Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Змінюються зуби у собак? Особливості, будова, схема

Змінюються зуби у собак? Особливості, будова, схема

12-02-2019, 18:57
1132
0
Здорові зуби в собаки – це не тільки природний дарунок, але і правильний догляд за ними. Для тварин дуже важливим є процес їх зміни, тому що пережовування їжі впливає на здоров'я травних органів. Змінюються зуби у собак, коли це відбувається і як поводяться тварини в цей період, розглянемо в цій статті.

Молочні зуби

При народження цуценята не мають зубів. У більшості чотириногих вони починають з'являтися у віці 3-4 тижнів, і остаточно цей процес завершується до семи тижнів. А у собак, що відносяться з дрібним декоративних порід, молочні зуби починають різатися тільки з півтора місяців. У цей період цуценята стають неспокійними: погіршується самопочуття, вони гризуть хазяйські речі, кусаються. Молочних зубів має бути 28 на кожній щелепі по 14 штук. Вони з'являються на нижній і верхній щелепах в такому порядку:
 • за два ікла;
 • шість різців;
 • шість малих корінних.
 • Змінюються зуби у собак? Особливості, будова, схема
  У деяких порід за стандартом можливо відсутності першого премоляра. При нормальному ножницеобразном прикусі у цуценят щелепи не стикаються, зазор між ними становить не більше 3 мм При будь-яких порушеннях за кількістю зубів і прикусу необхідно показати цуценя ветеринара.

  Будова ротової порожнини у цуценят

  Порожнина рота знаходиться під областю носа в нижній частині голови. В її формуванні беруть участь кістки черепа, мускулатура і спеціальні органи. До них відносяться:
 • Губи – вони малорухливі і участі в захоплюванні їжі майже не беруть.
 • Щоки – обмежують ротову порожнину з боків.
 • Зуби – тварина використовує їх для захоплення, відкушування і розриву їжі, а також для оборони та захисту. Вони складаються з твердої речовини дентину, який зовні покритий емаллю. Всередині міститься пульпа, де проходять кровоносні судини і нервові тканини.
 • Десни – нерідко запалюються з-за неправильно вибраного корми і поганої гігієни рота.
 • Мова – складається з м'язів, що виробляє різноманітні рухи, захоплює воду і рідку їжу, підкладає під зуби і проштовхує в глотку. На спинці і по боках мови є смакові сосочки. Він виконує функції органу терморегуляції.
 • Слинні залози – слина виділяється відразу трьома парами залоз: під'язикової, привушної і підщелепної. У слизовій оболонці рота розташовано ще безліч дрібних залоз, що виділяють слину для підтримки порожнини рота у вологому стані. Основне завдання слини змочувати корм, полегшуючи травлення. Крім того, вона володіє антибактеріальним і кровоспинний дією.
 • Мигдалини – знаходяться біля кореня язика і нерідко запалюються, викликаючи тонзиліт.
 • Найважливіша функція, яку виконує ротова порожнина – це початок травлення.

  Зміна зубів у цуценят

  Змінюються молочні зуби у собак? Так, змінюються, і заміна на постійні починається з виконання цуценяті чотирьох місяців. Процес триває приблизно близько трьох місяців. У цей період домашньому улюбленцю необхідно придбати різні іграшки, щоб він не гриз меблі та взуття. Під тиском зростаючих постійних молочні зуби найчастіше у цуценят випадають під час їжі або гри.

  Змінюються зуби у собак? Особливості, будова, схема
  В деяких випадках виходить так, що молочний ще не випав, а постійний вже з'являється і росте неправильно. Щоб такого не сталося, треба уважно стежити за зміною зубів і своєчасно звертатися за допомогою до ветеринара. Допускається молочні зуби розгойдувати пальцем, звільняючи місце під постійні, чи в цей період давати цуценяті тверду їжу.

  Який порядок заміни?

  Схема зміни зубів у цуценят наступна:
 • перші - різці;
 • другі – малі корінні чи премоляри;
 • треті моляри;
 • четверті – ікла.
 • До появи останніх молочні зубки повинні бути відсутніми, а щелепи - виглядати таким чином:
 • на верхній – шість різців, вісім малих корінних, чотири моляра і два ікла;
 • на нижній так само, крім того, що є шість молярів замість чотирьох.
 • Змінюються зуби у собак? Особливості, будова, схема
  Всього постійних зубів – 42 з них 22 – на нижній і 20 – на верхній щелепі. Як вже згадувалося, правильний прикус – ножиці, верхні ікла трохи знаходять на нижні. Для формування правильного прикусу в період росту зубів цуценята не повинні тягнути ганчірки та іграшки. У великих собак процес формування йде швидше, ніж у дрібних порід.

  Як допомогти цуценяті при зміні зубів?

