Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Дитина спить тільки на руках: як вирішити проблему?

Дитина спить тільки на руках: як вирішити проблему?

15-09-2014, 19:53
5718
0
Дитина спить тільки на руках: як вирішити проблему?
Багатьом батькам знайома ситуація, коли дитина спить тільки на руках. Насправді всьому виною звичка. Вам було неприємно чути навіть нетривалий плач малюка, і ви вибрали саме просте рішення проблеми. Але з часом проблема тільки посилиться. Так що слід вживати заходів своєчасно, інакше грунтовно додав у вазі дитина стане великим навантаженням для вашого хребта.

Чому дитина не хоче спати в ліжечку?

Іноді, коли малюка укладають в ліжечко, він відчуває перепад температури. Саме тому йому не подобається спати окремо. У такій ситуації можна спробувати укутати дитини тепліше (тільки не перестарайтеся, від спеки він може почати вередувати). В інших випадках це може говорити про потреби в захисті і спілкуванні. А іноді - про те, що у дитини коліки, і тепло руки просто полегшує дискомфорт. В останньому випадку впоратися з проблемою найпростіше - досить покласти на живіт теплу пелюшку.

Отучаем засинати на руках

Що робити, щоб відучити дитину від цієї звички? Перш за все, налаштуйтеся на серйозну роботу. Для початку вам потрібно буде витримати боротьбу з самою собою. Потім з домашніми. Адже найчастіше бабусі і дідусі переконані, що заради зручності (або навіть примхи) дитини батьки повинні пожертвувати власними нервами, і здоров'ям. І тільки після цього спробуйте визначити причину і проаналізувати ситуацію. Зустрічаються випадки, коли малюк чудово засинає в колясці на вулиці, але ввечері вимагає заколисування. У такій ситуації в теплу пору року можна спробувати укладати малюка на балконі. Як варіант - можна переселити його в кімнату з лоджією.

Важливість ритуалів

Навіть у зовсім маленької дитини відхід до сну повинен супроводжуватися певними ритуалами. Тут важлива чітка послідовність дій. Не укачивайте дитини, але створіть нову ланцюжок. Відразу після вечірньої ванни перенесіть в ліжечко, заспівайте колискову або розкажіть казку. Ваш голос повинен бути монотонним, щоб дитина не відволікався на різкі звуки. Часто заколисування на руках сприймається дітьми як якийсь ритуал спілкування. Колискова або казка чудово його замінять. Але, звичайно, вам доведеться сидіти з дитиною, поки він не засне.

Подумайте, як веде себе малюк з іншими домочадцями. Буває так, що він вимагає, щоб мама його укачивала, але якщо його укладає спати тато, то прекрасно засинає в своєму ліжечку. Спробуйте помінятися ролями - це не дуже надійний метод, але в деяких випадках він чудово працює.

Правильний режим

Дуже часто основна причина проблеми - неправильний режим. Іноді можна спробувати відмовитися від денного сну. Це потребує певних зусиль. Малюка доведеться чимось займати, але намагатися, щоб він не дуже збудився. Увечері втомлена дитина швидко засне. Щоб перерва не вийшов занадто великим, можна спробувати провести вечірні процедури раніше.

Не варто укладати дитину спати в вашу постіль. Це загрожує появою нової проблеми. Адже спати в одному ліжку з дорослими може бути навіть небезпечно. Та й батьки таким чином не висипаються. В якості компромісу можна присунути дитяче ліжко максимально близько до вашого власного спальному місцю, щоб ви весь час були поруч з дитиною і навіть могли потримати його за ручку.

Комфортна зміна режиму

Якщо ви намагаєтеся змінити розпорядок дня, то для дитини це може стати невеликою стресом. В такому випадку допоможе м'яка іграшка, з якою малюкові буде не так самотньо в своєму ліжечку. Не бійтеся, що він звикне спати з плюшевим ведмедиком. Від цієї звички з віком не важко буде позбутися.

Важливо пам'ятати, що намагаючись запровадити нові правила, ні в якому разі не можна дратуватися і намагатися висловити агресію по відношенню до малюка. Це може призвести до психологічних проблем. Налаштовуйтеся на те, що не все вийде з першого разу.
Читайте також
Як навчити дитину спати?
Як навчити дитину спати?
Всім діткам хочеться спати з матусею під бочком - так їх сон стає більш спокійним і міцним, а питання з засипанням не варто взагалі. Але рано чи
Дитина не спить вдень
Дитина не спить вдень
Вивчивши масу літератури та інформації про норми догляду за дитиною, багато батьки марно намагаються укласти малюка вдень, зустрічаючи його
Дитина спить тільки на руках
Дитина спить тільки на руках
Багатьом батькам знайома ситуація, коли малюк тихо і спокійно веде себе на руках, а як тільки ви робите спробу покласти його в ліжечко, починається
Дитина погано засинає ввечері
Дитина погано засинає ввечері
Одна з багатьох проблем,з якою стикаються батьки - труднощі з відходом до сну вечорами. Діти перевозбуждены, вередують і просто відмовляються лягти в
Скільки повинна спати новонароджена дитина?
Скільки повинна спати новонароджена дитина?
Практично всіх молодих батьків хвилює питання, скільки повинна спати новонароджена дитина. Адже одним здається, що їх малюк спить ...
Основні правила успішного сну малюка
Основні правила успішного сну малюка
В житті малюка сон є найважливішою частиною. Адже уві сні малюк росте і відпочиває, готуючись до пізнання навколишнього світу. Так як же зробити сон