Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Можна деревний наповнювач змивати в унітаз? Як прибирати котячий туалет з наповнювачем

Можна деревний наповнювач змивати в унітаз? Як прибирати котячий туалет з наповнювачем

19-02-2019, 20:35
657
0
Питання про утилізацію наповнювачів котячих лотків актуальні для всіх власників цих тварин. Звичайно ж, жодна людина не стане спускати в каналізацію дрібні тверді «камінчики», але про те, чи можна змивати в унітаз деревне наповнювач, замислюються практично всі господарі кішок.

Якими бувають наповнювачі для лотка?

Ні для кого з власників тварин не є секретом те, що заповнити лоток можна абсолютно різними за консистенцією і зовнішнім виглядом наповнювачами. Проте, на питання, в чому саме полягає відмінність між цими засобами, відповісти можуть далеко не всі. А між тим, саме від складу і залежить те, як прибирати котячий туалет з наповнювачем.
Можна деревний наповнювач змивати в унітаз? Як прибирати котячий туалет з наповнювачем
Виробники засобів для тварин на сьогоднішній день пропонують власникам кішок три різновиди наповнювачів:
 • мінеральний;
 • деревний;
 • силикагелевый.
 • У кожного з них є як переваги, так і недоліки. І, зрозуміло, вони відрізняються не тільки складом і нюансами використання, але і способами утилізації.

  Про мінеральних наповнювачах

  Наповнювач мінерального типу проводиться з таких речовин:
 • глина бентонітова;
 • вермикуліт;
 • цеоліт.
 • Ці речовини володіють хорошими адсорбційними властивостями і, крім цього, відмінно поглинають запах. На це їх переваги перед іншими не закінчуються. Ці наповнювачі зручні тим, що «відпрацьовані камінчики» комкуются. Тобто їх можна легко і просто за допомогою совка видалити з лотка.

  Можна деревний наповнювач змивати в унітаз? Як прибирати котячий туалет з наповнювачем
  Недоліком таких коштів для котячого туалету є пил, що залишається на лапках тварини і, звичайно ж, труднощі в утилізації. Цей тип наповнювачів ні за яких обставин не можна спускати в каналізацію, його потрібно викидати. Змив невеликими порціями можливий, але і він може призвести до засору.

  Про деревних наповнювачах

  Як очевидно з назви, цей тип засобів для лотків виготовляють з деревних відходів. Як правило, сировиною для наповнювача служать тирсу. Їх пресують, надають їм форму гранул. Також до них можуть додавати різні аромати. Саме до такого різновиду засобів для лотків домашніх вихованців належить популярний наповнювач Cats Best. Його виробляють в Європі з вторинного деревного сировини.
  Можна деревний наповнювач змивати в унітаз? Як прибирати котячий туалет з наповнювачем
  Незаперечними перевагами цього типу засобів для котячого туалету прийнято вважати:

 • екологічність і натуральність;
 • відсутність у складі компонентів, здатних спровокувати розвиток алергії у вихованця;
 • низьку вартість;
 • простоту в утилізації.
 • Деревне наповнювач, дрібний і відпрацьований, можна спускати в каналізацію. Однак потрібно розуміти, що навіть повністю просочені і розсипалися в порох гранули є деревиною, а не біологічною речовиною. Іншими словами, не можна змивати в унітаз великі обсяги наповнювача за раз. Якщо так вчинити, то уникнути виникнення засмічення та виклику сантехніка навряд чи вийде.

  Про силикагелевых наповнювачах

  Це найсучасніший тип засобів для туалету домашніх тварин. Як зрозуміло з його назви, гранули наповнювача виготовляються з силікону, а при контакті з сечею вони трансформують її в гель і утримують всередині себе. Механізм дії цих гранул повністю аналогічний пристрою сучасних засобів жіночої гігієни. Незаперечними перевагами наповнювачів цього типу є:
 • повна гіпоалергенність;
 • стовідсоткове поглинання як рідини, так і запаху.
 • Самим же головним достоїнством наповнювачів даного виду є чисті лапки тварини, котик не принесе на них в крісло або ліжко пил від глини або потерть від тирси після відвідування туалету. З цієї причини багато власників пухнастих вихованців воліють купувати саме такі засоби для лотків, незважаючи на їх досить таки значну вартість.
  Можна деревний наповнювач змивати в унітаз? Як прибирати котячий туалет з наповнювачем
  Що ж стосується утилізації, то якщо перед господарями тварин постає питання про те, чи можна деревне наповнювач змивати в унітаз, а для тих, хто застосовує силикагелевые, такої дилеми не існує. Ці кошти ні за яких обставин не слід спускати в каналізацію. Подібна дія рівносильно тому, що в унітаз буде змитий поліетиленовий пакет.

