Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Який краще - джунгарський або сирійський хом'як: порівняння, чим відрізняються, якого вибрати для дитини, відгуки

Який краще - джунгарський або сирійський хом'як: порівняння, чим відрізняються, якого вибрати для дитини, відгуки

9-03-2019, 16:48
744
0
Хом'ячок - симпатичний домашній вихованець. У його змісті безліч плюсів, от тільки багато охочих придбати цього звірка часто стикаються з вибором, якого хом'яка краще завести: сирійського або джунгарського? Справа в тому, що ці породи - найпоширеніші в російських будинках. Як представники сімейства Хомяковых, вони, звичайно, схожі. Але мають і кілька важливих відмінностей, які при виборі домашнього улюбленця можуть виявитися для майбутнього господаря вирішальними. Чому ж носії цих двох породних якостей відрізняються один від одного, і якого хом'яка краще купити: сирійського або джунгарського, розповімо в цій статті. Для початку визначимося з описом цих двох видів декоративних гризунів.

Джунгарський хом'як. Зовнішній вид

Це дуже мініатюрний звірок з загостреною мордочкою і з маленькими вушками. Тільце його важить не більше 50 грам при загальній довжині не більше 10 див. Як правило, воно вкрите густим коротким хутром, який в природних умовах зазвичай сіро-коричневого кольору з білими вкрапленнями. По лінії хребта виражена чорнувата або темно-сіра смужка - це загальний видовий ознака для джунгариков. Живіт, лапи і внутрішня частина вух звірка зазвичай білі або світлі. Очі опуклі, чорні.
Який краще - джунгарський або сирійський хом'як: порівняння, чим відрізняються, якого вибрати для дитини, відгуки
Домашній джунгарський хом'як відрізняється за забарвленням від дикого. Існує звичайний набір кольорів для одомашнених тварин: це стандартний (сіро-коричневе тільце з білим черевцем), сапфірове забарвлення (блакитно-сіра, також зі світлим черевцем), перлова (білувата з сірими вкрапленнями) і мандаринова (кремова з рудим відтінком).

Але потрібно врахувати, що особини цього виду взимку линяють і стають майже білими - з-за цього, а також із-за малої величини, джунгарика іноді називають Російським зимовим карликовим хом'яком. Природа передбачила, щоб хом'як був непомітний на снігу, адже джунгарики не впадають у сплячку і в зимових умовах також повинні дбати про їжу. Правда, слід зазначити, що в неволі линька з зміною кольору відбувається рідко.

Де мешкає в природі

Багатьом цікаво, де і як джунгарський (або сунгурский) хом'як живе в диких природних умовах. Цей інтерес викликаний не просто цікавістю: адже, щоб забезпечити найкращі умови проживання звірку в неволі, важливо знати, яким був спосіб життя його диких предків. На російських просторах цей вид хом'яка вельми поширений, наприклад, в Хакасії, в деяких областях Казахстану, у степах Південно-Західної Сибіру. Для існування цей гризун чинності харчових пристрастей вибирає напівпустелі і степові простори, на яких ростуть злакові трав'янисті рослини. Найбільш активні джунгарські хом'яки в нічний час. Мешкають вони в нірках, які обов'язково мають кілька входів і отнорок, а також гніздову камеру. Тривалість життя цього гризуна в дикій природі невелика - не більше двох, іноді трьох років. В домашніх умовах вона, як правило, збільшується, але незначно.

Особливості змісту

Хоча багато власників і не прислухаються до цього думку, джунгариков не слід поміщати по кілька примірників в одну клітку. Однак, як свідчить досвід змісту цього виду в неволі, краще всього, якщо в одній клітці буде тільки одна тварина.

Який краще - джунгарський або сирійський хом'як: порівняння, чим відрізняються, якого вибрати для дитини, відгуки
Спільне утримання самця і самки призведе до появи потомства. Якщо і далі не розсаджувати тварин, поголів'я їх буде зростати з геометричною прогресією, і змусить інстинкт дорослих особин поїдати своїх дитинчат. Зазвичай це відразу викликає цілком зрозуміле обурення власників, але тут слід зрозуміти, що хом'яки в природному середовищі живуть не родинами, а одиночними особинами на кожній дільниці, і умови неволі не можуть цього змінити. Тому якщо у самки хом'яка з'явилося потомство, його слід по досягненні певного віку (як тільки молоді хом'яки в стані харчуватися самостійно), відсадити окремо. Не рекомендується і зміст двох одностатевих хом'яків разом: в цьому випадку можливо прояв агресії по відношенню один до одного, причому як у самок, так і самців. Крім того, спільне проживання в одній клітці може викликати стан стресу у кожного з мешканців, і це неминуче позначиться на їх власників, лише тільки вони спробують з ними поспілкуватися. Годувати в неволі джунгарських хом'яків найкраще спеціальними кормами. Варто відзначити, що в зоомагазинах досить часто під виглядом джунгарського хом'ячка продаються звірята гібридного походження. Такі особи можуть володіти нестабільною психікою та схильністю до різних захворювань, в тому числі до діабету. Добросовісний заводчик на вимогу завжди надасть вам родовід.
А тепер розглянемо матеріали про інше, не менш популярному тваринний-компаньйона людини.

