Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Чому немовля висовує язик?

15-09-2014, 19:49
10048
0
Чому немовля висовує язик?
У жінки, яка вперше стала мамою, завжди виникає маса питань. Причому в деяких випадках вони можуть бути зовсім несподіваними. Приміром, чому дитина висовує язик? Спробуємо розібратися, чи варто турбуватися батькам, які зіткнулися з подібним явищем.

Причини, по яким малюк може висовувати язик

Якщо ви помітили, як ваш малюк висовує з рота язичок, дуже уважно поспостерігайте за ним. Простежте, як він веде себе під час цього (гримасує, веселиться або, може бути, невдоволено кривиться). Пам'ятайте, що якщо малюк робить так лише час від часу, граючи або спілкуючись з вами, тут немає нічого страшного - він просто кривляється, розвиває своїм мімічні м'язи. А от у тих випадках, коли це відбувається постійно або коли язичок буквально вивалюється з маленького ротика, відвідати лікаря все ж доведеться.

Безпечні причини даного явища

Просто гра

Можливо, ви самі колись показували мова малюкові, а він запам'ятав це і повторює. А може бути, він просто намагається відтворити якийсь звук, але поки не може, і випинання мови - це просто спроба домогтися бажаного. Так що не варто панікувати завчасно, краще уважніше стежте за загальним станом здоров'я свого малюка, і тоді ви точно не пропустите ніяких негативних змін.

Ріжуться зубки

Якщо маляті вже три місяці або більше, то він може висовувати язик, просто тому, що досліджує зміни своїх ясен, які опухли внаслідок прорізування зубів. Так що загляньте до нього в рот, і вам відразу стане зрозуміло.

«Зарядка»

Якщо малюк поводиться дуже активно - махає ніжками, крутиться, намагається перевернутися на бік і одночасно висовує язик, це можна вважати своєрідною «зарядкою». Адже в мові теж знаходяться м'язи, і іноді дитині хочеться привести їх у рух.

Звичка смоктати груди

Ті дітки, які повністю перебувають на грудному вигодовуванні, можуть час від часу висовувати язик, посмоктувати його або навіть жувати - в цьому немає нічого страшного. Просто дитині (хай він навіть і не голодний) хочеться отримати груди.

Небезпечні причини патології

На жаль, бувають випадки, коли немовля висовує язика внаслідок якого-небудь захворювання. Розглянемо ці варіанти нижче.

Молочниця

Якщо ви помітили мовою дитини білий наліт, то обов'язково обстежте на наявність цього нальоту і внутрішню поверхню щік - цілком можливо, що в дитини молочниця. У такому разі необхідно отримати консультацію педіатра.

Підвищений внутрішньочерепний тиск

Про це свідчить випинання дитиною мови, а також закидання голівки під час сну.

Нестандартний розмір мови або особливості будови щелепи

Може бути, що на даному етапі розвитку малюка його мова дуже великий по відношенню до нижньої щелепи. З часом це пройде, але поки все-таки потрібно показати дитину лікарю.

Не висовується, а випадає

Ось це вже дуже поганий симптом. Педіатри стверджують, що випадання мови може відбуватися у маленьких діток внаслідок багатьох серйозних захворювань, на першому місці серед яких знаходяться саме ендокринні порушення. Крім того, бувають випадки атрофії лицьових м'язів, коли язичок дитини просто не може втриматися в його порожнини рота. Так що, якою б причиною не було викликано розглянуте розлад, обов'язково покажіть дитину лікарю і зробіть це негайно!
Читайте також
У дитини запах з рота - причини
У дитини запах з рота - причини
Поганий запах з рота в медичній термінології прийнято називати «галітоз». Далі детально обговоримо причини такого явища, оскільки їх більш ніж
Коротка вуздечка мови у дитини
Коротка вуздечка мови у дитини
Вуздечка в роті у дитини з'єднує дно порожнини рота з мовою. І трапляється, що її довжина дуже мала, що може заважати дитині з перших днів життя при
Географічний язик у дитини
Географічний язик у дитини
Географічний мова - явище, при якому на мові утворюються знебарвлені плями, окантовані темним епітелієм, зовні вони схожі на географічну карту.
Плями на язиці у дитини
Плями на язиці у дитини
Всі ми знаємо, що в нормі мова у дитини повинен мати ніжний рожевий колір з можливим легким білуватим нальотом. тому часто батьки приходять в
Чорний язик у дитини
Чорний язик у дитини
Мова в організмі бере участь не тільки в процесі травлення й мови, але і може, служить візуальним показником фізіологічного стану організму. Коли
Грижа у новонароджених
Грижа у новонароджених
У маленьких дітей нерідко виникає грижа. Явище це поширене, розвивається зазвичай на першому році життя. Приводів для паніки немає, однак і проявляти