Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Адель Фабер та Елейн Мазлиш, "Як говорити, щоб діти слухали, і як слухати, щоб діти говорили": відгуки про книгу

Адель Фабер та Елейн Мазлиш, "Як говорити, щоб діти слухали, і як слухати, щоб діти говорили": відгуки про книгу

9-03-2019, 17:11
592
0
Дана стаття призначена для батьків, які люблять свою дитину. Дуже часто буває так, що рідні люди не можуть знайти порозуміння, особливо якщо має місце конфлікт поколінь. Саме з метою поліпшення взаємин зі своїм чадом, автори Адель Фабер та Елейн Мазлиш випустили відому книгу. Так дізнаємося про що вона, і що конкретно пропонують автори.

Трохи про письменників

Авторами цього бестселера є дві жінки, експерти в спілкуванні з дітьми. Адель Фабер - відомий психолог і педагог, Елейн Мазлиш - її хороша подруга і однодумець. У них є свої сім'ї, а також кожна з них має троє дітей. Однак виховання майже не приносить труднощів, коли мама може чинити правильне вплив не тільки на власну сім'ю, але й ділитися порадами з іншими батьками. Маючи такий багатий досвід, письменниці вирішили, що книга буде ґрунтуватися тільки на особистому досвіді. Основна складова цього бестселера - опис життєвих, що трапилися з ними ситуацій.
Адель Фабер та Елейн Мазлиш, "Як говорити, щоб діти слухали, і як слухати, щоб діти говорили": відгуки про книгу

Зміст

Книга представляє нашій увазі своєрідне керівництво про те, як говорити, щоб діти слухали. Просто, ця література навчає правильному спілкуванню з власною дитиною. Тут ви не знайдете нудотного теоретичного аспекту, тільки позитивний підхід і події, взяті з особистого досвіду. Автори на власному прикладі показують, як треба чинити в тій чи іншій ситуації. Жінки закликають не забувати про те, що ваша дитина теж особистість і до нього потрібен індивідуальний підхід. Також книга про те, як говорити, щоб діти слухали, вчить правильній постановці мови і збереження самовладання батьків у будь-якій, навіть в конфліктній ситуації.

Адель Фабер та Елейн Мазлиш, "Як говорити, щоб діти слухали, і як слухати, щоб діти говорили": відгуки про книгу

Формат книги

Бестселер був переведений на кілька мов і представлений не тільки в паперовій, але і в аудіо форматі. Також письменниці давали навчальні семінари, а згодом в книгу увійшли деякі історії спілкування, розказані батьками, які відвідували заняття. В авторському арсеналі є ще не одна книга з дитячої психології. Їх література охоплює правила поводження з дітьми різного віку, а також з підлітками, братами і сестрами. І, нарешті, є окремий екземпляр, спеціально для батьків. Книги можна знайти у вільному доступі в інтернеті, а також в будь-якому книжковому магазині. Їх тираж досить високий.

Практичні поради від авторів

Як вже стало відомо, у книзі "Як говорити, щоб діти слухали" представлені різні ситуації з життя і даються поради про те, як чинити. Спробуємо в коротких словах сформулювати основний зміст. Розглянемо основні "заповіді" хороших батьків.
Адель Фабер та Елейн Мазлиш, "Як говорити, щоб діти слухали, і як слухати, щоб діти говорили": відгуки про книгу

1. Давайте дітям право вибору

Такий підхід дозволить дитині навчитися контролювати своє життя, а також стати самостійнішими. Не обов'язково дозволяти йому вибирати все з усього. Достатньо надати пару варіантів, які влаштують і вас і дитини.

2. Проявляйте повагу до старанням і зусиллям

Не потрібно говорити дитині, що те, що він робить, легко. Ми використовуємо цю фразу для підбадьорення і підтримки, дитина ж все сприймає по-іншому. Якщо не виходить виконати завдання, з'являється почуття розлади з-за поразки в легкій справі. Тому просто хваліть і спрямовуйте дитину незалежно від складності поставленого завдання.

3. Не засинайте" питаннями

Впевненість у тому, що розпитуючи дитини про якомусь предметі або процесі, ви підігріваєте його інтерес - поширена помилка багатьох батьків. Більшість дітей у такій ситуації воліють просто відмахнутися від батьків. Дочекайтеся моменту, коли дитина сама захоче поговорити з вами. Можна навіть просто проявити інтерес і мовчки слухати. Тоді все стане відомо і зрозуміло.
Адель Фабер та Елейн Мазлиш, "Як говорити, щоб діти слухали, і як слухати, щоб діти говорили": відгуки про книгу

4. Не поспішайте з відповіддю

Рано чи пізно у вашого чада настає той вік, коли з його вуст так і сипляться питання: "Чому", "Як", "Де" і безліч інших. Але не варто поспішати, після чергового слова, швидкоплинно підбирати відповідь і пояснення. Дозвольте дитині трохи подумати над питанням і знайти відповідь або рішення самому. Така дія принесе більше користі і дозволить мислення краще розвиватися.

