Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Коли діти перестають спати вдень? Режим дня дитини

Коли діти перестають спати вдень? Режим дня дитини

12-02-2019, 11:24
802
0
Проблема денного сну дитини для батьків є однією з найактуальніших. Буває, що малюк категорично відмовляється лягати в ліжко вдень, а якщо і вздремнет, то ввечері тривалий час не може заспокоїтися. Коли діти перестають спати вдень, чи варто турбуватися про те, що дитина перестав укладатися в денні години? Спробуємо розібратися з цими питаннями в даній статті.

Навіщо необхідно дитині спати вдень?

Необхідність денного сну полягає в наступному:
 • Дозволяє впоратися з емоційними враженнями, так як слабка нервова система малюка швидко перевантажується.
 • Допомагає на тривалий час сконцентрувати увагу. Відпочилий дитина здатна зосередитися на певному занятті.
 • Користь денного сну для дітей складається у тому, що він благотворно позначається на фізичному і психічному здоров'ї. Під час відпочинку нервові клітини відновлюють працездатність.
 • Відбувається зміцнення імунної системи.
 • Позитивно впливає на процес навчання. Поліпшується увагу, простіше сприймаються невдачі.
 • З'являється позитивний настрій, легше відбувається адаптація в колективі і незнайомій обстановці.
 • Відбувається вироблення гормону зростання.
 • Сприяє гарному засипанню ввечері і міцному нічного сну.
 • Коли діти перестають спати вдень? Режим дня дитини
  З усього перерахованого вже випливає, що денний сон для дитини має важливе значення.

  Обов'язково відпочивати в денний час?

  Коли діти перестають спати вдень? Відповісти на це питання складно, так як змусити дошкільника спати, якщо він не хоче, вельми проблематично. Укладати дітей спати вдень дитячі неврологи рекомендують до шести – восьми років. Пояснення цьому таке. Нервова система перебуває в стадії формування, і дитині досить складно впоратися з масою вражень, які відбулися за цілий день, без перерви на сон. Таким чином, чим молодша дитина, тим більшу потребу вона відчуває відпочинку, який отримує під час денного сну. Наприклад, якщо діти до трьох років будуть спати протягом одинадцяти годин, то перезбудження у них виливається в наступні проблеми, пов'язані з поведінковими реакціями організму:
 • істерики;
 • капризи;
 • імпульсивність.
 • Крім того, відсутність денного сну у цій віковій категорії провокує зниження захисних сил організму, тобто страждає імунна система.
  Коли діти перестають спати вдень? Режим дня дитини
  Коли діти перестають спати вдень? Дошкільнята у віці п'яти-шести років від відсутності денного сну практично не постраждають. Тим не менш, медики рекомендують зберігати його як можна довше. Тут важлива як дисципліна батьків, так і їх чада. У молодших школярів сон у денний час може зберігатися, але він необов'язковий. Однак, адаптація до школи, нові враження, відповідальність, самостійність сприяє перезбудження, і дитині потрібен відпочинок.

  Як правильно скласти для п'ятирічної дитини розпорядок дня?

  У дітей в п'ятирічному віці вже сформувалися деякі погляди на життя, є свої цінності в одязі та їжі, вони обзавелися друзями, з якими їм цікаво проводити час, а також пройшли складний етап соціалізації в дитячому закладі дошкільної освіти. Тому батькам при складанні режиму для них бажано врахувати наступні моменти:
 • Тижневий розпорядок повинен бути різноманітним, наповненим яскравими подіями. Обов'язково в ньому слід відвести час на розважальні ігри, перегляд улюблених фільмів, прогулянки з друзями, відвідування дитячого садка і т. п.
 • Для того щоб привчити малюка до незалежності, треба виділити час для допомоги батькам. Наприклад, спільне прибирання кімнати або самостійне складання іграшок.
 • Час на відпочинок – це обов'язковий пункт у загальному розпорядку дня.
 • У цьому віці дитина зобов'язаний приділяти якийсь час і для саморозвитку – в ігровій формі вивчати іноземну мову, читати казки, розгадувати різні ребуси. Зазвичай тридцяти хвилин в день на ці заняття достатньо, щоб не втомити малюка і не відбити у нього бажання пізнавати нове.

  Режим дня дитини в 5 років

  Приблизний розпорядок дня для п'ятирічної дитини:
 • Підйом в 7 ранку, зарядка, особиста гігієна, далі сніданок, навчальні ігри, прогулянка на свіжому повітрі.
 • Обід з 12:30 до 13:00 потім сон. В 15:30 підйом, полуденок, ігри.
 • Вечеря між сім'ю і вісьмома годинами вечора, після якого спокійні заняття, читання книг. В 21 годину — підготовка до сну. А нічний сон до сьомої ранку.
 • Коли діти перестають спати вдень? Режим дня дитини
  Для того щоб дитина навчилася планувати свій день, йому потрібна ваша допомога. Крім того, у кожного малюка є свої переваги, тому їх також треба врахувати в розпорядку дня.

