Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Джек-рассел-тер'єр-міні: опис породи, характер, стандарт

Джек-рассел-тер'єр-міні: опис породи, характер, стандарт

10-02-2019, 20:00
728
0
Ще кілька років тому собаки джек-рассел-тер'єр міні-у нас в країні були великою рідкістю. Сьогодні таких цуценят продають багато заводчики. І звичайно ж, власники таких песиків хотіли б дізнатися про те, які особливості їх характеру, а також як правильно за ними доглядати.

Історія породи

Виведені джек-рассел-тер'єри були в Британії XIX столітті. Першим таких собак почав розводити великий любитель полювання священик Джон (Джек) Рассел. Згідно з легендою, цей монах придбав у однієї з жінок з розташованої поруч з монастирем села маленьку і при цьому дуже спритну суку по кличці Трамп. Після дресирування ця собачка просто відмінно показала себе в полюванні на лисиць. Маленький песик легко проникав у нори звіра і виганяв його назовні. Захопившись достоїнствами собаки, Джон Рассел вирішив зробити її виводок основою для виведення нової породи мисливських псів.
Джек-рассел-тер'єр-міні: опис породи, характер, стандарт
Пізніше отримані ченцем тер'єри широко використовувалися при полюванні не тільки на лисиць, але і на інших норних тварин. Офіційно порода була зареєстрована в 1904 р. Ще трохи пізніше її назвали по імені її творця. Спочатку у виставках брали участь джек-рассел-тер'єри двох видів — з прямокутним тілом і короткими лапами і з квадратним тілом і довгими лапами. Пізніше останній тип собак був виділений в окрему породу — парсон-рассел-тер'єри. Таким чином, на сьогодні джек-рассел-тер'єрами-міні вважаються тільки коротколапые собаки.

Різновиди за типом вовни і забарвленню

Основною відмінною рисою представників цієї породи є, таким чином, саме короткі лапи і маленькі розміри. При цьому основний переважаючий колір шерсті джек-рассел-тер'єрів - білий. Саме на цей відтінок при виведенні породи селекціонерами коли-то робився основний акцент. Адже під час загороди мисливці повинні були легко відрізняти собак від звіра. На білому тілі джек-расселов, крім усього іншого, завжди присутні плями, які можуть бути чорними або коричневими різних відтінків. Згідно з легендою, для того щоб зробити таких собачок більш агресивними, Джек Рассел схрещував деяких особин при селекції з буль-енд-тер'єрами. Від цього нібито відбулися джек-расселы з чорними плямами. Такі собачки насправді відрізняються більш злим і агресивним характером, ніж особини з коричневими підпалинами. Іноді у них навіть спостерігається характерний для буль-енд-тер'єрів прикус.
Джек-рассел-тер'єр-міні: опис породи, характер, стандарт
За характеристиками шерсті розрізняють наступні різновиди джек-рассел-тер'єрів:
 • короткошерсті;
 • кошлаті;
 • брокен (шерсть середньої довжини).
 • До виставок допускаються представники породи всіх цих типів. То є дефектом, згідно стандарту, який-небудь з цих видів вовни собак не є.

  Джек-рассел-тер'єр-міні: опис породи

  Спочатку ченцем Джеком Расселом виводилися короткошерсті мисливські собаки. І сьогодні такі песики вважаються класикою породи. Шерсть у таких собак щільно прилягає до тіла, а тому вони легко можуть пройти навіть в самі вузькі нори. У кошлатих джек-рассел-тер'єрів на морді є досить-таки пишні брови й борода. Волосся на тілі у таких собак дуже тонкі, довгі і при цьому жорсткі. У песиків з типом шерсті брокен брови й борода відсутні. При цьому волосся на тілі у них жорсткі, грубі, довгі і щільно прилягають до тіла.
  Джек-рассел-тер'єр-міні: опис породи, характер, стандарт
  Цікавим є той факт, що в посліді у однієї і тієї ж суки джек-рассел-тер'єр-міні можуть народитися цуценята з різним типом шерсті. У будь-якому випадку основними відмітними ознаками собак цієї породи є:
 • висячі вуха;
 • досить-таки велика по відношенню до тіла голова;
 • сухорляві, не перевантажені м'язами кінцівки;
 • темні мигдалеподібні очі;
 • пігментовані чорним, щільно поєднуються при моргання повіки.
 • Згідно стандартам породи РКФ, джек-рассел-тер'єр-міні обов'язково, крім усього іншого, повинен мати ідеально рівну спину. Груди у таких собак при цьому повинна бути досить широкою.
  Джек-рассел-тер'єр-міні: опис породи, характер, стандарт
  Зростання пси цієї породи можуть досягати 25-30 см, суки — 20-25 см. При цьому вага дорослої собаки джек-рассел-тер'єр хлопчика зазвичай дорівнює 5-6 кг, дівчатка — 4-5 кг.