  В яких випадках ймовірно засмічення каналізації?

  Крім складу засобу, використовуваного господарями тварин для їх туалету, важливу роль у питанні про те, чи можна деревне наповнювач змивати в унітаз, або ж який-небудь інший, грає і початковий стан стічних труб. Приміром, якщо в старому будинку не змінювалися стоки протягом кількох десятків років, то ймовірність утворення засмічення зростає в рази, навіть якщо спускати в унітаз тільки деревне засіб і робити це в незначних обсягах. Також висока ймовірність забивання каналізаційних труб при одноразовому змиві великої кількості відпрацьованого наповнювача. Унітаз влаштований досить складно, у зливі присутні специфічні вигини. Виконана таким чином конструкція для того, щоб запобігти вихід неприємного запаху і підйом стічних вод з труб. Якщо за раз спустити в унітаз повний лоток відпрацьованого наповнювача, то він неминуче «намертво встане» в одному з вигинів зливу або ж за ним, в трубі.

  Що відбувається при змиві у каналізацію деревного наповнювача?

  Питання про те, чи можна деревне наповнювач змивати в унітаз і як це робити, виникають в основному через незнання того, що відбувається при попаданні потерті в каналізаційний стік. Як тільки матеріал наповнювача виявляється у воді, він починає розбухати. Вже відпрацьовані деревні гранули винятком не є. Вони розм'якшуються і набухають до стану кашки. Саме ця властивість і робить можливим змив матеріалу в каналізацію. Воно ж стає причиною виникнення засмічень.
  Можна деревний наповнювач змивати в унітаз? Як прибирати котячий туалет з наповнювачем
  При змиві незначної кількості наповнювача размягчившиеся тирса з легкістю проходять по всіх вигинів унітазу і труб в колектор. Але якщо в каналізацію спускається за раз великий обсяг деревної потерті, кількості води з бачка не вистачає на те, щоб «проштовхнути» матеріал в загальний будинковий стік. Відпрацьований наповнювач залишається у вигині зливу унітазу. Його обсяг розбухає нерівномірно. Всередині загальної маси труха залишається сухою, в ній утворюються ділянки з повітрям. Це призводить до виникнення своєрідної пробки, що стає причиною засмічення.

  Що робити при появі засмічення?

  Якщо унітаз забився котячим наповнювачем деревним, панікувати не потрібно. Такий засмічення цілком можна усунути самостійно. У тому випадку, коли деревна труха утворює пробку в самому унітазі, її усувають механічно, тобто вручну. Процес цей досить неприємний, однак, він є необхідним, адже чим довше відпрацьована маса наповнювача знаходиться в зливному отворі, тим щільніше вона стає.
  Можна деревний наповнювач змивати в унітаз? Як прибирати котячий туалет з наповнювачем
  Зрозуміло, виникнення засмічення краще не допускати, але якщо все ж таки забився унітаз, як прочистити його? Порядок дій такий:
 • одягти на руки високі і щільні гумові рукавички, в тому випадку, якщо таких немає, можна замінити їх пакетами;
 • витягти вміст засмічення з зливу унітазу і викинути його;
 • натиснути на змив, якщо вода йде погано, «пробити» залишки потерті вантузом;
 • залити в сток будь прочищающее засіб, що продається в магазинах відділах побутової хімії.
 • Як правило, цих дій виявляється досить для того, щоб виправити ситуацію.
  Читайте також
  Підгузки
  Підгузки "Бебілон": відгуки та опис
  Серед величезної безлічі підгузників зробити правильний вибір не так просто. Кожен виробник запевняє, що саме його вироби торгової марки підійдуть
  Калій в акваріумі з рослинами: дозування та використання як добрива
  Калій в акваріумі з рослинами: дозування та використання як добрива
  Щоб мешканці акваріума були в порядку, рослинність і рибки могли нормально існувати, важливий баланс хімічних компонентів середовища. Час від часу
  Дитячий унітаз
  Дитячий унітаз
  Момент, коли дитина виростає з горшкового віку, але не доростає до дорослого унітазу стає для батьків певною проблемою. На щастя, існують способи її
  Дорожній горщик
  Дорожній горщик
  Батьки дітей, які вже виросли з підгузників, але ще не доросли до дорослого туалету, часто стикаються з проблемою справляння дитячих потреб у
  Дитяче сидіння для унітазу
  Дитяче сидіння для унітазу
  Одним з навичок самообслуговування у дитини є привчання його до дорослого туалету. Звичайно, великі унітази не призначені для маленьких попок. І на
  Дитина какає в штани
  Дитина какає в штани
  Привчання дитини до горщика - процес тривалий, що вимагає спокою й терпіння. Але трапляється, що малюк, який вже вміє проситися і сідати на горщик,