Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » В'єтнамка в акваріумі: як позбутися, причини появи. Засоби проти в'єтнамки

В'єтнамка в акваріумі: як позбутися, причини появи. Засоби проти в'єтнамки

13-02-2019, 21:35
513
0
Водорість в'єтнамка була завезена з країн Південно-Східної Азії. В акваріумах можна зустріти кілька різновидів цього представника флори: Membranacea, Audouinella investiens, Microscopica, Spinulosa.

Характерні ознаки

В'єтнамка в акваріумі: як позбутися, причини появи. Засоби проти в'єтнамки
В'єтнамка нагадує пучки брудно-сірих, чорних або коричневих волосків, довжиною не більше 2 див. Водорість розташовується на кінчиках листя акваріумних рослин і поступово займає всю їх поверхню. Крім того, в'єтнамка може оселитися на предметах декору, штучному грунті, виступах і нерівностях. Рослину відносять до групи червоних водоростей із-за наявності в його структурі барвника, виявити які можна тільки експериментальним шляхом. Пігментація виявляється під впливом розчинника або спирту.

Шляхи потрапляння в акваріум

В'єтнамка в акваріумі: як позбутися, причини появи. Засоби проти в'єтнамки
Якщо в акваріумі рясно розрослася в'єтнамка, значить, були допущені похибки у догляді. Рослина розмножується спорами, які легко занести разом з придбаними водоростями, особливо якщо покупка була здійснена не в спеціалізованому відділі. Зараження може відбутися і через брудні руки, новий інвентар, рибок, переселених з іншого акваріума.

В'єтнамка може тривалий час перебувати у стані спір, яким не страшний холод, підвищення температури, посуха. Для живлення водорість використовує органічні частки, які поширюються течією або рибками, які шукають в грунті корм.

Причини поширення

У сприятливих умовах червона водорість швидко заселяє акваріум. Стрімке поширення в'єтнамки пов'язано з такими причинами:
 • У грунті накопичилося багато органічних частинок: недоеденного корми, продуктів життєдіяльності акваріумних мешканців, відмерлих представників флори.
 • При розрахунку необхідної кількості внесеного добрива була допущена помилка.
 • Наявність рибок, активно роющих грунт і піднімають з дна весь осад.
 • Слабкий або забруднений фільтр.
 • Підвищена жорсткість і кислотність води.
 • Перенаселеність акваріума.
 • Занадто потужний потік води, з-за якого органічні частинки піднімаються з дна і осідають на склі, декоративних елементах і рослинності.
 • Надмірна насиченість води киснем.
 • Відміну від в'єтнамки бороди

  Щоб визначити тип водорості, необхідно звернути увагу на нитки, з яких вона складається. У в'єтнамки вони перетворюються в пензлика, а у чорної бороди витягуються в довжину, стаючи схожими на бахрому. В'єтнамка більш вимоглива до умов проживання. Найчастіше вона розташована далеко від течії. Вода, забруднена обома різновидами водоростей, набуває брудно-зелений відтінок. Можна взяти кілька волосків і помістити їх в спирт або ацетон. В'єтнамка в результаті цих маніпуляцій стане червоною, а чорна борода – безбарвною.

  Шкоди рослинам

  Незважаючи на те, що червоні водорості не харчуються соком представників флори, вони завдають їм непоправної шкоди. Водорість покриває всю поверхню рослинності, не дозволяє їй здійснювати фотосинтез і отримувати поживні елементи. В першу чергу від в'єтнамки гинуть повільно розвиваються рослини. Також шкідник любить розміщуватися на широких листових пластинках. З-за поширилася в'єтнамки зовнішній вигляд акваріума кардинально змінюється. Його поверхні покриваються неприємним чорним нальотом, позбутися якого досить складно, тому що водорості міцно прикріплюються до місця свого виростання. Всі це змушує замислитися, як позбавитися від в'єтнамки в акваріумі.

