Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Чому хом'як бігає в колесі? Що робити, якщо він не хоче бігати?

Чому хом'як бігає в колесі? Що робити, якщо він не хоче бігати?

12-03-2019, 17:50
1829
0
У нашій статті ми розповімо про те, чому хом'як бігає в колесі і що робити, якщо гризун відмовляється від такого діяння. Також ми розглянемо основні моменти, пов'язані з цим заняттям. Крім цього, дамо поради щодо вибору такого необхідного аксесуара для гризуна.

Причини

Чому хом'як бігає в колесі? Вся справа в інстинктах. За природі ці гризуни багато бігають у пошуках їжі. Можна сміливо сказати, що хом'яка годують ноги. Хоча ці гризуни багато не їдять, але вони звикли ховати їжу про запас. Тому в дикій природі хом'яки потребують постійного поповнення запасів. В штучної середовищі гризунам не потрібно шукати їжу, але при цьому інстинкт у них залишається. Тому в клітку обов'язково варто поставити такий елемент.
Чому хом'як бігає в колесі? Що робити, якщо він не хоче бігати?
Але це не єдина причина, чому хом'як бігає в колесі? Друга причина – це захист від хижаків. Хом'яки - нічні тварини, частіше усього вони тікають від хижих птахів. Постійний рух зменшує ймовірність гризуна бути з'їденим. Ми з'ясували, чому хом'як бігає в колесі. Два вищеназваних чинники показують, що у таких гризунів великий запас енергії. Якщо в природних умовах вони можуть його виплеснути, то навіть у великій клітці для хом'яків зробити це набагато складніше. Тому гризунам обов'язково потрібно колесо. Воно є не тільки розвагою, але і відмінним способом виплеснути енергію в правильне русло.

Швидкість руху

Чому хом'як бігає в колесі? Що робити, якщо він не хоче бігати?
Ми вже розповіли про те, чому хом'як бігає в колесі. Зоологи з'ясували, з якою швидкістю гризуни його крутять. Вона становить 5 км/год. З такою ж швидкістю рухається пішки людина, тільки енергії гризун витрачає набагато більше.

Чому не бігає гризун?

Є дві причини, з-за чого може хом'як не бігати в колесі. Перша – гризуна не подобається сам аксесуар. Наприклад, іноді власники набувають не суцільне колесо, а з сітки. Лапки гризуна можуть потрапляти між прутами, так він може пошкодити їх. Друга причина - хом'як вже просто постарів. З певного віку гризуни стають менш рухливими і активними. Тому хом'яки можуть набагато рідше бігати в колесі. Причому забіги можуть ставати коротшим. Зазначимо, що з віком з'являється незграбність в русі.

Яким має бути колесо?

Чому хом'як бігає в колесі? Що робити, якщо він не хоче бігати?
При виборі важливо враховувати наступні моменти:

 • Розмір колеса. Це важливий параметр. 18 сантиметрів підійде для сирійських хом'яків, а 16 см - для карликових гризунів. Менше колеса не варто використовувати. Вони підходять лише для дитинчат хом'ячків.
 • Безпечні кріплення – ще одна важлива деталь. Не варто купувати колесо на підставці, розташованої впритул до робочої поверхні. Якщо лапка потрапить у проміжок між колесом і його підставкою, це може призвести до травми.
 • Робоча поверхня є для гризуна біговою доріжкою. По ній звірятко буде бігати. Гратчасту краще не брати, так як лапки гризуна, потрапивши між прутиками, можуть травмуватися. Сітка може підійти, але вона повинна бути достатня дрібної, щоб лапи не прослизнули.
 • Чи можна навчити бігати гризуна?