  Характер

  На даний момент джек-рассел-тер'єри вважаються найрозумнішої породою з усіх мініатюрних. Такі собачки легко піддаються дресируванню, а на полюванні здатні прораховувати ситуацію на кілька кроків вперед. Також відмінною особливістю цієї породи є рухливість і активність. Власникам такої собаки, містять її в міській квартирі, доведеться гуляти з нею не менше 2 годин на день. Без фізичного навантаження джек-рассел-тер'єр швидко занудьгує і навіть може почати «хуліганити» - гризти хазяйські речі, гавкати без причини, грати з невідповідними предметами та ін. Заводити будь-яких інших домашніх вихованців власникам таких собак фахівці не рекомендують. Джек-рассел-тер'єри виводилися, як ми з'ясували, для полювання. Тому будь-яку домашню живність, включаючи кішок і папужок, вони сприймають зазвичай лише як здобич.
  Джек-рассел-тер'єр-міні: опис породи, характер, стандарт
  З дітьми представники цієї породи зазвичай ладнають. Але залишати дитину наодинці з джек-рассел-тер'єром фахівці все ж не рекомендують. Маленькі діти іноді ставляться до собак, як до іграшок. Джек-рассел-тер'єр-міні ж такої поведінки з боку дитини може вкрай «не схвалити». Собака обов'язково спробує налякати малюка гарчанням і може навіть його вкусити.

  Про що варто знати

  Власникам приватних будинків, як і господарям квартир, тримати джек-рассел-тер'єр доведеться безпосередньо у помешкання. Це мисливські Собаки, а не сторожові. Тому у вольєрі або в будці в самоті і без компаньйона вони відчувають себе дуже нещасними і починають сумувати.

  Основні правила догляду

  Однією з особливостей джек-рассел-тер'єрів є міцне здоров'я. Хворіють ці мисливські собаки рідко. Однак за таким песиком, як і за будь-яким домашнім тваринам, звичайно ж, потрібно правильно доглядати. Шерсть у таких собак має одну цікаву особливість. Міні-джек-рассел-тер'єри практично ніколи не бувають брудними. Шерсть у представників цієї породи може самоочищатися. Потрапила на неї бруд через деякий час просто-напросто злітає. Однак мити джек-расселов, звичайно ж, час від часу все ж потрібно. Купають таких собак їх власники зазвичай 1 раз в 10-15 днів. В іншому за джек-рассел-тер'єрами належить здійснювати стандартний догляд. Собаці слід час від часу оглядати зуби на предмет виявлення запалень, а також стригти кігті і прибирати бруд з вух.
  Джек-рассел-тер'єр-міні: опис породи, характер, стандарт

  Особливості дресирування

  Незважаючи на маленькі розміри і практично декоративний зовнішній вигляд, джек-рассел-тер'єри є собаками серйозними і кілька примхливими. Підходу до виховання вони вимагають досить суворого. В першу чергу такому цуценяті потрібно пояснити, чого робити ні в якому разі не можна. Спроби песика вкусити кого-небудь з членів сім'ї, погризти хазяйські речі тощо повинні негайно припинятися.

  Що ж стосується власне дресирування, то, як уже згадувалося, джек-рассел-тер'єри — собаки дуже розумні та кмітливі. Використовуючи стандартні технології, господарям такого песика можна буде дуже легко навчити його приносити газети і тапки, стрибати через ноги і навіть, наприклад, виконувати сальто. Однією з особливостей джек-рассел-тер'єрів є те, що вони люблять бути в центрі уваги. Тому свої вміння друзям господарів і навіть просто випадковим перехожим песик цієї породи в подальшому буде демонструвати з великим задоволенням.

  Скільки коштує щеня

  Ціна на джек-рассел-тер'єрів-міні в середньому коливається в межах 25-35 тис. руб. Звичайно ж, купувати таких собак рекомендується не за оголошенням в інтернеті, а безпосередньо у заводчиків. При цьому попередньо варто переконатися в позитивній репутації продавця. У хорошого заводчика можна придбати гарантовано породистого пса, а не полукровку. Крім того, такому цуценяті вже, швидше за все, будуть зроблені всі необхідні для його віку щеплення.
  Джек-рассел-тер'єр-міні: опис породи, характер, стандарт
  Ціна на джек-расселов-тер'єрів-міні дівчаток зазвичай нижче, ніж на хлопчиків. Такі собачки в більшості випадків коштують 25-30 тис. руб. Ціна ж на кобельков коливається в середньому в межах 30-35 тис. руб.
  Читайте також
  Естонська гонча і бігль: відмінності, порівняння порід, характер, відгуки в ...
  Естонська гонча і бігль: відмінності, порівняння порід, характер, відгуки в ...
  Деякі мисливські породи дуже схожі між собою. Особливо це відноситься до таких собак, як бігль і естонська гонча, які схожі не тільки в цуценячому,
  Діти Джонні Деппа
  Діти Джонні Деппа
  Джонні Депп – один з кращих голлівудських акторів, який за своє життя мав безліч романів з жінками. Але тієї єдиної, яка подарувала йому дітей, стала
  Собаки для дітей
  Собаки для дітей
  Діти обожнюють тварин, і настає час, коли син або дочка просять завести для них вихованця. Часто вибір припадає на чотириногих друзів людини. Далі
  Дитину вкусила собака - що робити?
  Дитину вкусила собака - що робити?
  Діти люблять возитися і грати з тваринами, часом, недооцінюючи небезпеки таких ігор. І трапляється, що навіть домашня тварина може вкусити малюка. У
  Мультики Дісней про собак
  Мультики Дісней про собак
  Мультики Діснея з задоволенням дивляться і діти, і дорослі у всьому світі, і кожен може вибрати собі за інтересами. Так, якщо дитина любить собак,
  Як намалювати собаку для дітей?
  Як намалювати собаку для дітей?
  Маленькі художники люблять малювати тварин. І часом у них виникають труднощі з деякими образами, навіть самими складними, наприклад, собаками. У