  Змінюються зуби у собак? У кожного щеняти, починаючи з 4-місячного віку відбувається зміна зубів. У природі для звільнення від молочних зубів цуценята гризуть палиці та каміння. У свійських тварин також повинні бути предмети, які вони будуть гризти. При цьому щодня оглядають пащу цуценя. Необхідно особливу увагу звернути на:
 • почервоніння ясен;
 • поява неприємного запаху з пащі;
 • зміна кольору зубів;
 • кровоточивість ясен.
 • Змінюються зуби у собак? Особливості, будова, схема
  Крім цього, може з'явитися лихоманка і улюбленець повністю відмовиться від їжі. При всіх виявлених проблемах варто звернутися до ветеринара. В інших випадках господареві слід більше уваги приділяти цуценяті у цей непростий для неї період.

  Видалення молочних зубів

  Змінюються зуби у собак? Так, змінюються, і їх власники нерідко стикаються з проблемами, які з'являються у тварин у цей період. Основні причини:
 • зменшення часу прийому їжі;
 • особливості догляду і утримання;
 • спадкова схильність;
 • зниження навантаження на жувальну мускулатуру.
 • Змінюються зуби у собак? Особливості, будова, схема
  Найчастіше при зміні зубів страждають представники дрібних і карликових порід. При виникли проблеми відбувається неправильний ріст, порушується прикус, нерідко утворюється наліт, камені, виникає карієс. Головною особливістю зміни зубів у собак є полидентия, яка характеризується одночасним існуванням молочних і корінних зубів. Молочні підлягають видаленню при появі коронки постійного зуба. Після цього все стане на свої місця. Процедуру видалення зубів виконує тільки ветеринар. Причому молочних зубів не повинно бути в порожнині рота собаки вже в 9 місяців, інакше будуть проблеми з прикусом.

  Що не можна робити в період зміни зубів?

  У цей час не слід:
 • Проводити вакцинацію цуценя. У зв'язку з ослабленням імунної системи бажано відкласти її до повного відростання постійних зубів.
 • Самостійно видаляти молочні зуби.
 • Відмовлятися від ветеринарного огляду.
 • В цей період за цуценям необхідний хороший, уважний догляд і при необхідності - вчасно надана ветеринарна допомога.

  Постійні зуби

  Коли змінюються зуби у цуценят? Приблизно до півроку складний період проходить, і господар заспокоюється, милуючись красивими і рівними зубами з правильним прикусом. Але за ротовою порожниною потрібний постійний догляд, розслаблятися не можна. Домашньому вихованцеві не рекомендується гризти дуже жорсткі предмети. Пащу підлягає регулярному огляду.
  Змінюються зуби у собак? Особливості, будова, схема
  Ветеринар при необхідності призначить лікування. Спеціальні сухарики і кісточки з мінералами сприяють попередженню появи каменів, а також зміцнюють емаль. Багато фахівців рекомендують проводити чистку зубів особливої пастою з щіткою.

  Висновок

  У статті ми розглянули, змінюються зуби у собак. Виявляється, у цуценят, як і у дітей, спостерігається зміна молочних зубів на постійні. Це природний процес, але цуценя іноді відчуває дискомфорт. Тому в цей період господарю треба бути більш уважним до вихованця, щоб не згодом виникли проблеми з прикусом.
  Читайте також
  Які зуби випадають у дітей?
  Які зуби випадають у дітей?
  Час швидкоплинний. Здавалося, тільки вчора були безсонні ночі і перші зубки вашого малюка. А тепер вже малюк підріс і на зміну молочним приходять
  Які зуби змінюються у дітей?
  Які зуби змінюються у дітей?
  Здавалося б, всі батьки в дитинстві пережили процес зміни молочних зубів на постійні, але коли справа доходить до зубів вже їх дітей, виникає дуже
  Коли починати чистити зуби дитині
  Коли починати чистити зуби дитині
  У малюків з'являються молочні зуби вже у віці 6-8 місяців. Спочатку вони починають прорізатися 2 нижніх різця, а потім 2 верхніх. До ...
  Прорізування зубів у дітей
  Прорізування зубів у дітей
  Прорізування зубів у малюка - це одне з найважливіших подій у житті його батьків. Як правило, батьки очікують виникнення перших зубів у дитини з
  Молочні зуби у дітей - у якому віці вони змінюються на корінні?
  Молочні зуби у дітей - у якому віці вони змінюються на корінні?
  У період підростання малюка у мами з'являються все нові і нові питання з приводу його здоров'я. Коли дитині виповнюється півроку, родичі чекають
  Що робити, якщо чорніють зуби у дитини?
  Що робити, якщо чорніють зуби у дитини?
  Проблеми з зубами не обходять стороною практично жодної дитини. Це пов'язано або з неправильним харчуванням (не тільки великою кількістю солодкого,