
Опис препарату
Урсофальк володіє досить широким спектром дії, аж до імуномодулюючого ефекту і зниження рівня холестерину. Але в даному випадку нас цікавить його гепатопротекторний ефект. Він, як і інші властивості препарату, зумовлений його діючою речовиною. Це урсодезоксихолева кислота, яка здатна вбудовуватися в ліпідної шар мембрани клітин. Завдяки цьому стабілізується клітинна оболонка, і поліпшуються її захисні властивості. Ця речовина знижує концентрацію токсичних жовчних кислот і може навіть розчиняти холестеринові камені. Власне, саме тому Урсофальк в основному призначають дорослим. І головним чином - на початкових стадіях таких серйозних захворювань, як цироз печінки, дискінезія жовчовивідних шляхів, гострі отруєння (у тому числі алкоголем). Чи варто давати дітям?
Інструкція говорить, що Урсофальк може застосовуватися в лікуванні гепатитів різної етіології, а також захворювань печінки у дітей (в тому числі і «жовтяниці» новонароджених). Крім того, його п'ють при муковісцидозі (як один із засобів комплексної терапії).
Спосіб застосування ліків
Урсофальк для новонароджених слід приймати перорально. Препарат випускають не тільки у вигляді капсул, але й у формі суспензії - немовляті більше підходить цей варіант. Дозування призначається лікарем індивідуально, залежно від тяжкості ситуації. Прочитавши інструкцію, можна зробити висновок, що добова кількість препарату повинна складати 10-15 мг на кожен кілограм маси тіла, тільки фахівець призначає конкретну дозу, встановлює графік прийому та тривалість курсу.
Чи є протипоказання?
Більшість дітей переносять препарат добре. При підвищеній чутливості до його компонентів прийом ліків слід припинити і повідомити про це лікарю.
Відгуки про Урсофальке в основному позитивні. Однак можуть відзначатися і певні побічні ефекти - болі в епігастральній області (зрозуміло, малюк ще не може сказати, що у нього болить животик, але він дасть вам знати своєю поведінкою), зміна консистенції випорожнень. Алергічні реакції проявляються як шкірний свербіж і кропив'янка - якщо ви помітите такі явища, треба повідомити про них лікареві. Найчастіше відразу після відміни препарату вони проходять.
Урсофальк - досить серйозний засіб. Хоча його можна вживати навіть під час вагітності, насправді дія на плід до кінця не вивчено. І це говорить про те, що в деяких випадках можна обійтися без ліків. І вже точно не варто «прописувати» його дитині самостійно, не проконсультувавшись з лікарем.
Адже в деяких випадках новонародженим, у яких діагностували «желтушку», може допомогти свіже повітря і сонячні ванни. Зимовим дітям влаштувати їх не так просто, завадять холоду і похмура погода. Але і з цією проблемою можна впоратися, провівши штучні сонячні ванни з допомогою спеціальної лампи. Це роблять або в поліклініці, або, при наявності відповідного обладнання, в домашніх умовах.