  Практично неможливо змусити гризуна бігати в колесі. Єдине, що ви можете зробити, - це придбати ще одне колесо іншого типу. Хоча якщо гризун постарів, то це, звичайно ж, навряд чи допоможе.
  Чому хом'як бігає в колесі? Що робити, якщо він не хоче бігати?
  Можна для приручення використовувати улюблену їжу. Щоб визначити, що саме подобається вашому вихованцеві, слід ретельно спостерігати за ним. Тоді ви зможете з'ясувати всі його гастрономічні уподобання. Після того розмістіть ласощі в колесі. Запас їжі змусить вихованця залізти всередину тренажера, щоб знайти бажаний шматочок. Такі трюки варто виконувати до тих пір, поки гризун сам не звикне бігати в колесі без ласощів. З кожним новим підходом їжу варто розташовувати на рівень вище. Так ви будете провокувати гризуна крутити колесо, піднімаючись вище.
  Якщо улюблена їжа не допомогла у вирішенні проблеми, то можна спробувати метод перекриття ходу. Для цього потрібно шматочок щільного картону або фанери. Їм варто заблокувати вихід з колеса, коли гризун буде всередині. Із-за того що у нього не буде можливості вийти, хом'як почне бігти по колесу. Застосовувати метод слід кілька разів, змушуючи гризуна бігати. Потрібно, щоб він зрозумів принцип дії. Але не змушуйте хом'ячка бігати при явному його небажання. Можливо, тварина захворіла або отримала травму.

  Альтернатива колеса для гризуна

  Чому хом'як бігає в колесі? Що робити, якщо він не хоче бігати?
  Якщо все одно гризун не хоче крутити колесо, то варто пошукати якусь альтернативну заміну. Незважаючи на природні потреби в активному пересуванні, знаходяться такі гризуни, які повністю відмовляються від використання подібних тренажерів. Цим хом'ячків не сподобається біг в колесі незалежно від того, з якого матеріалу вона виконана і де розташований. В якості альтернативи можна придбати тунель для хом'яка. Звірятко зможе по ньому бігати в своє задоволення без додаткового навантаження. Зазвичай тунелі роблять з пластику. Також зустрічаються варіанти аксесуара з тканини, дерева. Можна, до речі, і самостійно виготовити тунель.
  Чому хом'як бігає в колесі? Що робити, якщо він не хоче бігати?
  Також в якості прекрасної альтернативи можна купити прогулянковий куля. До речі, його можна зробити самостійно. В прогулянковому кулі гризун зможе переміщатися по квартирі. Зазвичай хом'ячки охоче забігають в нього, використовують за призначенням. Завдяки кулі буде вести активний спосіб життя хом'як, при цьому він буде під захистом від зовнішньої небезпеки. Цей аксесуар дозволяє гризуну досліджувати велику територію. До речі, пересування в прогулянковому кулі, можливо, посприяє тому, що гризун зверне увагу на колесо.

  Невеликий висновок

  Тепер ви знаєте, чому хом'як бігає в колесі, навіщо йому необхідно це робити. Також ми розглянули ситуації, коли гризун відмовляється від такого заняття. Крім цього, ми розповіли у статті про альтернативні аксесуари для вибагливого гризуна.
  Читайте також
  Хом'як-альбінос: особливості змісту, тривалість життя
  Хом'як-альбінос: особливості змісту, тривалість життя
  Ці милі пухнасті створення з нами не один десяток років. Хом'як-альбінос — не порода, а забарвлення, обумовлений генетичними змінами. Тварини
  Який краще - джунгарський або сирійський хом'як: порівняння, чим відрізняю ...
  Який краще - джунгарський або сирійський хом'як: порівняння, чим відрізняю ...
  Хом'ячок - симпатичний домашній вихованець. У його змісті безліч плюсів, от тільки багато охочих придбати цього звірка часто стикаються з вибором,
  Морська свинка: розведення, умови утримання, харчування
  Морська свинка: розведення, умови утримання, харчування
  Останнім часом стало модно тримати вдома яких-небудь тварин. Популярні не тільки собаки, кішки і папуги - зараз активно купують і морських свинок,
  Дитячі триколісні самокати
  Дитячі триколісні самокати
  Малюки дуже люблять кататися на велосипедах і самокатах. Але це ж дуже небезпечно! Як вберегти малюка від травм, особливо в процесі навчання? Кращий
  Як навчити дитину робити колесо?
  Як навчити дитину робити колесо?
  Одним з гімнастичних вправ, що розвивають м'язи і координацію дитини, є всім відоме колесо. Для деяких воно може здатися складним, але діти з радістю
  Босоходіння дітей: метод загартовування
  Босоходіння дітей: метод загартовування
  Дуже ефективний і простий спосіб загартовування. Він не вимагає спеціальної підготовки та особливих умов. Корисно бігати босоніж, особливо вранці та