Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Укол коту в стегно внутрішньом'язово: техніка виконання

Укол коту в стегно внутрішньом'язово: техніка виконання

12-02-2019, 11:15
522
0
Кожен власник домашнього вихованця хоче бачити свою тварину в доброму здоров'ї. Але, на жаль, як і всі інші представники фауни, вони теж можуть захворіти. При цьому для лікування багато ветеринари прописують ліки у вигляді ін'єкцій, які по ефективності нітрохи не поступаються таблеткам, а то і перевершують їх.
Укол коту в стегно внутрішньом'язово: техніка виконання
Досвідчені фахівці без проблем можуть виконати укол коту в стегно в силу специфіки своєї роботи. Але і господарям вихованців, у свою чергу, також слід знати, як правильно і безпечно робиться така процедура.

Необхідність уколов

Насамперед варто усвідомити, що укол і ін'єкція - це одне і те ж. Тобто мається на увазі введення препарату шляхом проколювання шкіри і тканини певного типу (м'язи). Практично будь-якому власникові кота або кішки доводилося відвозити свого вихованця у ветеринарну клініку і бачити, як проводиться ця процедура. Уколи можуть ставитися на регулярній основі (планові щеплення) або ж проводитися після того, як хвостатий отримав травму - в цілях підтримання його імунної системи. Як всі ми добре розуміємо, часто неможливо вилікуватися без ліків. З домашніми улюбленцями те ж саме: без втручання і допомоги господарів захворювання не відступить. І оскільки високою ефективністю при лікуванні володіють саме ін'єкції, варто навчитися робити укол коту в стегно.

В результаті це дозволить заощадити не тільки час, але й кошти. До всього іншого, можна провести процедуру екстрено і тим самим врятувати життя тварині.

Ефективність внутрішньом'язової ін'єкції

Чому багато фахівців рекомендують робити домашнім вихованцям саме внутрішньом'язові уколи? Подібне питання може виникнути у будь-якого господаря домашнього вихованця. Ця необхідність обумовлена чистою фізіологією: справа в тому, що м'язову тканину пронизує безліч кровоносних судин. І якщо вводити розчини в лікувальних цілях, вони практично миттєво всмоктуються в кров'яне русло. Причому колоти потрібно саме в задню частину стегна тварини. Можна, звичайно, обмежитися підшкірною ін'єкцією (це укол кішці в холку), але в цьому випадку може виникнути сильна реакція і больовий синдром. До того ж з підшкірної клітковини ліки розсмоктується помітно довше, з-за чого можуть почати розвиватися інфільтрати.
Укол коту в стегно внутрішньом'язово: техніка виконання
М'язи відрізняються тим, що володіють мережею лімфатичних і кровоносних судин. Тому всмоктуванню вводяться препаратів нічого не заважає. Навчитися робити уколи не складно, але слід знати ряд важливих правил. Власне, про це й піде далі мова.

Підготовчий етап

Оскільки укол для домашніх вихованців почасти нагадує операцію, то, як і будь-яка процедура, він має проводитися лише в стерильних умовах! В цілому внутрішньом'язова ін'єкція (куди колоти укол у стегно кота або кішку, ми вже знаємо) не представляє нічого складного, проте необхідно все робити правильно. В іншому випадку не варто сподіватися на ефективне лікування. Крім того, важливо використовувати тільки ті ліки, які прописані ветеринаром, а не за порадою сусіда - мовляв, він так лікував свого кота. У кожному конкретному випадку важлива діагностика, і тільки після її проведення лікар може призначити потрібний курс лікування. Тому краще не займатися самолікуванням і надати вибір препаратів фахівця. Варто врахувати, що коти на власній території відчувають себе господарями, а якщо вони налякані або перебувають у агресивному стані, то хазяїн ризикує бути покусаним або подряпаним.

Шприц

До вибору шприца варто поставитися серйозно, адже у разі чого можна занести тварині і інфекцію. Так само, як і у випадку з людьми, інструменти для ін'єкцій для домашніх улюбленців повинні бути новими (благо коштують вони недорого, адже це, по суті, розхідник, причому одноразового застосування) і обов'язково стерильними. Вибір шприца для уколи кішці внутрішньом'язово багато в чому залежить від різновиду препарату і його дозування. Найчастіше більшість ветеринарів рекомендують до використання інсулінові шприци. У них тонка і коротка голка, за рахунок чого тварині буде завдано мінімальний дискомфорт. Для кошенят це саме вірне рішення!
Укол коту в стегно внутрішньом'язово: техніка виконання
Однак якщо прописана ветеринаром дозування перевищує 1 мл, варто придбати інструмент об'ємом 2 мл. У нього також не товста голка, але цього цілком вистачає для проведення ін'єкцій розчинами з частинками. Однак може знадобитися і ще більший шприц. Тоді краще зробити укол великий голкою, ніж колоти кілька разів маленькою. У будь-якому випадку, тут варто спиратися на рекомендації ветеринара. Тільки він вправі вирішувати, який препарат і шприци використовувати в кожному конкретному випадку.