Сирійський хом'як. Опис

Цей представник сімейства Хомяковых крупніше джунгарського - разом з хвостиком (15 см) довжина тіла цього гризуна становить 13 (в окремих випадках і до 18-ти сантиметрів. При цьому вага може досягати 120-125 грам. Представники цього виду, яких ще називають Золотистими хом'ячками, відрізняються, відповідно, золотистим або коричневим кольором густої м'якої шерсті. У процесі одомашнення і селекції варіативність забарвлення шерсті значно розширилася: сирійські хом'яки можуть бути в доповнення до основних і чорного, і сріблясто-білого кольорів, а також біколорній і навіть черепаховій забарвлення.
Який краще - джунгарський або сирійський хом'як: порівняння, чим відрізняються, якого вибрати для дитини, відгуки
Особливістю, яка в науці про тварин закріплена за всіма хомяковыми, але особливо помітна у сирійців, є наявність защічних мішків. Вони призначені для транспортування їжі, яку добуде звірятко, оглядаючи околиці, в свою нірку. Крім того, якщо їжі багато, цей хом'як схильний ще й зберігати її в своїх мішках. В наповненому стані мішечки отвисают від щік до самих плечей тварини, з-за чого назва цього хом'яка в перекладі з арабської перекладається як "пан-сідельні сумки".
Інші риси, які можна виділити при порівнянні сирійського хом'яка і хом'яка джунгарського, - це стирчать помітні вуха у перше, дещо видовжена морда, а також відсутність темної спинний смужки.

Типи вовни

Зусиллями селекціонерів виведено чотири окремі підвиди сирійських хом'яків. Ці підвиди розрізняють за наступними типами вовняного покриву. Найбільш поширений і звичайний - короткошерстий тип. На такий шерстці, нагадує плюш, краще всього виглядають різні забарвлення. Виведені також довгошерсті сирійці, інше найменування яких - ангорцы. Самці цього підвиду мають у нижній частині тіла своєрідну "спідницю" з довгих (від 8 до 10 см) волосся. Однак самочки виглядають як звичайні сирійці, хіба що трохи пухнасті. У зарубіжних зоомагазинах цей різновид називають "хом'ячок - плюшевий ведмедик" (Teddy Bear hamster).
Який краще - джунгарський або сирійський хом'як: порівняння, чим відрізняються, якого вибрати для дитини, відгуки
Атласний, або Сатиновий сирійський хом'як відрізняється хутром з особливим, майже глянсовим блиском. Досягли такого ефекту виведенням нової різновиди, в хутрі якої були порожнисті шерстинки. Однак особин сатинових сирійців не можна спаровувати між собою, оскільки в результаті цього можуть народитися звірки з розрідженою шерстю або повною її відсутністю.

Який краще - джунгарський або сирійський хом'як: порівняння, чим відрізняються, якого вибрати для дитини, відгуки
Рексовые (або Кучеряве) хом'яки справляють враження, ніби встрепанных звірків - шерстинки в їх пишному вбранні злегка завиваються. Крім того, рекси мають ще й закручені вуса. Цей різновид може бути і коротко(-), і довгошерстого типу.
Який краще - джунгарський або сирійський хом'як: порівняння, чим відрізняються, якого вибрати для дитини, відгуки
Остання різновид представлена Бесшерстными сирійськими хом'яками. Їх характеризує повна відсутність волосяного покриву. Втім, звірки з подібною закріпленої мутацією іноді все-таки мають деяку бархатистість і навіть короткі "бакенбарди".
Який краще - джунгарський або сирійський хом'як: порівняння, чим відрізняються, якого вибрати для дитини, відгуки
На жаль, представники безшерстих сирійців досить болючі, вони вимагають особливого догляду: при несприятливому температурному режимі деякі власники навіть "одягають" їх. До всього іншого, тривалість життя бесшерстного сирійського хом'яка вдвічі менше звичайної.

Де живе і чим харчується

На відміну від джунгарського хом'яка, ареал цього звірка досить обмежений: він водиться в сирійських, турецьких та ізраїльських напівпустелях. З-за активної діяльності людини, а також тому, що цей вид вважається шкідником, середовище проживання сирійського хом'яка постійно скорочується, і за даними Міжнародного Союзу охорони дикої природи (МСОП), цей вид в даний час віднесений до зникаючих тварин. Як і інші хом'яки, це найбільше активна в сутінки або на світанку. Сирієць досить рухливий: спостереження зоологів показали, що за "нічну зміну" цей звір здатний пробігати від трьох до восьми кілометрів. Уточнюючи, який краще - джунгарський або сирійський хом'як - майте на увазі, що сирієць більш рухливий, і часто ця активність проявляється у вечірній час, коли він починає бігати по колесу і всіляко освоювати своє житло. Тривалість життя у сирійського хом'яка мала, вона така ж, як у джунгариков. Ця обставина сильно засмучує охочих завести домашнього вихованця, раздумывающих над тим, який краще - сирійський або джунгарський хом'як. Раціон сирійця значно ширший: цей звір вважається практичні всеїдним гризуном, адже він здатний харчуватися не тільки насінням злакових і всіма видами горіхів (які, до речі, заборонені джунгарських хом'якам), але також і дрібними комахами. З горіхів, правда, сирійцям протипоказані мигдаль, а також фруктові кісточки.

