Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Діти і кішки

23-02-2015, 15:28
582
0
Діти і кішки
Кішка - неймовірно мила тварина, яке дарує нам позитивні емоції, створює затишок і спокій в будинку. На думку психологів, кішки благотворно впливають на людину. Знаходячись в тісному контакті з кішкою, діти вчаться доброти, турботи про ближнього і співчуття.
Якщо ж тварина з'явилася у вашій родині задовго до народження малюка, то звичайно не варто розлучатися з вже улюбленим вихованцем, головне, правильно організувати спільне проживання і належний догляд, як за новонародженим, так і за кішкою. Для того, щоб убезпечити спілкування дитини і кішки у вашому будинку, в першу чергу, стежте за здоров'ям вихованця, систематично прищеплюйте його, відвідуйте ветеринара. Поки дитина занадто малий і не розуміє, як поводитися з твариною, їх контакт потрібно скоротити до мінімуму.
Однак сім'ї без котів, в якій малюк народився нещодавно, варто почекати з таким придбанням, тим більше клопоту і без того достатньо. Бо кішка, при всіх її позитивних якостях може стати джерелом небезпеки і захворювань для малюка.

Чим же небезпечні кішки для дітей?


Кішки, як і всі тварини, можуть бути переносниками різних захворювань:

 • Сказ - одне з найнебезпечніших захворювань. Воно призводить до повного паралічу центральної нервової системи з летальним результатом. Цей вірус передається через слину інфікованої тварини. Якщо дитину вкусила кішка, і ви не впевнені, що вона абсолютно здорова, то протягом 3-х діб, в обов'язковому порядку, зробіть антирабічну вакцину. Так само, для профілактики можна проводити щорічну вакцинацію проти сказу.

 • Токсоплазмоз - небезпечне захворювання, викликане найпростішої бактерією-паразитом, заселяющей кишечник зараженої кішки. Через фекалії тварини, цисти паразита потрапляють у навколишнє середовище. Проникнувши в організм людини, токсоплазми вражають різні органи, в тому числі головний мозок та нервову систему. Зараження токсоплазмозом в період вагітності призводить до різних вроджених вад плода. Для профілактики даного захворювання необхідно дотримуватися елементарних гігієнічних норм: мити руки після прогулянки, перед їжею, ретельно промивати фрукти і овочі холодною водою, добре прожарювати і проварювати м'ясні продукти.

 • Якщо бродяча кішка подряпала дитини, є ймовірність того, що в рану потрапив такий небезпечний збудник інфекції, як паличка бартонелла . Цю хворобу в народі називають «Хворобою котячої подряпини». Симптоми захворювання: довго незагойні рани, припухлості в області подряпин, висока температура і збільшення лімфатичних вузлів. Лікування проводиться, як правило, антибіотиками.

 • Хламідіоз. Зараження відбувається повітряно-крапельним шляхом. Вражає слизові оболонки і викликає ряд важких хронічних захворювань.

 • Блохи. Мало того, що вони здатні пити кров людини, але і можуть бути переносниками різних небезпечних захворювань.

 • Дитина може заразитися від кішки лишаєм. Цей грибок, потрапляючи на тіло людини, вражає шкірні та волосяні покрови. Вкрай важко піддається лікуванню.

 • Алергія на шерсть кішок у дітей - часте явище останнім часом.
  Діти і кішки
 • З цією неприємністю важко боротися, і часто доводиться відмовлятися від присутності кішки в будинку.

  Яку вибрати кішку сім'ї з дитиною?
  Ось кілька рекомендацій з вибору підходящої породи кішок для сім'ї з маленькою дитиною. Головний критерій при виборі породи - це такі поведінкові особливості тварини, як: відсутність агресії, врівноваженість характеру, товариськість, адаптивність до новизни, невибагливість. Кращими породами котів для дітей, наділеними цими якостями, можна назвати абіссінську, американську короткошерстих, бірман, мейн-кун, перську і хлопець.
  Читайте також
  Як виглядає лишай у дітей?
  Як виглядає лишай у дітей?
  Лишай часто зустрічається у дітей, адже найбільш частим переносником захворювання є тварини, особливо бездомні кішки і собаки, до яких нерідко
  Токсоплазмоз у дітей
  Токсоплазмоз у дітей
  Токсоплазмоз - важке захворювання, що викликається внутрішньоклітинними паразитами, найчастіше передається людині від тварин. У нашій статті ми
  Алергія на кішок у дітей
  Алергія на кішок у дітей
  Кішки - одні з найпопулярніших домашніх тварин. Але що робити, якщо у нещодавно народженої дитини виникає алергія на домашнього улюбленця? Про
  Аплікація «Кішка»
  Аплікація «Кішка»
  Кішки - одні з найулюбленіших домашніх тварин, співучасники усіляких дитячих ігор і відмінні друзі. Любов до них можна висловлювати по-різному,
  Чим небезпечний токсоплазмоз для вагітних?
  Чим небезпечний токсоплазмоз для вагітних?
  Ця інфекція протікає помірно і безсимптомно для людини з хорошою імунною системою. Однак під час вагітності вона дуже небезпечна, так як паразит
  Укус собаки або іншої тварини
  Укус собаки або іншої тварини
  Всім відомо, що через укус собаки можна заразитися сказом. Це гостре вірусне захворювання, що вражає, нервову систему. Воно невиліковне, так як