Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Собака шарпей метис: особливості породи

Собака шарпей метис: особливості породи

19-02-2019, 20:45
674
0
Метиси породистих собак – потомство, отримане в результаті змішування, коли мати і батько були представниками двох різних порід, а потомство набуває зовнішні ознаки обох. Передбачити, яким щеня народиться, досить складно, навіть якщо знаєте його батьків. Деякі породи були зіпсовані недобросовісними заводчиками, що призвело до появи у чистокровних представників серйозних недоліків. Схрещування дозволяє передати цуценяті кращі якості обох батьків. Частина метисів з'являється абсолютно випадково. В такому випадку судити про характер собаки, про її зовнішності та особливості здоров'я складно, адже на це впливає величезна кількість чинників. Тим не менше існує навмисне змішання порід з метою виведення нової.
Собака шарпей метис: особливості породи

Особливості метисів

Існує думка про те, що метиси краще своїх породистих побратимів. Не можна сказати, що ця думка на всі 100 % невірна, оскільки позитивні сторони від змішування порід дійсно є. До них відносяться:
 • Ціна. Вартість метисів, як правило, нижче вартості чистокровного песика.
 • Здоров'я. Такі собаки відрізняються гарним самопочуттям. Генетичні захворювання батьків цуценята, як правило, не успадковують. Однак це не означає, що за вихованцем-метисом не потрібно доглядати.
 • Зовнішність. Неповторний і яскравий зовнішній вигляд цуценят є безсумнівним плюсом для любителів незвичайного.
 • Існують і фактори, на які варто звернути особливу увагу

  Характер і розмір

  Поєднання характерів батьків не завжди може привести до появи радісного, милого і доброго цуценя. Особливо проблеми спостерігаються у представників невеликих порід, які відрізняються агресією і нервозністю. Цуценят метисів охоронних порід можуть важко піддаватися навчання та дресирування. І впоратися з ними в силах лише досвідчений собаківник. Якщо батьки цуценя мають різні габарити, то передбачити кінцевий розмір собаки практично неможливо.
  Собака шарпей метис: особливості породи

  Шарпеї

  Шарпей - це стародавня порода, яка зародилася в Китаї. До основним відмітним особливостям ставляться неповторні складки на голові і плечах її представників, а також цікава морда. Складно уявити, але буквально кілька десятиліть тому порода була на межі зникнення. З метою збереження та відновлення популяції шарпеев вони були зібрані і вивезені в Сполучені Штати Америки в 1970-е роки. В результаті розведення генофонд особин був розбавлений. Так, сучасні шарпеї поєднують в собі гени чау-чау, мастифа і бульмастифа. У Росії ж перший представник цього виду потрапив на початку 1990-х, і протягом декількох років ця порода стала однією з найпопулярніших серед росіян.

  Собака шарпей метис: особливості породи

  Метиси шарпея

  Цілеспрямовані або випадкові в'язки шарпеев з іншими видами зустрічаються досить часто. Перших представників нової породи досить легко розпізнати за характерним рисам зовнішності. Від батьків цуценятам-метисам шарпея часто передається форма вух і постав, при умови що у другого предка вони не висять. При схрещуванні з хаскі у малюків, як правило, очі різного кольору і довгі ноги, але зменшений кістяк. Відрізняється також і структура вовни цуценят, забарвлення і характер. Внаслідок змішування порід на світ з'явилися шарпассеты (суміш бассет-хаунда і шарпея), метис шарпея і кокер-спанієля та інші численні варіації. Одним з найбільш поширених представників є німецький шарпей (порода з'явилася в результаті змішування німецької вівчарки і шарпея). Зовні він схожий на великого представника цього виду, однак забарвлення шерсті у цих собак нагадує німецьку вівчарку. У тварини можуть бути стоячі вуха і витягнута морда з характерними складками. У дитинстві шарпей-метис відрізняється відданістю, розумом і самостійністю. Цуценята дуже кмітливі і відмінно підходять на роль сторожового собаки. У дресируванні з ними також не виникає проблем.
  Собака шарпей метис: особливості породи

