Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Як підмивати новонародженого хлопчика?

Як підмивати новонародженого хлопчика?

15-09-2014, 20:52
3605
0
Як підмивати новонародженого хлопчика?
Для гігієни хлопчиків немає таких суворих правил, як для підмивання дівчаток. Дійсно, маленькі чоловіки в силу будови своїх статевих органів з цієї точки зору менш чутливі до навколишнього середовища. Тим не менш, питання, як підмивати новонародженого хлопчика залишається актуальним. Адже тут існують свої нюанси.

Як часто потрібні гігієнічні процедури?

Правила досить прості - підмивати дитину потрібно щоразу після зміни підгузника або випорожнення, а також під час вечірнього купання перед сном. Після сечовипускання допускається просто обтирання вологою серветкою. Але якщо у малюка чутлива шкіра, то від цього може виникнути подразнення. В такому випадку, звичайно, підмивати потрібно частіше.

Які засоби можна використовувати?

Багато батьків вважають, що для догляду за статевими органами можна використовувати ті ж трави, що і для купання. Насправді це не так. І від розчину марганцівки також слід відмовитися. Перші можуть викликати алергію, друга - сухість шкіри. Крім того, щоб правильно підмивати новонародженого хлопчика можна використовувати тільки дитяче мило. Дорослі кошти для дитини не підходять, оскільки можуть порушити його природну мікрофлору. Слід пам'ятати, що підмивати можна тільки проточною водою і тільки теплою.

Головні правила

Хлопчиків краще підмивати рухом, спрямованим спереду назад, при цьому приділяючи увагу всім статевим органам. Існує дві думки - одні спеціалісти радять не зрушувати крайню плоть, інші радять оголювати головку статевого члена, але тільки дуже акуратно. В цілому обидва варіанти допустимі, але краще вибрати той, що найбільш повно підходить вашій дитині за його фізіологічним особливостям.

Необхідно перевірити, чи не накопичився за день до крайньої плоті надлишок секрету (смегми). Виглядає він як творожистие крихти. Але видалити його легко - це робиться шматочком вати або ватного тампона, змоченого у вазеліновому маслі (краще взяти все-таки тампон, щоб не залишити волокон). До речі, видаляти залишки секрету потрібно і коли дитина доросте до горщика.

Після того, як ви обмоете головку водою, обробіть її дитячим маслом (буквально капнути одну краплю) або кремом, після чого крайню плоть дуже обережно повертають на місце. Тут потрібна максимальна обережність, оскільки в разі травмування може знадобитися хірургічне втручання.

Фінальні штрихи

Інтенсивно розтирати дитини рушником не потрібно, просто дбайливо промокніть вологу. Дочекайтеся, поки шкіра висохне, і лише після цього можна буде одягати підгузники. Підгузник прийнято міняти кожні три години - не забувайте про це, оскільки тільки в цьому випадку можливо забезпечити правильну гігієну.

При підмиванні дитини дуже важливо звернути увагу на стан його статевих органів. Якщо є роздратування, почервоніння, неприємний запах, потрібно терміново звернутися до лікаря, оскільки в деяких випадках це результат попадання інфекцій.

У хлопчиків, крім того, може розвиватися синехия, тобто зрощення головки члена і крайньої плоті. У запущених випадках це викликає труднощі з сечовипусканням і розвиток інфекцій. Іноді такі проблеми можуть проходити самі по собі і, якщо немає запалення, то лікар може порадити обрати вичікувальну тактику. У ранньому віці поділ проводять рідко, оскільки можливо їх повторення, а це вже небажано. Тим не менш, прийняти таке рішення може тільки медик і тільки після ретельного огляду.
Читайте також
Коли відкривається головка у хлопчиків?
Коли відкривається головка у хлопчиків?
Таке делікатне питання, як відкриття головки статевого органу у хлопчиків, іноді турбує недосвідчених матерів. Адже з народження голівка прихована за
Запалення крайньої плоті у хлопчиків
Запалення крайньої плоті у хлопчиків
Правильний догляд і гігієна статевих органів хлопчика - запорука його чоловічого здоров'я в майбутньому і профілактика багатьох захворювань. Так,
Гігієна хлопчиків
Гігієна хлопчиків
Догляд за маленькою дитиною - заняття приємне для будь-якої жінки. Але мами синів повинні знати про деякі особливості гігієни їх діток. В першу чергу
Баланіт у дітей: причини, лікування і профілактика
Баланіт у дітей: причини, лікування і профілактика
Баланіт - запалення голівки статевого члена. Баланіт зазвичай поєднується з поститом. Постить - запалення крайньої плоті - шкіри, що покриває
Фімоз у хлопчиків: симптоми і лікування
Фімоз у хлопчиків: симптоми і лікування
Фімоз - це звуження крайньої плоті (шкірки, що прикриває головку статевого члена) з обмеженням її рухливості, що не дозволяє повністю оголювати
Як підмивати новонароджену дівчинку?
Як підмивати новонароджену дівчинку?
У кожній дівчинці з дитинства живе маленька жінка. І дуже важливо привчити її до правил інтимної гігієни з самого народження. Адже ...