У скільки місяців рекомендується саджати хлопчика?

У скільки місяців рекомендується саджати хлопчика?


В процесі догляду за дитиною у батьків (особливо якщо ця дитина у них перший) виникає безліч питань. І одним з найбільш важливих є питання, у скільки місяців можна садити хлопчика, щоб не пошкодити його здоров'ю і не порушити гармонію розвитку дитячого організму?


Необхідно спеціально вчити хлопчика сидіти?

Широко відомо, що маленьких дівчаток не рекомендується починати висаджувати занадто рано - мовляв, це загрожує незворотними змінами органів статевої системи. Однак батьки повинні пам'ятати, що рано не можна починати садити не тільки дівчинок, але й хлопчиків - величезне навантаження на незміцнілий хребет дитини може стати причиною його деформування і пов'язаних з цим проблем.


Організм дитини не пристосований до того, щоб перебувати у вертикальному положенні. А значить, якщо ви не хочете нанести опорно-руховій системі свого синочка шкоди, з висадженням доцільно почекати.


Чим загрожує раннє висаджування?

Хребет у дітей кількох місяців від роду відрізняється м'якістю і еластичністю. Хрящі, які входять до складу хребта, дуже легкі, і якщо навантаження на них буде надто великою, то хрящі можуть зрушити з місця. Причому, що саме погане - помітити викривлення хребта в дитячому віці не вдасться. А от коли ваш син піде в школу і почне постійно носити на плечі важкий ранець, викривлення може проявитися.


Тому, бажаючи зберегти здоров'я своєї дитини, батьки не повинні поспішати його висаджувати. Краще дочекатися, поки малюк зробить це самостійно - по-перше, у такому випадку не постраждає його хребет, а по-друге, дитина добре натренує м'язи преса. І ще один момент - якщо ви хоча б кілька разів посадіть свого хлопчика в 3 - 4 місячному віці, то він запам'ятає це положення (адже воно дозволять розглядати навколишній світ з нової точки) і потім буде постійно прагнути повторити його. Дитина може почати вередувати, вимагати, щоб його посадили.


Коли ж можна садити дитину?

Вважається, що садити хлопчиків можна не раніше, ніж у 5 повних місяців. Причому робити це потрібно акуратно і лише на короткий термін. Садити хлопчиків до 5 місяців категорично не рекомендується, а от після - скільки завгодно. Цілком природним вважається, якщо малюк починає самостійно сідати в 8 - 9 або навіть в 11 місяців. Так що не треба засмучуватися, якщо вам здається, що ваш син відстає від чужих дітей - адже кожна дитина індивідуальна, і порівнювати малюків один з одним неправильно.


Чому не рекомендується піднімати і присаживать дитину за ручки поки йому не виповниться 5 - 6 місяців?


Існує кілька причин цього обмеження:


1). Ручки малюка можуть вывихнуться в пахвах;

2). В плечовій частині виникає сильне напруження і тонус;

3). Занадто навантажується хребет.


Коли садити хлопчика в ходунки?

Якщо ж ви хочете висаджувати сина в ходунки, то краще всього заздалегідь порадитися з дільничним педіатром. Адже ходунки можуть нашкодити малюкові, який ще не готовий ними користуватися. Тому робити цього не рекомендується до тих пір, поки він не навчиться добре тримати голівку і спинку. Малюк повинен почати самостійно сідати, вміти триматися в сидячому положенні хоча б на деякий час - тільки після цього він може сидіти в ходунках.


Причому пам'ятайте, що ходунки - це не самий необхідний аксесуар вашого малюка, а значить, їх можна і не купувати. Практика показує, що діти проводять в ходунках не більше 2 - 3 місяців, а потім вони починають ходити за ручку або самостійно. Та й в будь-якому випадку користь від ходунків сумнівна - більшість педіатрів запевняють, що набагато корисніше для хребта, щоб дитина повзав рачки.