Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Гладкошерста такса: види, опис з фото, розведення і догляд

Гладкошерста такса: види, опис з фото, розведення і догляд

19-02-2019, 20:44
477
0
Такса – незвичайна собака, за комічною зовнішністю якої ховається незалежна і волелюбна вдача. Колись це тварина вивели спеціально для нірної полювання, але сьогодні багато хто сім'ї заводять його в якості домашнього улюбленця. У цьому матеріалі йтиметься про основні особливості гладкошерстого такси.

Історія

З приводу походження цих собак до сих пір ведуться жорсткі дискусії. Згідно з однією з найбільш поширених версій вони з'явилися за часів Стародавнього Єгипту, про що свідчать зображення коротконогих псів з подовженим тілом, знайдені на стінах пірамід.
Гладкошерста такса: види, опис з фото, розведення і догляд
Цілеспрямоване розведення почалося тільки в XVI сторіччі. До наших днів збереглися записи німецьких заводчиків, в яких знайдені перші згадки про жесткошерстних такси, що полюють у норах. Саме ця здатність і стала поштовхом до подальшого розведення цих тварин. Подальше удосконалення породи призвело до того, що вже в кінці XVIII століття її представники придбали сучасні риси і стали активно вивозитися в різні європейські країни. Приблизно в той же період на території самої Німеччини з'явилося безліч розплідників, що спеціалізуються на розведенні жорстко-, довго - і гладкошерстих такс.

Опис породи

Такси – приземкуваті собаки з подовженим корпусом і короткими ногами. На подовженій, що звужується до носа голові з міцними щелепами і щільно прилеглими сухими губами є високо посаджені висячі вуха із закругленими кінцями і овальні широко розставлені коричневі очі.
Гладкошерста такса: види, опис з фото, розведення і догляд
Під розтягнутим тілом з вираженим загривком, міцною прямою спиною і злегка скошеним крупом, перехідним в основу шаблеподібного хвоста, розташовані короткі, м'язисті кінцівки з зібраними в грудку лапами.

Волосяний покрив і забарвлення

Все тіло гладкошерстого такси, фото якої можна побачити в даній публікації, вкрите блискучою гладкою остю, щільно прилягає до шкіри. На ній не повинно бути ніяких залисин, а її довжина зазвичай не перевищує двох сантиметрів. Що стосується забарвлення, то стандарт передбачає існування кількох варіантів забарвлення. Представники цієї породи можуть бути однотонними, мармуровими, коричнево - або чорно-подпалыми.

Розміри

У залежності від габаритів представників цієї породи можна розділити на три основні групи:
 • Стандартні гладкошерсті такси. Висота таких тварин варіюється в межах 20-27 см в холці, а маса коливається від 7 до 9 кг.
 • Карликові такси. В залежності від статі представники цієї групи виростають до 14-21 см в холці і важать всього 35–4 кг.
 • Кролячі такси. Висота цих крихітних псів не перевищує 10-15 см в холці, а маса не повинна бути більше 3-35 кг.
 • Гладкошерста такса: види, опис з фото, розведення і догляд
  Ще одним важливим параметром є обхват грудей. У карликових гладкошерстих такс він варіюється в межах 30-35 см, у стандартних дорівнює 36 см, а у кролячих не перевищує 30 див.

  Особливості характеру

  Незважаючи на досить скромні розміри і несерйозну зовнішність, це аж ніяк не декоративні тварини. Їм властива впевненість у власних силах, незалежність і навіть впертість. Вони не потерплять грубості або зневажливого ставлення і використовують всі доступні засоби для затвердження свого «Я». Тому і стандартна, і мініатюрна гладкошерста такса стане відмінним компаньйоном тільки для тих, хто зуміє правильно вибудувати взаємини з нею. Не варто забувати: це природжені мисливці, що накладає відбиток на характер і поведінку собаки. Представникам даної породи притаманні такі якості, як безстрашність, винахідливість і здатність до прийняття самостійних рішень. Саме останнє і стає причиною частих скарг власників на непослух їх вихованців.

  Навчання

  Такси – розумні і кмітливі створення. Вони швидко розуміють, що від них вимагається, і також блискавично навчаються поганого. Саме тому займатися вихованням цуценя гладкошерстого такси потрібно відразу після його появи у вашому домі. На початковому етапі дуже важливо встановити тісний контакт з песиком і дати йому чітко позначити рамки дозволеного. Виховання повинно бути систематичним і послідовним. Сам процес навчання потрібно вибудовувати, керуючись принципом «від простого до складного».
  Гладкошерста такса: види, опис з фото, розведення і догляд
  Оскільки гладкошерста такса (і міні, і стандартна) наділена яскраво вираженими мисливськими інстинктами, її з дитинства треба привчати спокійно реагувати на різні подразники. Для цього відразу після закінчення поствакцинального карантину з цуценям рекомендується відвідувати різні багатолюдні місця, щоб він поступово звикав до сторонніх людей, транспорту та інших тварин.

