Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Методики раннього розвитку дітей

Методики раннього розвитку дітей

23-02-2015, 15:59
2334
0
Методики раннього розвитку дітей
В даний час стало дуже популярно виховувати свою дитину за допомогою різноманітних методик. Деякі мами вже з самого народження обважують ліжечко малюка спеціальними картинками і розвиваючими іграшками, а інші, навпаки, вважають, що дитині ще належить вчитися протягом усього життя, а раннє дитинство - час виключно для ігор.
Звичайно, кожна мама краще знає, що потрібно для її малюка, проте сучасні педагоги і психологи все більше утверджуються в думці, що інтелектуальний потенціал дитини дійсно потрібно розвивати з перших днів його життя. У даній статті ми поговоримо про те, які методики раннього розвитку дітей існують, і чим вони відрізняються один від одного.
Методики раннього розвитку зарубіжних педагогів

 • Американський лікар і педагог Глен Доман розробив власну методику раннього розвитку, яка знайома просто неймовірними результатами. Суть системи Домана полягає в демонстрації дитині спеціальних карток, на яких зображені основи знань у різних категоріях. Основна перевага тут віддається читанню й математиці. Також в комплекс цієї методики входить і динамічна гімнастика, зачіпає активне залучення до процесу всіх м'язів дитини.

 • Однією з найстаріших, але донині цікавих, є методика раннього розвитку Марії Монтессорі. Девіз її системи навчання - «допоможи мені зробити це самому». Всі розвиваючі вправи та ігри тут розраховані на пізнання та відкриття самою дитиною, а дорослий виступає лише як глядач, що спостерігає зі сторони, і допомагає тоді, коли малюк не в силах зробити що-то в силу віку або зростання.

 • Також заслуговує на увагу і методика раннього розвитку Сесіль Лупан. Суть цієї системи полягає в тому, щоб з перших днів життя дитини стимулювати його органи чуття - слух, дотик, нюх і зір. Сесіль Лупан наполягає, що дитину необхідно як можна більше носити на руках, адже тілесний контакт мами і малюка надзвичайно важливий для повноцінного і здорового розвитку.


 • Вітчизняні методики раннього розвитку дітей


  Серед вітчизняних методик раннього розвитку дітей найбільший інтерес представляють системи подружжя Нікітіних, Миколи Зайцева, а також Катерини Желєзнової.
  Методика раннього розвитку Нікітіних, за великим рахунком, являє собою спільні ігри малюка з батьками, у ході яких дитина пізнає навколишній світ і вчиться чомусь новому. Головне в цій системі - не нав'язувати дитині те, що він не хоче робити, і заохочувати всі його починання. Подружжям Нікітіними розроблено безліч розвиваючих ігор, які пропонуються молодим мамам для занять з малюком.
  Методики раннього розвитку дітей
  Радянський педагог Микола Зайцев - автор знаменитої методики раннього розвитку, за якої в даний час працюють багато дитячі садки. Тут також основним принципом є викладання в грі, а заняття проходять в розкутою і невимушеній обстановці.
  Варто також відзначити і унікальну методику раннього розвитку Катерини Желєзнової . Її програма називається «Музика з мамою» і являє собою музично-ігрові заняття для крихт від 6 місяців до 6 років. Тут батьки, діти і педагоги беруть активну участь у музичній діяльності, а у малюків неймовірно розвиваються творчі здібності.
  Читайте також
  Картки Глена Домана
  Картки Глена Домана
  Багато батьків, займаючись розвиток дитини з ранніх років, чули про методикою Глена Домана. Суть її - у навчанні дитини з допомогою карток з
  Методика Монтессорі
  Методика Монтессорі
  Унікальна методика раннього розвитку дітей, створена Марією Монтессорі, завойовує все більшу популярність в наші дні. Особливість підходу полягає в
  Методика Желєзнова
  Методика Желєзнова
  Багато батьків, які займаються розвитком дітей з самих перших місяців після народження, ламають голову над вибором правильної методики. У нашій
  Методика Сесіль Лупан - розвиваємо з любов'ю
  Методика Сесіль Лупан - розвиваємо з любов'ю
  Серед сучасних методик раннього розвитку особливо виділяється батьківська педагогіка молодий бельгійської матері Сесіль Лупан, заснована на ідеях
  Кубики Нікітіна «Склади візерунок»
  Кубики Нікітіна «Склади візерунок»
  Сьогодні батьки намагаються приділяти більше часу раннього розвитку дітей. Зокрема, однією з популярних систем розвитку, є методика Нікітіних. У
  Методика Домана-Маниченко
  Методика Домана-Маниченко
  Сьогодні батьки все частіше звертаються до різноманітних методик для розвитку своєї дитини. Однією з найпопулярніших систем раннього розвитку дітей є