Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Газовідвідна трубочка для новонароджених

15-09-2014, 20:14
4261
0
Газовідвідна трубочка для новонароджених
Новонароджена дитина зовсім беззахисна, адже багато життєво важливі процеси в його організмі ще не нормалізувалися. Не дивно, що в перші місяці життя біль або кольки в животику будуть турбувати малюка. Це пов'язано з не остаточно сформованими функціями шлунково-кишкового тракту і травлення. До того ж особливості анатомічної будови не завжди дають можливість безперешкодного виходу газів. Саме для полегшення цього процесу знадобиться газовідвідна трубочка для новонароджених.

Причини болю в животі

Неправильний захоплення грудей або соски на пляшці (при штучному вигодовуванні) призводить до того, що в кишечнику накопичуються бульбашки повітря, які, вспучиваясь, доставляють дитині дискомфорт і хворобливі відчуття. Якщо мама знає, як поставити газовідвідну трубочку новонародженому, їй буде набагато легше допомогти своєму малюку.

Дане пристосування виготовляється з нетоксичного м'якого матеріалу, який пом'якшується ще більше при зіткненні з тілом (це відбувається в результаті впливу температури тіла на трубочку). Діаметр її складає приблизно 3 сантиметри, а довжина від 18 до 22 сантиметрів. Для зручності введення в анальний отвір один кінець закруглений. Крім того, округлий кінець забезпечує безпечний і безболісний введення трубки в задній прохід. Газовідвідні трубочки мають свою нумерацію, для немовляти потрібен номер 16 або 17.

Правила використання

Процедуру виведення газів цілком можна проводити в домашніх умовах. Щоб правильно використовувати трубочку, вам знадобиться інструкція. Уважно прочитайте її і приступайте до покрокового виконання процедури.

Для початку трубочку необхідно прокип'ятити, щоб таким чином провести дезінфекцію. Після того, як вона охолоне, змастіть круглий кінець вазеліном (як варіант, дитячим кремом, прокип'яченим і остившім рослинною олією), щоб малюк лише в мінімальній мірі відчув момент введення в анальний отвір.

Введіть її в задній прохід. Врахуйте, що малюк протягом всієї процедури повинен лежати на боці, щільно притиснувши ніжки до грудної клітки. Також не забудьте покласти під дитину одноразову пелюшку або клейонку з м'якої бавовняної простирадлом.

Якщо малюк ще зовсім маленький, тоді покладіть його на спинку. Обережними обертальними рухами введіть трубку в анальний отвір дитини, залиште її там на п'ять хвилин, при цьому не забуваючи весь час притримувати.

Закінчення процедури

По закінченні потрібного часу акуратно прокрутіть трубочку в попі малюка: таким чином, ви активізуєте процес виходу газів. Найчастіше цей процес займає вісім-десять хвилин. Після того, як гази і калові маси відійшли, подмойте дитини. Якщо ви не визначили, відійшли гази чи ні, тоді опустіть кінець трубки в тазик з водою: наявність бульбашок свідчить, що процедура пройшла успішно.

Якщо після неї малюк все ще вередує і мучиться животиком, тоді повторіть процедуру, але не раніше, ніж через чотири години після останнього сеансу.
Читайте також
Газовідвідна трубка для новонароджених
Газовідвідна трубка для новонароджених
Проблема скупчення газів у кишечнику новонародженого турбує багатьох батьків з перших днів життя малюка. Іноді це триває кілька місяців і тоді
Що робити при запорі у немовляти?
Що робити при запорі у немовляти?
У грудної дитини запор, що робити? Таке питання відразу ж виникає у дбайливих батьків. Якщо дитина стала набагато рідше спустошувати кишечник або при
Плантекс для новонароджених
Плантекс для новонароджених
Якщо ваш малюк неспокійно спить, часто вередує, то цілком ймовірно, що у нього почалися шлункові коліки. Таким чином, відбувається налаштування
Клізма для новонароджених
Клізма для новонароджених
Частою темою обговорення у молодих мам є клізма для новонароджених. Навколо неї точаться постійні суперечки, оскільки є дві протилежні точки зору
Еспумізан для новонароджених
Еспумізан для новонароджених
Що може бути гірше для батьків, ніж засмучений новонароджений малюк, якого не виходить заспокоїти ні іграшками-брязкальцями, ні носінням ...
Микролакс для новонароджених
Микролакс для новонароджених
Не секрет, що у новонароджених можуть виникати проблеми зі стільцем, і насамперед - запор. За статистикою, він буває у 25% дітей...