Препарат

Необхідно суворо дотримуватися прописану ветеринаром дозування, включаючи його рекомендації. Замислюючись над тим, як правильно зробити укол кішці, варто ще врахувати, що одні ліки можна ставити і в загривок, і в м'яз, інші ж - тільки в строго певне місце. При цьому обсяг препарату завжди вказується в кубиках, але це рівноцінно міліметрів. Також важливо уважно ознайомитися з інструкцією до ліків. Деякі з них необхідно зберігати тільки в холодильнику, інші розраховані на одноразове застосування, а треті і зовсім потребують розведення водою.

Важливі правила

Перед тим як приступати безпосередньо до процедури, господарям варто вивчити ряд важливих правил, або навіть швидше вимог:
 • Забороняється змішувати препарати в одному шприці, якщо це не вказівки самого лікаря.
 • Сама процедура повинна виконуватися тільки чистими руками. Також важлива стерильність не тільки самого інструменту, але і його голки.
 • Якщо в ампулі холодний препарат, його варто попередньо прогріти в долонях до температури тіла.
 • Після набору ліки в шприц його необхідно підняти голкою догори і випустити всі бульбашки повітря, натиснувши на поршень. При цьому видавиться кілька крапель розчину - вимушена міра.
 • Куди ставити коту укол внутрішньом'язово, нам тепер відомо, а що до кошенят, то особливих правил в цьому випадку немає.
  Укол коту в стегно внутрішньом'язово: техніка виконання
  Просто господарям слід діяти більш обережно, оскільки простір для маніпуляцій обмежений. Єдина відмінність полягає не в способі введення препарату, а у його дозуванні.

  Спокій, тільки спокій!

  Перед процедурою тварину слід заспокоїти, адже м'яз повинна бути розслаблена. Для цього варто взяти тварину на руки і ласкою привести у відповідний стан. Місце перед уколом не потрібно обробляти спиртом, але після ін'єкції зробити це бажано. При цьому сама поверхня шкіри повинна бути здоровою, без ран. У підготовці потребує не тільки домашній вихованець - коти дуже добре відчувають настрій господаря. З цієї причини, якщо в душу закрався страх або сильне занепокоєння, не варто підходити до тварини з таким "вантажем". Для початку варто заспокоїтися і поки зайнятися підготовкою до процедури, і тільки після цього вирушати ловити вихованця.

  Як поставити укол коту? Самого вихованця до процедури підготувати неможливо, тому важливо створити комфортні умови, щоб ін'єкція не обернулася сильним стресом. Оптимальний варіант - залишитися з котом наодинці, проте часто вдало виконати укол виходить не завжди. Тому доводиться залучати помічника, який буде тримати тварину.

  Техніка проведення внутрішньом'язової ін'єкції

  Укол в м'язові волокна - це досить болюча процедура для тварини. До того ж деякі препарати самі по собі здатні викликати неприємні відчуття. Зазвичай до них відносяться спазмолітики, антибіотики, ряд вітамінів. Саме з цієї причини слід заспокоїти вихованця, адже голка може навіть не проколоти напружену м'яз. Швидше за все, тварина стане чинити опір. Отже, варто підготувати і місце проведення процедури - рівну і тверду поверхню, де можна надійно зафіксувати "пацієнта". У будь-якому випадку знадобиться помічник, адже на сам укол кіт буде реагувати несподівано: в самий невідповідний момент вихованець може різко смикнути і вирватися.
  Укол коту в стегно внутрішньом'язово: техніка виконання
  Весь алгоритм того, як зробити укол кішці, виглядає наступним чином:
 • Один з учасників процедури міцно утримує домашню тварину, іншому потрібно надійно схопити його за задню лапу. Сам укол слід робити в задню частину стегна - тут вона сама "м'ясистий". При цьому потрібно колоти, коли тварина розслабить лапку і не буде намагатися підтягти її.
 • Голку слід вводити перпендикулярно кістки, щоб вона увійшла саме в м'яз, а не під шкіру. Глибина проникнення - не більше 10 мм (для кошеняти - 5 мм).
 • Процес введення ліків слід проводити повільно і плавно (різко натискати на поршень не можна). Чим більше препарату слід вводити, тим повільніше це повинно відбуватися. На 1 мл йде близько 3-4 секунд. При цьому в одне місце допускається ін'єкція обсягом не більше 15-2 кубиків.
 • Після того як зроблений укол, голка витягується і тварина відпускається. Іноді це краще зробити всіх одночасно, інакше незадоволений вихованець може вчепитися в кого-небудь, щоб помститися "кривднику".
 • Як зробити кішці укол, якщо прописаний курс з декількох процедур? Ін'єкції в цьому випадку проводяться в обидві задні лапки по черзі - спочатку в одну, потім в іншу і т. д. А після того, як процедура завершена, слід помасажувати місце уколу - це сприяє швидкому розсмоктуванню ліки.
  Якщо укол зроблений правильно, то зазвичай процедура для тваринного проходить непомітно. Тим не менше в деяких випадках можуть бути ускладнення або швидше наслідки.

