Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Зарядка для новонароджених

Зарядка для новонароджених

15-09-2014, 20:52
7386
0
Зарядка для новонароджених
Фізичні вправи важливі в будь-якому віці. Але якщо діти старшого віку можуть робити це самостійно, з немовлям повинні займатися батьки. Зарядка для новонароджених при правильному виконанні вплине на здоров'я дитини тільки позитивний вплив.

Особливості гімнастики для немовлят

У зарядки для самих маленьких - особлива спрямованість. Всі вправи повинні сприяти розвитку та тренуванні легень, нормалізації кровообігу. У цьому випадку у малюка поліпшується сон і апетит, а приплив крові до м'язів сприяє їх зміцненню.

Однак робити зарядку новонародженому потрібно дуже обережно. Адже опорно-руховий апарат дитини ще недостатньо розвинений. І кістки, і зв'язки дуже крихкі, тому всі вправи повинні бути підібрані так, щоб не перевищувати фізичні можливості малюка. Краще всього заздалегідь порадитися з педіатром. Хороший лікар завжди може не лише підказати вправи, але і показати, як робити їх правильно, враховуючи всі особливості.

Як робити зарядку: загальні правила

Бажано займатися гімнастикою кожен день, звичайно, за умови нормального самопочуття. Дуже важливо вибрати для цього строго певний час - так малюк легше звикне до режиму. При цьому найкраще, щоб дитина спокійно і позитивно налаштований і ситий. Однак відразу після годування починати вправи не варто, оскільки це може спровокувати зригування. Краще почекати хвилин двадцять, і тільки після цього приступати.

Гімнастику роблять у теплій, добре провітрюваній кімнаті. Влітку можна проводити її і на свіжому повітрі. Добре також, щоб малюк брав у цей час повітряні ванни, тобто був голим. Перед тим, як почати, переконайтеся, що руки у вас не тільки чисті, але і теплі. Браслети та інші прикраси краще зняти, щоб не травмувати дитину.

Гімнастика для самих маленьких

Найпростіше вправа - це легкі погойдування з боку в бік або в напрямку вгору-вниз. Їх можна робити, вже починаючи з місячного віку. Поспостерігайте за реакцією малюка. Якщо його явно щось турбує, потрібно зменшити частоту погойдувань.

Щоб розвинути дрібну моторику (а це дуже важливо і для мовленнєвого розвитку), виконуйте вправи із загинанням пальчиків. Тут принесе користь навіть класична «Сорока-білобока».

Поступово можна переходити до викладання на животик - це зменшить коліки, а, крім того, з часом стимулює спроби повзати самостійно.

Вправи для 15-3 місяців

Малюкам у віці 15-3 місяців будуть корисні і інші вправи. Наприклад, крім викладання на пару хвилин, рекомендується гладити животик круговими рухами по напряму годинникової стрілки.

Щоб розвивати ніжки, можна злегка їх піднімати, погладжуючи зовнішню і задню поверхні стегна і гомілки. Також рекомендується проводити по стопі пальцем, рухаючись до п'яти. Це стимулює зміцнення м'язів стопи. Акуратно підтримуючи дитину під пахви, ставте його ніжками на рівну і неодмінно тверду поверхню (наприклад, на стіл), обличчям до себе. Зверніть увагу - як тільки стопи торкаються до твердої дошці, ніжки випрямляються. Це зміцнює м'язи ніг. Щоб розвинути м'язи рук, зробіть наступну вправу: покладіть малюка на спинку, розведіть ручки в сторони, а потім схрестіть їх на грудях.

Тривалість всієї гімнастики не повинна перевищувати 15 хвилин. Причому змушувати щось робити насильно не можна ні в якому разі. На занятті повинна бути виключно приємна атмосфера. Можна супроводжувати вправи читанням цікавих віршиків - їх ритм вже сам по собі подобається дитині.

Читайте також
Вправи на м'ячі для грудничка
Вправи на м'ячі для грудничка
Великий м'яч - відмінний помічник молодій мамі в розвитку малюка. Багато купують його ще під час вагітності, а після пологів використовують фітбол
Гімнастика для немовлят: відео
Гімнастика для немовлят: відео
Правильно підібрані у відповідності з віковими та індивідуальними особливостями фізичні вправи впливають на розвитку центральної нервової системи.
Гімнастика для немовлят
Гімнастика для немовлят
З дитиною перших місяців життя теж можна і потрібно займатися гімнастикою і робити дитячий масаж . Вправи, які допомагають зміцненню м'язів і
Масаж для місячної дитини
Масаж для місячної дитини
Будь-який вид масажу (профілактичний, лікувально-профілактичний, лікувальний) слід робити після досягнення дитиною місячного віку. Раніше починати
Долучаємо дитину до гімнастики
Долучаємо дитину до гімнастики
Автор: Мамуля Починаючи з п'ятого місяця , ускладнюється масаж і гімнастичний комплекс! Гімнастика для малюків 1.
Долучаємо дитину до гімнастики - гімнастика для малюка | Здоров'я малюка
Долучаємо дитину до гімнастики - гімнастика для малюка | Здоров'я малюка
Починаючи з п'ятого місяця , ускладнюється масаж і гімнастичний комплекс! Гімнастика для малюків 1. Укладіть малюка на спину і