  Характер метиса шарпея

  Характер багато в чому залежить від господарів і схильностей собаки. Такий вихованець стане чудовим другом для всіх членів сім'ї, включаючи дітей, і буде вірно служити. Проте фахівці не рекомендують заводити цю породу новачкам, так як її представники відрізняються незалежним і волелюбним характером. Також собаківникам без досвіду буде складно дресирувати собаку, тому що вона схильна до домінування і може чинити опір навчанню. Спочатку шарпеев метисів тримали в якості охоронців і сторожів, і за рахунок своєї недовірливості до чужих людей вони відмінно справлялися з цим завданням.
  Собака шарпей метис: особливості породи

  Зміст з іншими тваринами

  Агресію по відношенню до людини представники цієї породи демонструють рідко. А ось з іншими тваринами справи йдуть інакше. Утримувати їх з іншими собаками не рекомендується, за виключенням особини метиса шарпея протилежної статі. По відношенню до інших тварин у собаки може спрацьовувати інстинкт мисливця, тому коти, кролі та інші домашні улюбленці можуть стати жертвами вашого вихованця. Потрібно виховувати собаку. Шарпей (метис) може бути привчений до інших чотириногих, але звести ймовірність нападу до нуля все ж не вдасться.

  Харчування шарпеев

  Їх раціону варто приділити належну увагу, тому що собаки цієї породи схильні до прояву харчової алергії і ожиріння. Варто віддавати перевагу сухим збалансованим кормів, які містять в собі весь спектр необхідних псу вітамінів і мікроелементів. Дорослу собаку необхідно годувати 2 рази в день, а цуценят - від 3 до 6 разів. Щоб метис шарпея (фото додається до статті) був здоровим, при годівлі сухим кормом потрібно дотримуватися деяких правил:
 • У собаки завжди повинна бути миска зі свіжою водою.
 • Годувати тварину потрібно через годину після прогулянки.
 • Строго дотримуватися дозування корму.
 • Для господарів, які розглядають натуральне годування, потрібно звернути увагу раціон собаки. Шарпей (метис) повинен отримувати наступні інгредієнти:
 • кисломолочні продукти, сир з низьким відсотком жирності;
 • нежирне м'ясо (яловичина, телятина);
 • овочі;
 • каші;
 • морська риба;
 • фрукти.
 • Всю їжу необхідно перемелювати, щоб вона краще засвоїлася організмом тварини. Годування супами суворо забороняється, оскільки вони розширюють шлунок, що призводить до проблем зі здоров'ям собаки.
  Читайте також
  Чим годувати акіта-іну, дорослих собак і цуценят? Опис породи акіта-іну
  Чим годувати акіта-іну, дорослих собак і цуценят? Опис породи акіта-іну
  Японська собачка акито-іну – активний і веселий компаньйон. Заводячи вихованця цієї породи, майбутньому власнику необхідно ознайомитися з правилами
  Мопс: стандарт породи, характеристики і опис з фото
  Мопс: стандарт породи, характеристики і опис з фото
  Кожна людина вибирає для себе те тварина, яка буде радувати щодня. Останнім часом стало модним тримати невеликих і чарівних собак у квартирі, щоб
  "Мильбемакс": аналог, інструкція із застосування, відгуки
  "Мильбемакс" – це препарат, дія якого спрямована на лікування та профілактику глистових інвазій у домашніх вихованців. Його треба застосовувати
  Джек-рассел-тер'єр-міні: опис породи, характер, стандарт
  Джек-рассел-тер'єр-міні: опис породи, характер, стандарт
  Ще кілька років тому собаки джек-рассел-тер'єр міні-у нас в країні були великою рідкістю. Сьогодні таких цуценят продають багато заводчики. І
  Собаки для дітей
  Собаки для дітей
  Діти обожнюють тварин, і настає час, коли син або дочка просять завести для них вихованця. Часто вибір припадає на чотириногих друзів людини. Далі
  Укус собаки або іншої тварини
  Укус собаки або іншої тварини
  Всім відомо, що через укус собаки можна заразитися сказом. Це гостре вірусне захворювання, що вражає, нервову систему. Воно невиліковне, так як