5. Пошук інформації за межам будинку

Важливо навчити дитину тому, що за межами квартири також існує маса речей, які допоможуть йому в пізнанні світу. Пояснюйте, що можна і потрібно звертатися не тільки до батьків, але і до інших різних джерел і ресурсів.

6. Не відбирайте надію

Коли дитина мріє і фантазує - він отримує масу нових емоцій. Якщо надмірно оберігати його і стерегти кожен крок, ми позбавимо дітей потрібного досвіду.

Відгуки читачів

Адель Фабер та Елейн Мазлиш, "Як говорити, щоб діти слухали, і як слухати, щоб діти говорили": відгуки про книгу
Вивчивши інтернет-ресурси з описом книги читачами, можна зробити висновок, що більшість голосів - "за". Книга "Як говорити, щоб діти слухали" відгуки залишає тільки позитивні. Люди вважають, що даний посібник має бути настільною у кожного з батьків. Воно містить тільки повчальні моменти! Книга про те, як говорити, щоб діти слухали змушує батьків задуматися про свою мови і її сприйнятті. Ось що пишуть автори: Ми рідко замислюємося про те, як ми говоримо, про що ми говоримо, а ще рідше, що при цьому відчуває наша дитина. Мало хто з нас ставить себе на його місце. Ще до того, як у мене з'явилися власні діти, я на 100% була впевнена, що знаю, як їх виховувати. І як же я помилялася
І дійсно, автори книги пропонують батькам поставити себе на місце своїх дітей і відчути на собі можливі варіанти розвитку діалогу. Весь спектр емоцій з боку можна вловити навіть у наочному вигляді. У книзі про те, як говорити, щоб діти слухали, діалоги представлені у вигляді картинок. Можна просто поглянути на себе з боку і все стане зрозуміло. Більшість з читачів пишуть, що вивчати книгу потрібно повільно і, бажано, не один раз. Важливим елементом є виконання всіх описаних у книзі вправ. Адже все прочитане буде засвоюватися в пам'яті поступово. Кожен раз, аналізуючи трапилася ситуацію можна знайти щось нове і зрозуміти те, що раніше було незрозуміло. Багато мам зізнаються, що застосовують поради не всі і не завжди. Причина проста - іноді втомлюються, забувають, іноді беруть вгору емоції. Але головне, намагатися щось почерпнути з книги "Як говорити, щоб діти слухали, і як слухати, щоб діти говорили", навчитися застосовувати. На закінчення можна сказати, що допомога є дійсно важливим і необхідним тим, хто не може знайти спільну мову з власною дитиною. Перш за все, автори закликають нас розуміти його і вчитися слухати, у що б то не стало. Психологи закликають тільки до щирої похвали і поваги дитячого вибору, до прийняття його почуттів і до винесення тільки справедливих рішень. Не можна завжди і в усьому бути ідеальною мамою, але можна наблизитися до зразком досконалості, в чому і стараються допомогти автори книги про те, як говорити, щоб діти слухали, і як слухати, щоб діти говорили.
Читайте також
Дитячі загадки про страуса
Дитячі загадки про страуса
Малюки дуже люблять, казки, оповідання, віршики і загадки. Маленькі віршики, які містять питання, що спонукають дітей до роздумів, зіставлення з
Як знайти спільну мову з дитиною?
Як знайти спільну мову з дитиною?
Досить актуальною темою серед батьків є обговорення питання, як порозумітися з дитиною, особливо, якщо дитина приймальний, або чоловіка (дружини) від
Рецензія на книгу
Рецензія на книгу "Художник є в кожному" - Джулія Кемерон і Емма Лайвлі
Читаючи цю книгу, і використовуючи на практиці описані прийоми, батьки можуть раз за разом поповнювати свої запаси різноманітних творчих ідей, щоб
Рецензія на книгу «Чому?» - Кетрін Ріплі
Рецензія на книгу «Чому?» - Кетрін Ріплі
Ледь навчившись говорити, дитина засинає батьків тисячами запитань, цікавлячись всім навколо. Численні «Чому?» щодня обрушуються шквалом на батьків.
Книги з виховання дітей
Книги з виховання дітей
Виховання дитини - справа нелегка. Особливе, якщо малюк перший, а в процесі виховання виникли якісь труднощі. Як батьки можуть впоратися з ситуацією?
Кращі книги з виховання дітей
Кращі книги з виховання дітей
Сьогодні написано і видано безліч книг, присвячених вихованню дітей, і тому турботлива мама може розгубитися в цьому розмаїтті. Наша стаття покликана