Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Кішки-сфінкси з вовною. Види вовняного покриву сфінксів

Кішки-сфінкси з вовною. Види вовняного покриву сфінксів

12-03-2019, 17:49
1795
0
Кішки породи сфінкс не завжди бувають повністю позбавлені волосяного покриву. Частина тварин народжується з короткою шерстю, що нагадує за зовнішнім виглядом оксамит або плюш. У більшості випадків волосяні цибулини з часом слабшають, і ворсинки випадають. Однак у частини тварин шерсть залишається протягом усього життя. Вона може покривати тулуб повністю або частково. У статті ми детально розглянемо особливості котів-сфінксів з вовною та різновиди їх волосяного покриву.

Різновиди сфінксів

Сфінкси були виведені в 1966 році в Канаді. Ця порода веде своє походження від кошеняти, який з'явився на світ абсолютно лисим. В процесі селекції була закріплена мутація, яка призводить до відсутності волосяного покриву. Так була виведена порода - канадський сфінкс. Вона існує вже понад 50 років і визнана усіма фелінологичеськимі організаціями. Близько 25 років тому в Росії були виведені породи:
 • донський сфінкс;
 • петерболд (петербурзький сфінкс).
 • Ці різновиди тварин визнані Всесвітньою федерацією кішок. В даний час дані породи знаходяться в процесі становлення. Існують наступні види вовняного покриву сфінксів:
 • голі;
 • флок;
 • велюр;
 • браш;
 • прямошерстные.
 • Голі кішки вважаються найбільш цінними для розведення. У них повністю відсутня шерсть, а шкіра м'яка і тепла на дотик. Такі тварини називаються "пластиліновими" або "гумовими". Вони мають досить великі розміри тіла. Кошенята голих сфінксів, як правило, з'являються на світ лисими.
  Кішки-сфінкси з вовною. Види вовняного покриву сфінксів
  У донської породи і петерболдов зустрічаються всі перераховані вище різновиду волосяного покриву. Вони можуть бути як лисими, так і мати ледве помітну шерсть.

  Канадські сфінкси є носіями гена облисіння. Однак ця різновид кішок ніколи не буває повністю голою. Вони завжди мають невеликий волосяний покрив.

  Плюси

  Багато власників відзначають доброзичливий і легкий характер сфінксів з вовною. Кішки цієї породи володіють наступними перевагами:
 • відсутністю агресії;
 • високим інтелектом;
 • навчання;
 • хорошою уживчивостью з іншими видами тварин;
 • непривередливостью в їжі;
 • охайністю.
 • Крім цього, сфінкси з вовною вважаються лікувальними кішками. У них підвищений теплообмін, і поверхню волосяного покриву завжди залишається гарячою. Цих тварин можна використовувати як живий грілки. Вони надзвичайно ласкаві і люблять притискатися до тіла людини.

  Мінуси

  Багато людей вважають сфінксів гіпоалергенними кішками. Проте породи з волосяним покривом можуть викликати алергію. Особливо часто негативна реакція настає після контакту з канадськими та донськими сфінксами з вовною. Кішки цієї породи сильно потіють і потребують частому купанні. Їх шкіра виробляє білок, який може спровокувати алергію у людини. Голим сфинксам не властива котяча незалежність. Ці тварини люблять постійно знаходитися поруч з господарем. Проте кішки з вовною більш самодостатні. Вони не завжди охоче сидять на руках і дозволяють себе погладити. Кішки-сфінкси з вовною можуть бути ліниві. Вони менш активні і грайливі, ніж їх лисі родичі. Ці кішки часто бувають досить образливими. З ними не можна проявляти зайву строгість. Інакше плюшевий сфінкс може довгий час відмовлятися від їжі і навіть захворіти.

  Флок

  Новонароджені кошенята можуть виглядати лисими. Але при більш детальному розгляді на шкірі можна помітити рідкісні волоски довжиною не більше 2 мм Сфінкс флок має вовна, нагадує за своєю структурою оксамит. Вона покриває все тіло тварини.
  Кішки-сфінкси з вовною. Види вовняного покриву сфінксів
  Короткий шерстяний покрив зберігається тільки в дитинстві і молодому віці. По мірі дорослішання тваринного волоски поступово стоншуються, а потім і зовсім зникають. Приблизно до 2 років кішки стають повністю лисими.