  Годівля та догляд

  Такси – одні з тих собак, які не призначені для вуличного змісту. Вони погано переносять сиру і холодну погоду, тому селити їх краще в будинку або квартирі. Що стосується догляду, то він зводиться до регулярного вычесыванию за допомогою спеціальної рукавиці, періодичному купання, систематичної стрижці кігтів, чищення вух і зубів.
  Гладкошерста такса: види, опис з фото, розведення і догляд
  Крім гігієнічних процедур, ці активні створення потребують щоденного перебування на свіжому повітрі. Прогулянки дозволяють не тільки скинути накопичену енергію, але й сприяють соціалізації собаки. Для цього бажано заздалегідь придбати відповідну амуніцію і привчити тварину спокійно ставитися до неї. У холодну пору року перед виходом з дому таксу краще нарядити в теплий, не промокає комбінезон. В іншому випадку низькоросла тварина може промерзнути і захворіти. Годувати гладкошерстого таксу можна і промислової, і натуральною їжею. У першому випадку це має бути повноцінний раціон від перевірених світових виробників, не містить бобових, злаків, барвників та консервантів. У другому – основу собачого меню має становити свіже, не надто жирне м'ясо. Пару раз в тиждень його бажано замінювати морською рибою або субпродуктами. Також раціон пса бажано урізноманітнити крупами, овочами, яйцями і кисломолочними продуктами. Вкрай важливо, щоб в собачу миску ніколи не потрапляли солодощі, копченості, соління і трубчасті кістки. Час від часу їм рекомендується додатково давати мінерально-вітамінні підкормки.

  Схильність до хвороб

  Гладкошерсті такси – відносно здорові собаки, в середньому живуть 12-14 років. Але, як і будь-які інші пси, вони схильні до деяких захворювань. Найчастіше у них діагностують аномалії розвитку очей, прогресуючу атрофію сітківки, алопецію та сосочковую дистрофію шкіри. Особлива будова тіла призводить до того, що у віці 5-7 років у них може проявитися синдром змінного диска, що приводить до обмеження спинного мозку з наступним паралічем.

  Розведення

  Для отримання потомства використовують цілком здорових особин, що максимально відповідають офіційним стандартом і досягли статевої зрілості. Тічка у сук зазвичай буває раз в рік і припадає на осінній період. Вагітність часто протікає без яких-небудь ускладнень, а пологи проходять без хірургічного втручання.
  Гладкошерста такса: види, опис з фото, розведення і догляд
  У посліді, як правило, буває 7-8 цуценят, вага кожного з яких в середньому становить 340 грам. Цікаво, що такс виходять відмінні матері, схильні до самостійної відбракування нежиттєздатного і хворого потомства.

  Замість висновку

  Такси – кмітливі миловидні створення, службовці джерелом позитивних емоцій. Вони неймовірно відважні, грайливі і лояльні до людей. Їм від природи властива врівноваженість, акуратність, витривалість, терплячість. Такси легко подаються дресируванню і не вимагають особливого догляду.
  Гладкошерста такса: види, опис з фото, розведення і догляд
  Крім перерахованих вище плюсів, у такс є багато недоліків. До найбільш вагомих мінусів цих тварин можна віднести їх вміння хитрувати, схильність до ожиріння та проблем з хребтом. Тому, щоб уникнути можливого виникнення паралічу кожному власнику такси доведеться уважно стежити за раціоном свого вихованця і строго дозувати фізичні навантаження. Крім того, при недоліку прогулянок такси можуть почати робити підкопи і псувати хазяйське майно.
  Читайте також
  Собака шарпей метис: особливості породи
  Собака шарпей метис: особливості породи
  Метиси породистих собак – потомство, отримане в результаті змішування, коли мати і батько були представниками двох різних порід, а потомство набуває
  Мопс: стандарт породи, характеристики і опис з фото
  Мопс: стандарт породи, характеристики і опис з фото
  Кожна людина вибирає для себе те тварина, яка буде радувати щодня. Останнім часом стало модним тримати невеликих і чарівних собак у квартирі, щоб
  Корм для такс: список кращих, рекомендації, переваги і недоліки
  Корм для такс: список кращих, рекомендації, переваги і недоліки
  Закладка сильного імунітету відбувається в дитинстві. Для того щоб з маленького цуценя виросла здорова собака, господарі повинні докласти певні
  Шпіц соболиного забарвлення: фото, опис та особливості породи
  Шпіц соболиного забарвлення: фото, опис та особливості породи
  Шпіц соболиного забарвлення є предметом мріянь багатьох людей. Саме цей варіант нерідко вибирають навіть недосвідчені собаківники, які збираються
  Джек-рассел-тер'єр-міні: опис породи, характер, стандарт
  Джек-рассел-тер'єр-міні: опис породи, характер, стандарт
  Ще кілька років тому собаки джек-рассел-тер'єр міні-у нас в країні були великою рідкістю. Сьогодні таких цуценят продають багато заводчики. І
  Самі пухнасті породи кішок у світі: рейтинг, опис та відгуки
  Самі пухнасті породи кішок у світі: рейтинг, опис та відгуки
  Коти – дивовижні граціозні створіння, здавна живуть поряд з людьми. Окрім практичної користі начебто відлякування та знищення гризунів вони виконують