Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Як лікувати нежить у немовляти?

Як лікувати нежить у немовляти?

15-09-2014, 20:09
2736
0
Як лікувати нежить у немовляти?
Нежить - одне з найпоширеніших захворювань, їм страждають як дорослі, так і малеча. Як лікувати нежить у немовляти? І чи можна використовувати ліки?

Коли не варто панікувати

Дуже часто у маленьких дітей у віці до 25 місяців починається так званий фізіологічний нежить. Це зовсім не говорить про наявність якого-небудь захворювання. Слизова носа у немовлят починає правильно працювати не відразу. Спочатку організм проводить своєбразним тестування. Лікування в цьому випадку не потрібно. Інакше через деякий час ви знову зустрінетесь з тією ж проблемою. Це не означає, що хлюпає носик треба залишити без уваги. Однак методи тут повинні бути набагато більш щадними. Найголовніше - вчасно видаляти всі виділення, адже малюк ще не вміє сам сякатися. Крім того, важливо не допустити пересихання слизової. Для цього можна капати в ніс дитині фізрозчин.

Тим не менш, буває, що нежить є симптомом гострої респіраторної інфекції. У такому разі захворювання вимагає більшої уваги. Супутниками такого нежитю стають: підвищення температури, поява задишки, гнійні виділення. Все це - привід негайно звернутися до лікаря. Також нежить може бути показником алергічної реакції (на пилок рослин, собачу шерсть і так далі).

Особливості лікування

Чому лікувати новонароджених складніше? Вже хоча б тому, що у немовлят носові ходи ще дуже вузькі, і тому нежить протікає важче, ніж у дорослої людини. Слизова оболонка набрякає, вироблення секрету збільшується. А оскільки дитина ще не може самостійно сякатися, його дихання ускладнюється. Малюк страждає від цього - він не може нормально харчуватися, адже дихати йому доводиться через рот. Від цього дитина стає примхливим і дратівливим, і для батьків його захворювання переростає у справжню трагедію. Хоча насправді головне завдання при лікуванні - просто не допускати висихання слизової, інакше виділення почнуть темніти, а це вже може призвести до бронхіту.

Як видаляють слиз?

Ще порівняно недавно основним інструментом для видалення слизу була гумова груша (спринцівка). Сьогодні її можна купити в будь-якій аптеці. Але на даний момент існують більш ефективні аспіратори для новонароджених, які не травмують слизову оболонку носа, а також можуть заодно і зволожувати, і промивати її. Наприклад, можна використовувати якісний електронний або вакуумний аспіратор. Вони гігієнічні і прості в застосуванні.

Які засоби застосовують для лікування?

Лікарі не рекомендують використовувати яке-небудь судинозвужувальний засіб від нежиті (Нафтизин, Галазолін, Назол). Вони не тільки не матимуть потрібного ефекту, але і можуть нашкодити. Оскільки вони дають лише короткочасний ефект і можуть викликати звикання. Приймати їх слід тільки за приписом лікаря і вкрай обережно.

Для лікування використовуються краплі від нежитю для новонароджених, які мають слабку бактерицидну ефектом. До таких засобів відноситься, наприклад, Эктерицид. Це масляниста рідина, яка запобігає висиханню слизової носа, і в той же час дезінфікує порожнину. У тих же цілях рекомендуються масляні розчини вітамінів Е і А. Можна використовувати очищену олію. Для промивання носа, крім фізрозчину, підійде морська вода ( Аква Маріс спрей ), а також відвари ромашки або календули.

Зволоження та профілактика

В лікуванні нежиті у новонароджених особливу роль відіграє зволоження повітря. У дитячій кімнаті слід постійно підтримувати температуру в 22-23 градуси. Обов'язково регулярно провітрюйте приміщення і зволожуйте повітря. З цим завданням допоможуть впоратися сучасні побутові зволожувачі. Втім, іноді проблему вирішує навіть поставлена недалеко від ліжечка ємність з водою. Крім того, дитині необхідно регулярно давати тепле пиття.

Для профілактики захворювання слід зміцнювати імунітет. Цьому сприяють прогулянки на свіжому повітрі і регулярна гімнастика для новонароджених.
Читайте також
Як вилікувати нежить у дитини?
Як вилікувати нежить у дитини?
З таким захворюванням, як нежить, знайомі всі без винятку. Малюки страждають від цієї недуги в 5 разів частіше, ніж дорослі. Батьки малюка задаються
Як правильно лікувати нежить у немовляти
Як правильно лікувати нежить у немовляти
Нежить - це запальне захворювання слизової оболонки носа, супутнє ГРЗ, ГРВІ або застуді. У цій ситуації найчастіше застосовується позначення риніт.
Аква Маріс для новонароджених
Аква Маріс для новонароджених
Як відомо, ліки для новонароджених потрібно підбирати дуже обережно, віддаючи перевагу натуральним препаратам, що володіють м'якою дією...
Аспіратор для новонароджених
Аспіратор для новонароджених
Всі батьки знають, що до трьох років дитина просто не вміє сякатися самостійно. І як тільки його турбуватиме нежить, мама повинна буде йому
Краплі в ніс для новонароджених
Краплі в ніс для новонароджених
Для дорослої людини нежить - всього лише легке незручність. Але малюкам він завдає значно більше неприємностей, адже вони ще не вміють ...
Краплі в ніс для новонароджених: види, склад, властивості і безпека
Краплі в ніс для новонароджених: види, склад, властивості і безпека
Для дорослої людини нежить - всього лише легке незручність. Але малюкам він завдає значно більше неприємностей, адже вони ще не вміють ...