Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Інфекційний мононуклеоз у дітей, симптоми і лікування мононуклеозу у дітей

Інфекційний мононуклеоз у дітей, симптоми і лікування мононуклеозу у дітей

15-09-2014, 18:44
1556
0
Інфекційний мононуклеоз у дітей, симптоми і лікування мононуклеозу у дітей


Якщо ваш малюк раптом почав хропіти уві сні це зовсім не смішно. Перше, що ви повинні зробити - взяти все необхідне і бігти до лікаря. Хропіння у дітей - це один з основних симптомів мононуклеозу. Мононуклеоз у дітей зустрічається від 2-х років і до підліткового віку. Його можна розпізнати за набряклими лімфовузлів, миндалинам, загальної слабкості, запаморочень, закладеності носа. У всіх хворих збільшується печінка і селезінка.

Небезпечний «брат» герпесу


Не потрібно звинувачувати себе в тому, що ваша дитина захворіла мононуклеозом. Відкрите горло і мокрі ноги тут не причому. Захворювання передається контактно-побутовим і повітряно-крапельним шляхом. Тобто дитина може заразитися через іграшки, так і просто, спілкуючись з іншими дітьми. Інкубаційний період мононуклеозу - від декількох днів до двох місяців. Потім, як правило, різко піднімається температура до високих цифр (38-39°С), збільшуються і стають болючими лімфатичні вузли.


Мононуклеоз - дуже підступне захворювання. Його збудник - вірус Епштейна-Барр близький «родич» герпесу. Він також, одного разу потрапивши в організм, назавжди залишається в ньому. Правда імунна система зазвичай легко його «утихомирює» і людина живе з ним, не відчуваючи проблем. Нагадати про себе він може тільки у випадках сильного зниження імунітету.


Шлях до одужання

Інфекційний мононуклеоз у дітей триває 2-3 тижні і теоретично спеціального лікування не потребує і проходить сам. Однак, як кажуть, біда не приходить одна. Це захворювання часто викликає ускладнення, такі як отит, ангіна, пневмонія. Тому пускати на самоплив не можна. При мононуклеозі зазвичай рекомендують прийом вітамінів, рясне пиття, постільний режим, жарознижуючі засоби. Супутні симптоми лікуються - антибіотиками та симптоматичними засобами.


Захворювання це впливає на печінку і селезінку. Щоб не було подальших ускладнень на ці органи, потрібно стежити за харчуванням хворого мононуклеозом. Їжа повинна бути подрібненої, легкозасвоюваною, з мінімальною кількістю жирів. Ніякого смаженого, жирного, копченого, газованих напоїв. Котлети на пару, тюфтельки, гречка, рис, вівсянка, перловка. Обов'язково включіть в раціон вашого малюка молочні продукти, фруктові пюре. У сирому вигляді, овочі і фрукти давати не варто - вони дають велике навантаження на травний тракт.


І пам'ятайте, що інфекційний мононуклеоз - дуже заразна хвороба. Це означає, що спілкуватися з іншими дітьми під час хвороби дитині не можна. Також у малюка повинен бути окремий посуд, прослідкуйте, щоб його особистими речами ніхто не користувався. Поки лімфовузли вашої дитини прийдуть в норму, уникайте спільних виходів в «люди». Його організм ще дуже вразливий, і будь-яка інфекція може легко проникнути в нього.
Читайте також
Мононуклеоз - симптоми у дітей
Мононуклеоз - симптоми у дітей
Мононуклеоз - гостре інфекційне захворювання, яким страждають і діти, і дорослі. Передається воно при безпосередньому контакті, частіше через слину.
Вірус Епштейн-Барра у дітей
Вірус Епштейн-Барра у дітей
Одним з вірусних захворювань у дітей, що зустрічаються частіше у віці від 4 до 15 років є зараження, так званим, вірусом Епштейна-Барра. Його
Герпес в горлі у дитини
Герпес в горлі у дитини
Вірус герпесу має безліч різновидів і набуває різні форми. Він настільки поширений, що живе в організмі кожної людини, перебуваючи в прихованій формі
Мононуклеоз у дітей - лікування
Мононуклеоз у дітей - лікування
Інфекційний мононуклеоз - досить часте захворювання в дитячому віці, що вражає лімфоїдні тканини. Лікування найчастіше проводиться симптоматичне.
Інфекційний мононуклеоз у дитини
Інфекційний мононуклеоз у дитини
У більшості випадків захворювання настає ще в ранньому віці, так званий - інфекційний мононуклеоз у дитини . Ця хвороба в ряді випадків обумовлена
Інфекційний мононуклеоз у дітей
Інфекційний мононуклеоз у дітей
Інфекційний мононуклеоз називається ще інфекційних реактивним ретикулезом, або хворобою Філатова. Страждають їм переважно діти віком від 4 до 14