Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Що краще - кераміка або фарфор: відгуки

Що краще - кераміка або фарфор: відгуки

10-02-2019, 20:12
1380
0
Що краще - кераміка або фарфор? Це питання часто задають люди при покупці тих чи інших товарів. Для початку варто розібратися з особливостями самих матеріалів. В першу чергу розповімо про кераміці, опишемо її характеристики і експлуатаційні якості. А після перейдемо до розгляду порцеляни.

Кераміка

Що краще - кераміка або фарфор: відгуки
Вироби з даного матеріалу виготовляються під впливом дуже високої температури. Кераміка складається з неорганічних речовин. Багато років вироби з цього матеріалу користуються попитом, а деякі навіть захоплюють. Керамічні вироби з'явилися тисячі років тому. Вчені стверджують, що вироби з цього матеріалу були одні з перших, які навчилися робити люди. Вони виготовляли посуд і предмети побуту. Сьогодні можна зустріти велику різноманітність виробів з кераміки на прилавках магазинів. У таких видах діяльності, як машинобудування, медицина, будівництво і інших часто застосовують предмети саме з цього матеріалу. Також часто деталі з кераміки служать незамінними механізмами для різних приладів.

Фарфор

Що краще - кераміка або фарфор: відгуки
Порцеляна – один із видів тонкої кераміки. Для його створення використовують різні суміші, які обпалюють при високій температурі. Фарфор не пропускає воду. Одним з найбільш головних його відмінностей є те, що цей матеріал просвічується. Вироби з порцеляни користуються великою популярністю. З нього створюють предмети побуту, інтер'єру, сувеніри. Крім цього, фарфор має ще ряд відмінностей від інших матеріалів:

 • Вироби з нього видають тонкий музичний звук, якщо стукнути по них паличкою.
 • Предмети з цього матеріалу користуються попитом, їх можна розписувати, прикрашати ліпниною. Наприклад, красиві сервізи з порцеляни охоче купують жінки.
 • Ще однією відмінністю є те, що з часом матеріал не псується. Якщо порівнювати з фаянсом, то через деякий час на ньому з'являються тріщини, що не властиво порцеляні. Але це стосується тільки тривалого терміну експлуатації, а не фізичних дефектів.
 • Що краще - кераміка або фарфор: відгуки

  Які ж відмінності між порцеляною і керамікою?

  Перший виготовлений з різних домішок, але по суті це тонка кераміка. Не варто робити порівняння цих двох матеріалів. Можна проводити аналогію з іншими видами кераміки, наприклад, фаянсом. Існує ряд відмінностей порцеляни від інших матеріалів:
 • Вироби з нього міцні, хоча дуже легкі.
 • Фаянс не прозорий матеріал. А фарфор, навпаки, є напівпрозорим.
 • Фарфор не можна фарбувати так, як фаянс. Це пов'язано з високою щільністю матеріалу та відсутністю пір на поверхні. Але є такі умільці, які можуть впоратися з цим завданням.
 • Який матеріал краще?

  Так яка посуд краще: з кераміки або фарфору? Вибір не простий. Виходячи з вищесказаного, випливає, що фарфор — це вид кераміки. Він користується гарним попитом на ринку. Вироби з нього відрізняються різноманітністю. Не варто порівнювати підвид кераміки з нею самою.

  Але все ж, кераміка або фарфор - що краще для посуду? Всі жінки люблять створювати затишок в будинку, як же можна обійтися без придбання красивих предметів побуту? Вони звертають увагу не тільки на красу, але і на якість і міцність. Посуд або сервіз з фарфору дуже красивий і витончений, але ціна його не мала. Якщо порівнювати з фаянсовим посудом, то вона не настільки красива і витончена. Але зате має прийнятну ціну. Такі предмети побуту користуються великим попитом, вони є в кожному будинку. Керамічні вироби мають своїх поклонів. Головне, що вони практичні у щоденному використанні. Важливим моментом є те, що така посуд виготовлений з натуральних компонентів.

  Унітаз з кераміки або фарфору. Що краще?