  Взаємодія водорості і представників фауни

  В'єтнамка в акваріумі: як позбутися, причини появи. Засоби проти в'єтнамки
  Звільнити акваріум від невеликої кількості в'єтнамки можна за допомогою риб, в раціон яких входять червоні водорості. Анціструси і сіамські водорослееды здатні усунути шкідника за кілька тижнів.
  В'єтнамка в акваріумі: як позбутися, причини появи. Засоби проти в'єтнамки
  Важливо врахувати, що в'єтнамка не є улюбленим кормом чистильників. Щоб вони звернули увагу на водорість, їх необхідно перестати годувати. Крім того, необхідно видалити з акваріума інших риб та зелені рослини.
  Фахівці, які знають, як позбавитися від в'єтнамки в акваріумі, радять використовувати для цієї мети равликів ампулярій. Краще всього брати дрібних особин, завбільшки з сірникову головку. Вони знаходяться в найбільш активному життєвому циклі і споживають максимальну кількість їжі. Щоб очистити акваріум середніх розмірів, може знадобитися близько сотні равликів. Після отримання бажаного ефекту молюсків слід видалити, інакше вони почнуть активно розмножуватися і поїдати усю зелень, яку знайдуть.

  Механічний метод позбавлення від в'єтнамки

  В'єтнамка в акваріумі: як позбутися, причини появи. Засоби проти в'єтнамки
  В запущеній ситуації єдиним виходом може стати повна ліквідація акваріумної рослинності. Щоб не допустити цього, слід приступати до знищення водорості при перших ознаках його появи. Якщо в'єтнамка з'явилася в акваріумі, позбутися від неї назавжди не вийде. Єдиний вихід – постійно контролювати чисельність шкідника. Якщо риби будуть міститися в оптимальних умовах, водорість не буде рости занадто швидко, але будь-яка похибка у догляді може викликати новий спалах розвитку в'єтнамки.
  В'єтнамка в акваріумі: як позбутися, причини появи. Засоби проти в'єтнамки
  В першу чергу необхідно спробувати вручну виловити з акваріума максимальна кількість водоростей. Щоб повернути декорацій та обладнання колишній вигляд, потрібні скребки і жорсткі щітки.
  Щодня потрібно очищати фільтр від накопичених органічних частинок і замінювати 10 % води в акваріумі.

  Знищення спір хімікатами

  Найбільш ефективним препаратом, який в'єтнамку протягом тижня, вважається "Сайдекс" для акваріума. Це дезінфікуючий засіб являє собою водний розчин глутарового альдегіду у концентрації 25 %. У набір також входить порошкоподібний активатор, який для обробки акваріума не використовується. Аналог препарату – Organic Aqua. Це засіб також містить альдегід в якості активної речовини, але завдяки включеним до складу пом'якшувальною добавок не чинить негативного впливу на здоров'я риб. Якщо акваріум сильно запущений, необхідно протягом тижня щодня додавати засіб проти в'єтнамки у воду, з розрахунку 20 мл Organic Aqua на 100 л рідини. Щоб не допустити викиду амонію, потрібно регулярно збирати з поверхні ґрунту загиблі водорості і промивати фільтр. На третій день рекомендується замінити 20-30 % води і внести в акваріум культуру корисних бактерій Bactoferm, які перероблять органічні залишки і підтримають здоров'я екосистеми. На восьмий день можна знизити дозу до 10 мл препарату на 100 л води, поки від шкідника не залишаться лише окремі точки. Повне зникнення в'єтнамки спостерігається через місяць застосування Organic Aqua. Щоб запобігти повторну спалах розростання водорості, слід вносити по 5 мл засобу на 100 л води щодня.

  «Перезапуск» акваріума

  Супротивникам хімії, які не знають, як позбавитися від в'єтнамки в акваріумі, необхідно зробити генеральне прибирання. Важливо пам'ятати, що різка зміна складу води – сильний стрес для його мешканців, тому треба стежити за їх самопочуттям.

