Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Скільки повинен з'їдати новонароджений?

15-09-2014, 19:49
20208
0
Скільки повинен з'їдати новонароджений?
Кожну маму хвилює здоров'я її дитини, його комфорт і гарний настрій. І, зрозуміло, базова потреба малюка - у харчуванні. І тут виникає питання, яке часто стає каменем спотикання, в тому числі і при спілкуванні зі старшим поколінням. А саме: скільки повинен з'їдати новонароджений?

Проблема грудного вигодовування

На перший погляд може здатися, що на грудному вигодовуванні справи йдуть простіше. Теоретично все зводиться до контрольного зважування, а також спостереження за кількістю сечовипускань у малюка. Насправді, багато мами бояться, що дитина не доїдає. А бабусі постійно підливають масла у вогонь, кажучи про те, що малюк дуже худенький. Як вирішити цю дилему?

Звичайно, у разі грудного вигодовування важко порахувати кількість грам молока, яке з'їдає новонароджений. Але це і не потрібно робити! Адже грудне молоко в різні періоди часу (навіть протягом однієї доби) може мати різну поживну цінність. Так що, якщо годування тривало більше 15-20 хвилин, а дитина не проявляє жодних ознак занепокоєння, то він отримав цілком достатньо. У перші тижні життя малюка порція може бути і зовсім невеликий. Більше того, в перші дні після пологів справжнє молоко може не з'являтися, з грудей виділяється молозиво, але і його дитині вистачає. З віком апетити, звичайно, будуть рости.

Основні показники

Для того щоб переконатися, що дитина отримує необхідну кількість їжі, можна провести відповідні підрахунки. Особливо вони важливі тоді, коли дитина знаходиться на змішаному або штучному вигодовуванні.

Отже, у новонароджених, яким ще не виповнилося 10 днів, загальний об'єм їжі на добу повинен складати 2% від ваги дитини (у грамах), помножене на кількість днів його життя. Як правило, в цей час малюк може дещо втратити у вазі. Але це абсолютно нормальне явище.

У віці до двох місяців у добу діти повинні отримувати об'єм їжі у розмірі 20% від своєї ваги. Ну а дитині 2-х-6-ти місяців в день потрібно 1/7-1/8 їх ваги (в середньому 800-900 мл молока в добу). Від 7 до 12 місяців ця кількість становить 1/9 ваги. Проте вже в цьому віці у даний обсяг включається не тільки молоко та суміші, але і різні пюре і деяка напіврідка їжа. В середньому це близько 1 л.

Якщо в перші тижні життя дитина повинна їсти часто і потроху, то з віком кількість прийомів їжі зменшується. Від півроку до року дитині потрібно їсти 5-6 разів на день. Таким чином, виходить близько 180-200 мл за один прийом. Дітям молодше цього віку можна давати 140-150 грам.

Як проконтролювати?

При штучному вигодовуванні все зрозуміло. Є пляшечка з поділками і можна відразу подивитися, скільки з'їв дитина. При грудному вигодовуванні допоможуть дитячі ваги. У такому випадку дитину зважують до і після годування і оцінюють різницю у вазі. Взагалі рекомендується такі виміри робити протягом декількох днів - тільки після цього можна прийти до певного висновку. Але і тут слід врахувати, що протягом дня дитина може з'їдати неоднакове кількість молока. Тому педіатри рекомендують вважати добову норму з'їденого.

Потрібно догодовувати малюка?

Якщо дитина знаходиться на грудному вигодовуванні, то найчастіше догодовувати його не потрібно. Як переконатися в тому, що все в порядку? Ознаки норми такі: процедура годування відбувається безболісно для матері, дитина сам, поївши, відпускає груди. При цьому малюк перебуває в гарному настрої і може похвалитися здоровим кольором обличчя. Ну, а якщо протягом доби ви змінюєте дитині 5-8 мокрих підгузків, значить, дійсно все в нормі.

В деяких випадках потрібно додатково поїти малюка водою. Для штучного вигодовування це просто необхідно. При грудному це бажано робити в разі спекотної погоди, опалювального сезону (коли в квартирі сухе повітря), а також, якщо мама напередодні їла занадто жирну їжу.

Чи можливі варіанти?

Насамперед, слід врахувати, що у кожної дитини різні потреби і апетит. Ні в якому разі не можна примушувати його їсти. Дитячий організм ще зберіг інстинктивні налаштування, тому дитина є стільки, скільки хоче і скільки потрібно її організму. Якщо малюк знаходиться в гарному настрої, не плаче, готовий пограти - значить, не потрібно мучитися з-за недопитого молока. А ось примусове годування в цьому випадку навіть небезпечно. У таких ситуаціях молоко погано перетравлюється, а у дитини може навіть розвинутися невроз.

Є, звичайно, і такі діти, які можуть з'їдати набагато більше норми. Якщо при цьому вага зберігається в межах нормального, це означає, що просто у малюка такий тип обміну речовин. А, можливо, це відбувається із-за підвищеної активності, якщо дитина багато рухається, з ним багато гуляють і грають.
Читайте також
Скільки повинна з'їдати дитина в 2 місяці?
Скільки повинна з'їдати дитина в 2 місяці?
В будь-якому віці у крихт є певні норми харчування, яких повинні дотримуватися матусі. Але все це лише усереднені цифри, і бути може вашій дитині
Скільки повинен з'їдати місячна дитина?
Скільки повинен з'їдати місячна дитина?
Молоді мами часто переживають з приводу харчування їх крихт: добре їсть малюк, чи вистачає йому молочка або суміші, нормальної чи жирності молоко, і
Скільки повинен з'їдати дитина в 3 місяці?
Скільки повинен з'їдати дитина в 3 місяці?
Потреби новонародженої дитини змінюються так само швидко, як він росте. Тому батьків постійно хвилюють питання, чи вистачає дитині молока або суміші,
Скільки повинен є дитина в 1 місяць?
Скільки повинен є дитина в 1 місяць?
Під час годування дитини забезпечується тісний зв'язок, в якій так потребує дитина. Тому часто новонароджені висять на грудях куруглосуточно. Щоб
Якою повинна бути надбавка у вазі у новонароджених?
Якою повинна бути надбавка у вазі у новонароджених?
Процес догляду за новонародженим дитиною завжди пов'язаний з певними труднощами і тривогами. Молодим батькам непросто звикнути до своєї нової ролі,
Колір калу у новонароджених
Колір калу у новонароджених
Батьки завжди з увагою ставляться до будь-якого продукту життєдіяльності малюка. Не дивно, що стільки запитань виникає з приводу того, яким повинен