  Що краще - кераміка або фарфор: відгуки
  Всі вироби з фаянсу в чистому вигляді мають нерівну структуру, але їх можна покрити спеціальною глазур'ю. Саме її і використовують при виготовленні сантехніки. Керамічний унітаз (він же фаянсовий), відрізняється від фарфорового. По-перше, є значна різниця в ціні. По-друге, в якості матеріалу. Звичайно ж, порцеляна міцніше і прослужить значно довше. Але не кожен може дозволити собі купити таку дорогу річ. Не можна сказати, що керамічні унітази зовсім погані, але за ними потрібен особливий догляд. Якщо все-таки була придбана сантехніка саме з цього матеріалу, то не слід користуватися агресивними хімічними засобами для чищення і жорсткими йоржиками. Можна пошкодити глазур, поверхня стане пористої і почне активно вбирати забруднення, які неможливо буде видалити.
  При придбанні унітаза потрібно звертати увагу на матеріал, з якого він виготовлений, також на його вид і колір, щоб він підходив до інтер'єру. Можна для цього вивчити асортимент декількох магазинів, а вже потім зробити вибір.

  Раковина з кераміки або фарфору. Що краще?

  Купуючи сантехніку, в першу чергу люди звертають увагу на зовнішній вигляд товару. Потім дивляться на ціну. Часом схожі товари значно відрізняються один від одного. Керамічні вироби можуть складатися з різних компонентів, це впливає на якість і міцність. Ціна також залежить від складу матеріалу, з якого виготовлена раковина. Якщо це фарфор, то ціна буде вищою через те, що при його виготовленні потрібно більше витрат і часу. Виробництво фаянсових виробів обходиться значно дешевше. Так що краще - кераміка або фарфор? Якщо вибирати з цих двох, то безумовно другий. Вже відомо, що фаянс сам по собі має пористу структуру, а фарфор - гладку. Візуально складно відрізнити вироби з різних видів кераміки. Але якщо розбирати детально, то фаянс вбирає вологу, реагує на температуру. Це може позначитися на терміні його експлуатації. А ось порцелянові раковини не реагують на перепади температури. Немає складнощів у догляді, можна використовувати різні миючі засоби. Фаянс поглинає вологу набагато сильніше, ніж фарфор. Перший матеріал більш чутливий до перепадів температур, реагує на сонячне світло. Раковини з цього матеріалу вважаються найбільш поширеними і популярними, але у нього є кілька недоліків. При падінні важких предметів на виріб, можуть утворитися сколи та тріщини. Роблячи висновок, що краще - кераміка або фарфор, можна сказати, що останній. Але при покупці потрібно враховувати сімейний бюджет.
  Що краще - кераміка або фарфор: відгуки

  Відгуки

  Багато людей кажуть, що придбали керамічний унітаз і раковину і не шкодують про це. Така сантехніка пробула у використанні більш десяти років. Хоча, як кажуть люди, фарфор все ж виграє в порівнянні з керамікою. Про посуд багато різних відгуків. Комусь більше подобається кераміка, інші вибирають порцелянові вироби.
  Читайте також
  Троянда з холодного фарфору: майстер-клас для початківців
  Троянда з холодного фарфору: майстер-клас для початківців
  Холодний фарфор своїми руками в домашніх умовах приготувати нескладно, існує кілька методів. Два основних, вживаних досвідченими майстринями,
  Рецепт пап'є-маше: приготування клейстеру, матеріал, рекомендації по засто ...
  Рецепт пап'є-маше: приготування клейстеру, матеріал, рекомендації по засто ...
  Рецепт ідеального пап'є-маше для кожного майстра свій, хтось знаходить його відразу, хтось- через безліч виробів, проб і помилок. Однак велика
  Свердло по кахлю: особливості, характеристики і відгуки
  Свердло по кахлю: особливості, характеристики і відгуки
  Свердло по кахлю – це важлива складова, яка застосовується в процесі роботи з обробним матеріалом. І коли людина починає виконувати ремонт
  Посуд для дітей
  Посуд для дітей
  Вибираючи посуд для дітей ми губимося в море яскравих і барвистих мисочок і кружечек. Але головне, не забувати про безпеку та екологічність. Адже їжа