Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Грудні залози у дитини

Грудні залози у дитини

17-09-2014, 21:31
1666
0
Грудні залози у дитини
Чи знаєте ви, які процеси в організмі дитини відбуваються з моменту його народження і до двох місяців? Поки плід розвивається в організмі матері, через плаценту до дитини потрапляють материнські гормони, які впливають на правильне формування грудях і геніталій і у хлопчиків і у дівчаток.

Грудна тканина є найбільш чутливою до естрогену. Під час надходження даного гормону через плаценту матері, починають формуватися грудні залози у дитини . Після народження, можна спостерігати збільшення грудних залоз у дітей. З часом естроген покине організм немовляти, і грудні залози перестануть бути припухлими.
Що робити?
Мамам і татам не варто проявляти занепокоєння, якщо вони виявили набряклість грудних залоз у свого малюка. Це абсолютно нормальний процес, який завершиться за короткий термін.

Потрібно звертатися до лікаря?
Може бути таке, що з припухлих молочних залоз починає виділятися прозора або ж біла рідина. Це зовсім не є якою-небудь патологією. Це називається первородним молочком, яке за своїм складом дуже схоже на молозиво молодої матері. Ні в якому разі видавлювати це молочко не можна, адже при таких діях можна занести в грудну тканину інфекцію і різні шкідливі мікроби, які призводять до серйозних наслідків. Не варто робити масаж грудних залоз, що іноді можуть порадити добрі бабусі, а також часто доторкатися до них. Не потрібно робити і різні прогрівальні компреси, вони, навпаки, можуть спровокувати запалення.
Необхідно заспокоїтися і згадати, що бігти похапцем в лікарню з цього приводу не варто. Але якщо ви при огляді дитини виявили у нього припухлість навколо сосків, якщо тканина стала гарячою або ж один сосок став більше іншого, то тоді можна викликати дитячого лікаря і проконсультуватися.
Яке обстеження, і які аналізи потрібно зробити і що скажуть отримані результати?
Зазвичай ніяких аналізів здавати не потрібно. Якщо раптом з'явиться підозра, що тканина біля сосків збуджена, то лікар обов'язково призначить взяти у дитини аналіз крові. Часом прописаний курс антибіотиків може бути призначено і без аналізу крові.
Потрібно чи лікування?
Збільшення грудних залоз у дитини , яке є тимчасовим, ніякого лікування не вимагає. По закінченні певного часу, залози прийдуть у свій нормальний стан. Якщо ж раптом у припухлих залоз немовляти з'явилася інфекція, то лікар пропише дитині спеціальні антибіотики . Зазвичай антибіотики призначаються у вигляді капсул або таблеток, бо в такій формі вони швидко потрапляють в організм і роблять свій лікувальний вплив.
Чи можуть виникнути ускладнення?
Одне ускладнення, яке може виникнути в результаті набрякання грудних залоз - це попадання в них інфекції. Але звичайно, таке трапляється дуже рідко і якщо виникає припухлість, то тільки з одного боку грудей. Поетові головна рекомендація педіатрів молодим батькам, це зберігати спокій і не робити будь-яких самостійних дій, здатних нашкодити малюкові.
Читайте також
Нагрубання молочних залоз у новонароджених
Нагрубання молочних залоз у новонароджених
Батьки новонародженого можуть зіткнутися з непокоїть проблемою - набухання молочних залоз у малюка. Причини цього явища можуть бути фізіологічними і
Кривошия у немовлят: причини і лікування
Кривошия у немовлят: причини і лікування
Якщо м'язи на одній частині шиї коротше або слабкіше, ніж на іншій, шия починає кривитися набік. Функція шиї полягає не тільки в підтримці
Мастопатія у новонароджених
Мастопатія у новонароджених
Дуже часто на огляді у педіатра лікар ставить діагноз немовляті - мастопатія. Це захворювання проявляється набухання молочних залоз у дитини .
Запалення грудних залоз у дитини
Запалення грудних залоз у дитини
Являє собою деяке набрякання у дитини грудних залоз . Можна виявити таке набухання протягом першого місяця після народження. Етіологія та ...
Дівочі проблеми
Дівочі проблеми
Гінеколога відвідують не тільки жінки. Цей лікар при необхідності допоможе і маленьким дівчаткам . Існує думка, що до періоду статевого
Вилочкова залоза у немовляти
Вилочкова залоза у немовляти
Не знаєш, як лікувати свого малюка? Постав запитання нашого педіатра Роблять щеплення при збільшеній вилочкової залозі? Коли моїй дитині