  Тече кров

  Іноді в місці проведення ін'єкції можна помітити кров, адже прокол, нехай навіть невеликий, це все ж травма. Уколом нескладно зачепити посудину, тому не варто дивуватися декількох крапельок крові. Це не страшно, і незабаром ранка затягнеться. Однак якщо кровотеча не зупиняється, необхідно до місця ін'єкції прикласти лід і як можна швидше звернутися у ветеринарну клініку.

  Кульгавість

  Іноді укол у стегно коту або кішці може спричинити за собою кульгавість вихованця, що також є нормою. Особливо чутливі особини можуть навіть затаїти образу на подібне втручання з боку господаря. Однак переживати з цього приводу не варто.
  Укол коту в стегно внутрішньом'язово: техніка виконання
  Приводом для серйозного занепокоєння може послужити той випадок, коли вихованець волочить кінцівку або ж кульгавість не проходить через добу. Це свідчить про те, що був зачеплений нерв. Такий стан вимагає втручання ветеринара, і чим раніше, тим краще для тварини. Тому після процедури слід уважно спостерігати за станом свого вихованця.

  Шишка

  Ще одне ускладнення, яке може з'явитися після зробленого уколу тварині, - це утворення гематоми у місці ін'єкції. Причин цієї проблеми дещо:
 • алергічне прояв на введений препарат;
 • індивідуальна реакція організму тварини;
 • укол у стегно коту або кішці було поставлено неправильно.
 • В цьому випадку необхідно стежити за станом пацієнта". І якщо протягом двох днів динаміка не змінюється в позитивну сторону, слід вирушати в клініку. Особливо це стосується тих випадків, коли місце уколу стало гарячим і почервоніло. Тоді похід до ветеринара не можна відкладати, і тварина, необхідно якомога швидше доставити на огляд. Нерідко освіта шишки пов'язано зі скупченням гнійної маси, а це вже вогнище небезпечного запального процесу.

  Процедура на постійній основі

  Поза всяким сумнівом, ін'єкція неприємна тваринам і доставляє їм чималий дискомфорт. На жаль, можуть виникнути такі ситуації, коли укол необхідно робити постійно протягом певного проміжку часу. У цьому випадку варто подбати про максимальний комфорт для вихованця в цілях виключення тривалого стресу. Привчити вихованця терпіти біль не вийде, але є можливість для асоціативного сприйняття:
 • Уколи коту в стегно потрібно робити одні і ті ж години і в однаковій обстановці.
 • Вихованець повинен бути в спокійному настрої.
 • Безпосередньо перед процедурою слід зайнятися встановленням контакту з твариною: погладити його, приголубити.
 • Після ін'єкції обов'язково похваліть вихованця і дайте йому улюблені ласощі.
 • Дотримання цих рекомендацій сприяє тому, що тварина буде терпляче переносити дискомфорт і буде спокійніше.

  В якості висновку

  Завжди варто пам'ятати про те, що коту або кішці може знадобитися внутрішньом'язовий укол, причому в той час, коли немає можливості звернутися до ветеринара. Знаючи, як робиться процедура, сам господар зможе її виконати без зволікання. Головне - не проявляти зайвого поспіху, і вже тим більше не варто нервувати.
  Укол коту в стегно внутрішньом'язово: техніка виконання
  Жаліти тварина в момент виконання процедури не варто, так як це буде лише перешкодою для виконання внутрішньом'язового уколу кішці в задню лапу. А після процедури краще і зовсім залишити улюбленця на якийсь час, щоб він прийшов до тями і заспокоївся. Потім вже можна і пожаліти, і приголубити, і зайнятися іграми.
  Читайте також
  Щеплення від гепатиту В
  Щеплення від гепатиту В
  Щеплення від гепатиту В є найпершою вакцинацією, яку ставлять новонародженим крихіткам вже в першу добу після народження, з подальшим проведення
  Щеплення від правця і дифтерії
  Щеплення від правця і дифтерії
  Дифтерія і правець - серйозні захворювання, погано піддаються лікуванню і часто можуть мати незворотні наслідки. Однак існує міра профілактики -
  Літична суміш для дітей
  Літична суміш для дітей
  Всі ми знаємо, що застосування різних медикаментів без припису лікаря, вкрай небажано. Тим не менш, коли справа стосується малюка і його здоров'я, в
  Уколи дітям
  Уколи дітям
  Лише деякі дітки не бояться уколів, відважно терплячи неприємну процедуру. Батькам важко слухати крики дитини, яким заподіюють біль, хоч і на благо.
  Як зробити укол дитині?
  Як зробити укол дитині?
  На жаль, не завжди лікування дитини обмежується прийомом ліків. Іноді у батьків виникає необхідність зробити укол. Але мало хто з нас має практичний
  Чи робити щеплення дитині?
  Чи робити щеплення дитині?
  Завдяки щепленням наше життя стало безпечніше. Але суперечки про те, чи потрібно робити їх малюкам чи ні, ведуться до цих пір. Причому в них беруть