Зміст

Як і джунгарський хом'як, сирійський вважається територіально нетерпимим звірятком: дитинчат слід відокремлювати від матері, аби тільки їм виповниться чотири тижні. Після досягнення молодняком восьмитижневого віку, щоб уникнути сутичок, їх також не слід утримувати і один з одним. Залишаючись в нірці, ці хом'яки поводяться, немов активні домогосподарки, займаючись тим, що сортують і перебирають харчові запаси, відокремлюючи зіпсувалися. Для того щоб хом'ячок побільше рухався в клітці варто встановити спеціальне колесо. Ну, і всім видів хом'яків обов'язкові для сточуванні зубів дерев'яні брусочки або шматочки мінеральних каменів.

Будь хом'яка завести краще - джунгарського або сирійського?

Джунгарики - хом'ячки зі спокійним характером, вони легко приручаються і навіть прив'язуються до свого господаря і з часом можуть сидіти на руці людини. Однак це лише одна з думок, є інші відгуки власників, які стверджують теж саме, але про сирійських хом'ячків. Тому, швидше за все, характер вашого майбутнього вихованця буде складати з різних факторів. У будь-якому випадку, хом'ячка треба купувати не старше місяця або трохи більше, тоді його легше буде приручити і допомогти освоїтися на новому місці. При відповіді на питання, який хом'як краще: джунгарський або сирійський, відгуки власників - те, до чого варто прислухатися. Незважаючи на територіальну нетерпимість, загальну для хом'яків, джунгарикам все ж легше, ніж сирійцям (які вважаються тваринами-одинаками) прижитися в групі з іншими хом'яками. Звичайно, чим ширше клітина, тим більшої кількості сутичок і боротьби за територію між тваринами можна уникнути. Тому джунгарикам підійде клітка одноповерхова просторіше, а ось сирійці любить полазити і їм можна запропонувати компактну високу клітку з тунелями і лабіринтами. На відміну від сирійського хом'яка, джунгарикам слід давати корму з низьким вмістом цукру. Так, хурму, виноград і персики краще не пропонувати. Джунгарські хом'яки активні протягом усього року, а сирійські взимку менш рухливі, оскільки їх дикі побратими в цей час впадають у сплячку. Нарешті, згідно з деякими відгуками, запах у клітці з проживаючим там сирійським хом'ячком більш виражений, ніж від джунгарика, хоча при належному догляді цей момент залишається непоміченим. Ми спробували відповісти на непросте запитання, чим відрізняється сирійський хом'як від джунгарського, і який краще.
Читайте також
Сурікати в домашніх умовах: відгуки власників, тривалість життя, чим годува ...
Сурікати в домашніх умовах: відгуки власників, тривалість життя, чим годува ...
В наші дні екзотичними тваринами у домашніх умовах вже нікого не здивувати. У сучасних квартирах кого тільки не зустрінеш. Тхори, куниці, скунси,
Хом'як-альбінос: особливості змісту, тривалість життя
Хом'як-альбінос: особливості змісту, тривалість життя
Ці милі пухнасті створення з нами не один десяток років. Хом'як-альбінос — не порода, а забарвлення, обумовлений генетичними змінами. Тварини
Собаки з плоскою мордою. Собаки-брахицефалы: список порід, особливості зміс ...
Собаки з плоскою мордою. Собаки-брахицефалы: список порід, особливості зміс ...
Породи собак з плоскою мордою в ветеринарії отримали назву брахицефалов. У таких тварин череп видозмінений в результаті штучного відбору. Морда у них
Морська свинка: розведення, умови утримання, харчування
Морська свинка: розведення, умови утримання, харчування
Останнім часом стало модно тримати вдома яких-небудь тварин. Популярні не тільки собаки, кішки і папуги - зараз активно купують і морських свинок,
Креветка червоний вогонь: опис, особливості змісту
Креветка червоний вогонь: опис, особливості змісту
Креветка червоний вогонь – вид ракоподібних, який відсутній в природі. Він отриманий в результаті селекції. Цей незвичайний вигляд дуже нагадує
Чому коти не бувають триколірними? Тонкощі забарвлення котячих
Чому коти не бувають триколірними? Тонкощі забарвлення котячих
Існує думка, що триколірними можуть бути тільки кішки, а черепаховых котів – саме так називають рідкісних володарів трьох відтінків вовни – не