  В першу чергу необхідно відсадити всіх риб в окрему ємність, наповнену відстояною водою. Всі елементи декору треба прокип'ятити або промити в солоній воді з використанням жорсткої щітки. Грунт прожарюється в духовці. Рослини потрібно замочити на 1 годину в ванні, наповненій водою з додаванням 3 % перекису водню з розрахунку 5 мл препарату на 10 л рідини. Представників флори з жорсткими листям можна на 10 хвилин залити 2 % розчином оцтової кислоти. При цьому коріння занурювати в рідину не слід. Після перезапуску необхідний правильний догляд і утримання акваріума. Тільки в цьому випадку буде досягнутий позитивний ефект.

  Заходи профілактики

  Позбутися від необхідності постійно думати, як позбутися від в'єтнамки в акваріумі, допоможе дотримання таких рекомендацій:
 • Всі придбані рослини повинні проходити карантин в окремій ємності, наповненої чистою водою. Не можна поміщати в акваріум представників флори, на листках яких помітний підозрілий наліт.
 • Необхідно регулярно перевіряти справність фільтра, промивати його.
 • Корм потрібно вносити в обмеженій кількості, орієнтуючись на чисельність і розмір риб.
 • В'єтнамка не любить воду, показник жорсткості якої перевищує 80. Також водорість гине при кислотності pH 75-85.
 • Ефективна міра профілактики – корекція підсвічування для акваріума. Слід уникати висвітлення блакитного спектру – його люблять червоні водорості. Корисно штучним шляхом зменшити тривалість світлового дня на 2-3 години. Щоб новий режим не пошкодив рослинам, потрібно дотримуватися наступної схеми:
 • У ранковий час увімкнути освітлення на п'ять годин, щоб у представників флори була можливість спожити накопичився у воді за ніч вуглекислий газ і виділити кисень.
 • Затемнити акваріум на 2-3 години.
 • Знову включити світло на 5 годин.
 • В'єтнамка в акваріумі: як позбутися, причини появи. Засоби проти в'єтнамки
  Для забезпечення життєдіяльності рослин достатньо включати освітлення на 8-10 годин. Підтримувати оптимальний режим допоможуть розетки з вбудованим таймером. Знаючи причини появи в'єтнамки в акваріумі, можна не допустити її поширення і захистити декоративні культури. Важливо постійно стежити за станом води і устаткування, щоб виключити створення умов, сприятливих для зростання шкідника.
  Читайте також
  Відгуки про надувних матрацах Bestway і особливості виробів
  Відгуки про надувних матрацах Bestway і особливості виробів
  Bestway – це світовий бренд, що випускає надувні вироби, призначені для щоденного відпочинку. Основне виробництво знаходиться в Китаї. Вартість
  Креветка червоний вогонь: опис, особливості змісту
  Креветка червоний вогонь: опис, особливості змісту
  Креветка червоний вогонь – вид ракоподібних, який відсутній в природі. Він отриманий в результаті селекції. Цей незвичайний вигляд дуже нагадує
  Камені для акваріума вибрати: які краще для оформлення
  Камені для акваріума вибрати: які краще для оформлення
  Каміння у акваріумі є не тільки частиною декору. Вони створюють для рибок умови, наближені до природного середовища проживання. Від різновиди каменів
  Мох ломариопсис: утримання та догляд
  Мох ломариопсис: утримання та догляд
  Мох ломариопсис - цікаве декоративне рослина, досить проста в утриманні та догляді. Його вважають ботанічним курйозом з-за того, що він зовні схожий
  Синьо-зелені водорості в акваріумі: як боротися? Усунення причини появи, по ...
  Синьо-зелені водорості в акваріумі: як боротися? Усунення причини появи, по ...
  Синьо-зелені водорості – справжній бич для багатьох акваріумістів. З'явившись ніби з нізвідки, вони наповнюють собою акваріум, доставляючи чимало
  "Рибки в акваріумі" - аплікація
  Аплікація - дуже цікавий вид творчості, що дає політ для фантазії і уяви. У нашій статті ми пропонуємо майстер-класи зі створення аплікацій "Рибки в