  Дитина не спить вдень до 5 років

  У дітей різного віку є певна норма сну. У п'ятирічному віці вона становить десять годин на добу. Тому якщо малюк дотримується розпорядку дня, і нічний сон у нього повноцінний, то він може і не спати в денний час. Однак найчастіше трапляються такі ситуації, що він потребує додаткового відпочинку, але не бажає лягати спати. Розглянемо можливі причини цього явища:
 • Неадекватна поведінка, підвищена збудливість, примхливість.
 • Гіперактивність.
 • Сильне перезбудження або перевтому.
 • Відсутня або дитина збився з режиму дня. Наприклад, поспав в машині.
 • Психологічний або фізичний дискомфорт – переїзд у нову квартиру, перестановка меблів і т. п.
 • Нездужання.
 • У житті дитини відбулися важливі події – народження другого малюка, він вперше пішов у дитячий садок чи інша подія, до якого він ще не звик.
 • Коли діти перестають спати вдень? Режим дня дитини
  Однак якщо ваш малюк, незважаючи на відсутність сну, бадьорий, веселий, активний, то не варто турбуватися.

  Як зрозуміти, що дитині не потрібен денний сон?

  Існують певні ознаки, за якими батьки визначають, що дитині не потрібно сон у денний час:
 • Гарний настрій, тобто діти цілий день не вередують, не дратуються і ведуть себе спокійно.
 • Важко укласти увечері – малюк сповнений енергії, грає в рухливі ігри, коли на годиннику вже 22 і більше години.
 • Прокидається вранці самостійно і легко, у відмінному настрої.
 • Пручається лягати спати вдень.
 • Коли діти перестають спати вдень? Режим дня дитини
  У якому віці дитина перестає спати вдень? Все суто індивідуально, в одних – це шість, у інших – п'ять років. Важливо пам'ятати, що якщо малюк переходить до нового розпорядку дня, то цей процес повинен йти поступово. Спочатку, в години денного сну, йому бажано полежати, відпочити, а ви почитайте йому книжку. Намагайтеся, щоб дитина засинав і прокидався в один час. В результаті дитячий організм легко адаптується до нового ритму життя.

  Як зрозуміти, що дитині ще необхідний денний сон?

  Багато батьків вважають, що якщо дитина пропустив денний сон, то він надолужить це час вночі. Однак, таке твердження неправильне. Втомленому як емоційно, так і фізично, малюкові складно заснути ввечері вчасно. Доведено, що денний сон сприяє поліпшенню мозкової діяльності, так як в цей період активізуються конкретні зони мозку, які відповідають за засвоєння нової інформації. Як зрозуміти, чи потрібен дитині денний сон? Розглянемо ситуації, коли відпочинок у денний час необхідний:

 • Поганий настрій у другій половині дня – дитина стає дратівливою, метушливим. У вечірній час вередує, йому багато чого не подобається.
 • Легко засинає вдень, практично не чинить опір і спить близько години, а іноді і більше.
 • Веде себе дуже тихо, постійно позіхає, тре очі.
 • Швидко засинає при поїздці в транспорті на короткі відстані.
 • Настає перевтома, яке проявляється гіперактивністю, суетливостью.
 • Коли діти перестають спати вдень? Режим дня дитини
  Якщо у вашої дитини спостерігаються вище перелічені ознаки, то він ще потребує денному відпочинку, і режим дня змінювати зарано.

  Потреба в денному сні

  Чому дитина не спить? Найчастіше з такою проблемою стикаються батьки, дітям яких виповнилося п'ять–шість років. Це абсолютно природний процес, який означає, що організм повністю адаптувався до умов існування. Нервова система дитини витримує заданий ритм і не потребує додаткового денному відпочинку. У цей віковий період не варто наполягати, щоб дитина лягала спати.
  Коли діти перестають спати вдень? Режим дня дитини
  Однак провести деякий час у спокої йому необхідно. Щоб не виникали проблеми зі сном, слід враховувати фізіологічні і психологічні потреби дитини, а також дотримуватися режиму дня.

  Висновок

  Коли діти перестають спати вдень? Всі діти індивідуальні, серед них є такі, хто вже з чотирирічного віку не особливо потребує додаткового відпочинку днем. Не варто примушувати здорового малюка (після трьох років) спати. На потреба в денному сні впливають такі фактори, як ступінь фізичної активності, тип нервової системи, тривалість прогулянок, режим дня та інше. Не забувайте, що відпочинок малюкові все одно необхідний. Тому після обіду він може просто полежати, пограти в спокійні ігри, а після полудня знову повернутися до жвавої діяльності.
  Читайте також
  Скільки спить дитина в 3 місяці?
  Скільки спить дитина в 3 місяці?
  Малюки перших місяців життя стрімко ростуть, змінюються і їх потреби, в тому числі і у сні. Якщо новонароджені дитини постійно сплять, то режим
  Скільки повинна спати дитина в 9 місяців?
  Скільки повинна спати дитина в 9 місяців?
  Особливо важливий сон для крихт. Тому кожного турботливого батька хвилює питання тривалості сну дитини, адже існують певні вікові норми. Сьогодні
  Як вкласти дитину спати вдень?
  Як вкласти дитину спати вдень?
  Деяких діток неможливо вкласти спати вдень, навіть якщо йому дуже хочеться спати. Проте все залежить, в першу чергу, від того, наскільки налагоджений
  Як вкласти дитину спати
  Як вкласти дитину спати
  Проблеми зі сном можуть виникнути у дітей будь-якого віку. Причин цьому безліч, і найчастіше вони всі психологічні. Тим не менш, повноцінний здоровий
  Дитина не спить вдень
  Дитина не спить вдень
  Вивчивши масу літератури та інформації про норми догляду за дитиною, багато батьки марно намагаються укласти малюка вдень, зустрічаючи його
  Скільки повинна спати новонароджена дитина?
  Скільки повинна спати новонароджена дитина?
  Практично всіх молодих батьків хвилює питання, скільки повинна спати новонароджена дитина. Адже одним здається, що їх малюк спить ...