Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Мастопатія у новонароджених

17-09-2014, 21:27
4149
0
Мастопатія у новонароджених
Дуже часто на огляді у педіатра лікар ставить діагноз немовляті - мастопатія. Це захворювання проявляється набухання молочних залоз у дитини . Причому - незалежно від статі новонародженого.
Однак це може бути і гнійний мастит. Симптоми цих захворювань дещо схожі між собою, однак мастопатія у новонароджених відрізняється від гнійного маститу, який є наслідком інфекційного запалення і вимагає висококваліфікованої допомоги.

Гнійний мастит у дитини


Це захворювання розвивається при бактеріальному інфікуванні проток молочних залоз. Його відрізняють бурхливий початок з підвищенням температури тіла та гострим болем в залізяках малюка. Дитина стає вередливою, а дотик до області грудей викликають у нього напади плачу від болю.

Інфікування відбувається при поганій гігієні новонародженого. Найчастіше збудниками даної патології є золотистий стафілокок та інші бактерії, що мешкають на шкірі малюка. Проникаючи в протоки, вони викликають гостре запалення.
Найчастіше виникають односторонні мастити, виражені набуханням однієї з залоз. При цьому спостерігається витікання гною з протоки і висока температура тіла. Шкіра навколо сосочка стає щільною з вираженим запаленням і яскраво-червоним забарвленням. При цьому захворюванні дитина може відмовитися від грудей, так як фізіологічна поза годування і притиснення малюка до тіла матері викликає у нього величезні страждання.
Завдання батьків при виявленні тривожних симптомів негайно показати дитину лікарю. Запізніле лікування може призвести до загибелі молочної залози у немовляти. Особливо це небезпечно для дівчаток, так як потім вони не зможуть годувати грудьми своїх дітей. Загибла молочна тканина не дасть зростання в подальшому, а це вже і естетичні проблеми у молодої дівчини.

Фізіологічна мастопатія у дитини


Фізіологічна мастопатія є наслідком гормонального кризу у новонародженого. Після народження організм малюка ще не звільнився від гормонів, отриманих ним від матері.
Проявлятися мастопатія у немовлят може і висипаннями на шкірі, подібних вугрової висипки, збільшенням і набряком геніталій і менструальної подібними виділеннями у дівчаток.
Однак найпоширенішим ознакою є нагрубання молочних залоз, яку в народі називають грудніцей. Зі збільшеної залози може відділятися білясте вміст, а шкіра біля соска ставати трохи червоною. При цьому у дитини немає хворобливості запаленої залози. Зустрічається у новонароджених обох статей і не вимагає особливого лікування.
Захворювання проходить приблизно через 6 тижнів після народження. Пік захворювання припадає на перші два тижні життя дитини.
Ніяких особливих заходів з лікування фізіологічної мастопатії немає. Потрібно дотримуватися гігієни малюка і не видавлювати рідина з грудей дитину. Крім того, потрібно уникати будь-яких фізичних впливів на груди немовляти.
Але, потрібно пам'ятати, що фізіологічна мастопатія, при неправильному догляді, може легко перейти в гнійний мастит. Тому від батьків вимагається максимум пильності і при незначному підвищенні температури тіла у дитини, показати його своєму педіатра. Не варто нехтувати основними правилами догляду за новонародженим .
Читайте також
Нагрубання молочних залоз у новонароджених
Нагрубання молочних залоз у новонароджених
Батьки новонародженого можуть зіткнутися з непокоїть проблемою - набухання молочних залоз у малюка. Причини цього явища можуть бути фізіологічними і
Грудні залози у дитини
Грудні залози у дитини
Чи знаєте ви, які процеси в організмі дитини відбуваються з моменту його народження і до двох місяців? Поки плід розвивається в організмі матері,
Запалення грудних залоз у дитини
Запалення грудних залоз у дитини
Являє собою деяке набрякання у дитини грудних залоз . Можна виявити таке набухання протягом першого місяця після народження. Етіологія та ...
Дівочі проблеми
Дівочі проблеми
Гінеколога відвідують не тільки жінки. Цей лікар при необхідності допоможе і маленьким дівчаткам . Існує думка, що до періоду статевого
У новонародженого прищики на обличчі
У новонародженого прищики на обличчі
Прийнято думати, що прищі на обличчі доля виключно підлітків або, наприклад, дорослих людей, які страждають гормональним дисбалансом. Однак, для
Гноїться очко у новонародженого
Гноїться очко у новонародженого
Молоді мами часто лякаються, коли у дітей з'являються жовті липкі виділення біля очей. При цьому самі очі не червоніють, а шкіра навколо ...