  Велюр

  У велюрових кішок шерсть виглядає більш довгою і пишною, ніж у флоковых тварин. Сфінкс велюр народжується з оксамитовим волосяним покривом, добре помітним на дотик. Довжина ворсинок може доходити до 3 мм. У велюрових петерболдов шерсть на лапах, мордочці і хвості довша, ніж на інших ділянках тіла. З віком волосяні цибулини відмирають. Велюрові донські сфінкси повністю втрачають шерсть. У зрілому віці ці кішки виглядають повністю лисими. У дорослих петерболдов можуть зберігатися залишки волосяного покриву на лапах і голові.
  Кішки-сфінкси з вовною. Види вовняного покриву сфінксів

  Браш

  Назва цієї породи походить від англійського слова "brash", що в перекладі означає "щітка". Шерсть таких кішок тверда, щільна і кучерява. Вона нагадує рідкісні ворсини старої щітки.
  Кошенята браш народжуються повністю або частково покритими шерстю. На шиї і голові можуть бути ділянки без волосяного покриву. З часом часто випадає шерсть, але може і залишатися назавжди. На облисіння сфінкса браш можуть вплинути погодні умови, проведення вакцинації і гормональні зміни. Ця порода відрізняється кучерявими вібриси (вусами). Таку різновид кішок рідко допускають до участі у виставках. Однак брашевых сфінксів часто купують для розведення. Їх схрещують з абсолютно голими кішками. При цьому на світ з'являються безшерстих котенята. Двох лисих тварин схрещувати не можна, так як вони можуть дати нежиттєздатне потомство. Домінантний ген, що викликає облисіння, дуже схильний до мутацій. У петерболдов зустрічається шерстяний покрив браш-пойнт. Кошенята мають більш довгий ворс на морді, лапах і хвості. Ці ділянки тіла називаються пойнтами. Шерсть в цих зонах зберігається і в зрілому віці. Інші частини тулуба оголюються по мірі дорослішання кішок або покриваються флоковым ворсом.
  Кішки-сфінкси з вовною. Види вовняного покриву сфінксів

  Прямошерстные кішки

  Прямошерстные сфінкси покриті звичайним ворсом. Вони мають прямі вуса. З віком волосяний покрив не сходить, шерсть залишається назавжди.
  Прямошерстные кішки отримані в результаті схрещування сфінксів з сіамськими та орієнтальними породами. У них відсутній ген бесшерстности. Незважаючи на наявність волосяного покриву, прямошерстных тварин відносять до сфинксам. Їх зовнішній вигляд, характер і звички характерні для цієї породи кішок. Ворсини на тілі вважаються спадщиною орієнтальних кішок.
  Кішки-сфінкси з вовною. Види вовняного покриву сфінксів
  Прямошерстные тварини в основному зустрічаються серед петерболдов, рідше - серед донських сфінксів. Іноді кошенята з вовною народжуються абсолютно лисих особин. Це пояснюється збоями в генетиці. Ця різновид сфінксів не може брати участі у виставках. Прямошерстные кошенята вибраковуються з племінного розведення. Наявність постійного волосяного покриву вважається відхиленням від стандартів породи.

  Канадський сфінкс

  Ця порода кішок ніколи не буває зовсім голою. Кошенята канадського сфінкса не з'являються на світло лисими. Їх волосяний покрив нагадує замшу. У дорослому віці шерсть зберігається на носі, за вухами, а також на лапах і хвості. Вона має вигляд тонких закручених ворсинок. У канадських сфінксів зустрічаються всі перераховані вище різновиду вовни.
  Кішки-сфінкси з вовною. Види вовняного покриву сфінксів

  Висновки

  Чи варто купувати кошеня сфінкса, покритого шерстю? Це залежить від мети покупки тварини. Якщо ви плануєте участь вихованця у виставках, то краще зупинити свій вибір на лисих різновидах кішок. Тварин з вовною можуть не допустити до експозиції. Однак більшість порід з волосяним покривом (крім прямошерстных) можуть брати участь у племінному розведенні і давати лисе потомство. Крім цього, сфінкси з вовною можуть стати прекрасними домашніми вихованцями. Вони відрізняються відсутністю агресії, доброзичливістю і лагідністю.
  Читайте також
  Чому хом'як бігає в колесі? Що робити, якщо він не хоче бігати?
  Чому хом'як бігає в колесі? Що робити, якщо він не хоче бігати?
  У нашій статті ми розповімо про те, чому хом'як бігає в колесі і що робити, якщо гризун відмовляється від такого діяння. Також ми розглянемо основні
  Порода білих пухнастих котів: список, опис, особливості змісту
  Порода білих пухнастих котів: список, опис, особливості змісту
  Серед усього різноманіття домашніх вихованців багато людей віддають перевагу котам. Існує маса порід, гідних уваги. Якщо ви любите кішок з білим
  Породи кішок без підшерстя: список, опис порід, відгуки власників
  Породи кішок без підшерстя: список, опис порід, відгуки власників
  Кішки - неймовірно загадкові і привабливі істоти. У всі часи люди прагнули обзавестися пухнастим другом, який би щодня радував своїми витівками і
  Алергія на кішок у дітей
  Алергія на кішок у дітей
  Кішки - одні з найпопулярніших домашніх тварин. Але що робити, якщо у нещодавно народженої дитини виникає алергія на домашнього улюбленця? Про
  Діти і кішки
  Діти і кішки
  Таке миле тварина, як кішка, може доставити немало радості вашому чаду. Але в той же час її перебування в будинку може таїти ряд небезпек, оскільки
  Випадання волосся у дітей
  Випадання волосся у дітей
  Алопеція, або облисіння зустрічається у дітей набагато частіше, ніж можна собі уявити. Ця хвороба може бути викликана різними захворюваннями,