Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Здуття живота у немовлят: як лікувати?

15-09-2014, 19:49
7207
0
Здуття живота у немовлят: як лікувати?
Кишкові коліки у малюків - явище поширене, з цією проблемою рано чи пізно стикаються всі молоді батьки. Здуття живота у немовлят пов'язано з різними причинами і відмінно від тих, що викликають здуття живота у дорослих. У немовлят це може бути наслідком недорозвинення кишечника на момент появи малюка на світ. Хвилюватися не треба, дитина росте, кишечник розвивається, і проблема зникає сама по собі. Але іноді це порушення може бути викликана й іншими причинами, тому лікування кишкової коліки залежить від декількох факторів.

Симптоми і причини здуття живота

Маленька дитина ще не в змозі пояснити, що саме він відчуває. Тому симптоми здуття живота батьки можуть визначити візуально. Оскільки під час кишкової коліки відбувається спазм стінок судин, то це призводить до сильних болів. Дитина стає неспокійним, він плаче, дригає ніжками і підтягує їх до животика. Зазвичай у здорових малюків кишкові коліки виникають у другій половині дня і тривають не більше 20 хвилин. Вже на третьому місяці життя дитини вони повинні припинитися.

Однак для того, щоб переконатися, що здоров'ю дитини нічого не загрожує, його все одно необхідно показати лікарю. Справа в тому, що існують і інші причини метеоризму. Наприклад, з-за того, що під час годування малюк заковтує занадто багато повітря, який потім виходить у вигляді зригування . Щоб попередити це, потрібно тримати новонародженого вертикально і тоді повітря буде виходити сам по собі, без їжі. Якщо дитина багато зригує, то потрібно проконсультуватися з педіатром, можливо, мама неправильно тримає малюка під час годування.

Інші причини здуття

Причинами здуття живота можуть також служити алергія на коров'яче молоко (а вірніше, на що містяться в ньому білки), кишковий дисбактеріоз, відсутність ферменту, який розщеплює лактозу, присутню в будь-якому молоці. Симптомами останнього захворювання також можуть бути запори або, навпаки, сильна діарея.

Дуже часто причиною здуття живота є штучне вигодовування, в тому випадку якщо обрані неадаптовані молочні суміші або вони були неправильно розведені. У найбільш серйозних випадках причиною такого порушення стає кишкова інфекція або ентероколіт.

Як лікувати здуття живота у немовлят?

Слід пам'ятати, що, як правило, здуття є нормою. Навіть корекція харчування матері або більшість фармакологічних препаратів на нього не подіють.

Проте лікарі радять використовувати вітрогінні препарати. Як правило, це Еспумізан - надійне гомеопатичний засіб. Він не всмоктується в кров і не представляє загрози для здоров'я дитини. Ціна на цей препарат досить демократична. Випускається він у вигляді емульсії, яка потрапляє безпосередньо в кишечник. Приймають препарат по одній мірній ложечці (для цього додаються спеціальні дитячі) 3-5 разів на день, домішуючи до дитячого харчування. Конкретну дозування може призначити тільки лікар.

Раціон мами

Якщо з часом кишкові коліки не проходять, то необхідно проконсультуватися з педіатром. У деяких випадках знадобиться внести зміни в раціон харчування матері. Для цього з меню потрібно виключити чорний хліб, капусту і будь-квашені овочі, а також деякі види продуктів, що містять грубу клітковину.

Масаж і викладання на животик

Перед годуванням дитини рекомендують викладати на животик, щоб швидше вийшли гази. Іноді добре допомагає особлива гімнастика і масаж животика за годинниковою стрілкою.
Читайте також
Кишкові коліки у новонароджених
Кишкові коліки у новонароджених
Кишкові коліки у немовлят - явище не рідкісне і швидше навіть, звичне. Однак від цього легше не стає, адже малюк страждає від болю та йому необхідно
Здуття живота у немовлят
Здуття живота у немовлят
Коли ще в самому початку вагітності майбутню маму лякають безсонними ночами і частим безпричинним плачем немовля, вона заспокоює себе тим, що з її
Здуття живота в дитини
Здуття живота в дитини
Практично не знайдеться батьків, які б не стикалися з проблемою здуття живота в дитини та її наслідком у вигляді безперервного дитячого плачу. Про
Зригування у новонароджених
Зригування у новонароджених
Організм маленького, тільки що народженої людини, можна порівняти з нерозпустившоюся бутоном. Він ще до кінця не сформований, багато процеси в ньому
Фенхель для новонароджених
Фенхель для новонароджених
Практично кожна людина хоча б раз у житті стикався з такими неприємними явищами, як здуття живота і коліки. А для новонароджених діток ця проблема
Інфакол для новонароджених
Інфакол для новонароджених
З кольок у немовлят стикаються багато молоді батьки. Буває, що в перші місяці життя дитина безперервно плаче. Якщо такий плач відрізняється