі: як боротися? Усунення причини появи, по ...
Синьо-зелені водорості – справжній бич для багатьох акваріумістів. З'явившись ніби з нізвідки, вони наповнюють собою акваріум, доставляючи чимало
"Рибки в акваріумі" - аплікація
Аплікація - дуже цікавий вид творчості, що дає політ для фантазії і уяви. У нашій статті ми пропонуємо майстер-класи зі створення аплікацій "Рибки в
Вчимо плавати новонароджену дитину
Вчимо плавати новонароджену дитину
Здавалася колись величезної дитяча ванночка для немовляти, вже до двох місяців стає йому тісною. І тут саме час зробити купання не ...