Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Родима пляма у новонародженого

Родима пляма у новонародженого

16-09-2014, 09:04
4539
0
Родима пляма у новонародженого
Родимі плями в більшості випадків - це невеликі косметичні дефекти. Однак іноді вони потребують лікарського втручання. А родимі плями у новонароджених мають свої особливості. Існують навіть їх медичні класифікації, з приводу яких мами можуть проконсультуватися з лікарями ще в пологовому будинку.

Невус простий або «укус лелеки»

Червоні плями, однорідні і не виступають над шкірою, часто називають «укусом лелеки». Справа в тому, що вони з'являються зазвичай на потилиці, біля носа або рота, на лобі - справді, неначе лелека залишив мітку дзьобом. Причини появи такого невуса не встановлені, хоча існує думка, що вони пов'язані з наявністю кисневої недостатності під час природних пологів (або при різкому перепаді тиску у разі кесаревого розтину). Зазвичай таке родима пляма у новонародженого проходить само собою в перші ж місяці життя малюка. Іноді зберігається до восьми місяців, але вже до двох років стає непомітним. У педіатрів такі плями занепокоєння не викликають.

Невус вогненний або «винна пляма»

Таке пляма пов'язано з багатьма забобонами. Достовірно відомо те, що воно являє собою ділянку шкіри з аномально розширеними капілярами. Зазвичай має злегка опуклу структуру, а його пурпурово-червоний відтінок дійсно нагадує вино. У лікарів це пляма викликає занепокоєння, коли воно перебуває на обличчі. У такому разі не потрібне додаткове обстеження у невропатолога, тому що сучасною медициною доведено наявність взаємозв'язку між типом плям і відхиленнями у розвитку головного мозку. Але навіть якщо обстеження показало, що все в нормі, лікар все одно призначить лікування. Такі плями зазвичай легко видаляються лазером.

«Блукаючі» плями

Є тип плям, які називають гемангиомами. Вони являють собою скупчення недорозвинених капілярів, які ще до народження дитини відокремилися від його кровоносної системи. Ці плями іноді збільшуються в розмірах і навіть як би пересуваються по шкірі. З часом вони можуть розсмоктуватися, але не варто чекати, коли це станеться. За консультацією до лікаря слід звернутися негайно. А фахівець вирішить, чи слід зайнятися лікуванням вже зараз чи можна почекати.

Бувають більш глибокі і складні різновиди таких плям. Якщо перші називаються суничними, то другі - печерними гемангиомами, і проходять вони набагато повільніше, можуть серйозно заважати дитині. Лікування у всіх випадках буде однаковою - це лазерна терапія, кріотерапія або методика, аналогічна тій, що бореться з варикозом. І, до речі, такі плями потрібно всіляко ховати від сонця, хоча вони і є доброякісними утвореннями.

Інші види плям

У новонароджених бувають і інші типи родимих плям, які не проходять самі по собі. Зазвичай мова йде або про плями кольору кави з молоком (особливо має насторожувати, якщо їх більше шести штук), а також про темних, майже чорних плямах, вкритих волосками. Деякі плями є у багатьох немовлят, а інші тільки у дітей середземноморського типу у зв'язку з певними особливостями пігментації шкіри.

У будь-якому випадку завдання батьків - попросити лікаря провести обстеження. І якщо у вас залишаться питання, то не соромтеся ставити їх. Тим більше, що дуже часто на шкірі немовлят виникають плями, схожі на родові, але мають іншу природу. Вони вимагають принципово іншого лікування та догляду.
Читайте також
Родимі плями у новонароджених
Родимі плями у новонароджених
У народі родимі плями у новонародженого часто називають «поцілунок ангела». Але батьків їх поява часто турбує. У нашій статті ми розповімо, які види
Плями на язиці у дитини
Плями на язиці у дитини
Всі ми знаємо, що в нормі мова у дитини повинен мати ніжний рожевий колір з можливим легким білуватим нальотом. тому часто батьки приходять в
Невуси у дітей
Невуси у дітей
Невус шкіри - родима пляма (родимка). До невусам відносяться вроджені або виникають в різний час вади розвитку шкіри. Поверхня шкіри може бути
Родимки у дітей
Родимки у дітей
Родимки у дітей найчастіше зустрічаються двох видів. Це пігментовані родимі плями і гемангіоми. Пігментовані родимі плями 1.
Червоні плями на тілі дитини: які причини?
Червоні плями на тілі дитини: які причини?
Шкіра є частиною людського тіла, на якій відображаються процеси, що відбуваються в глибині організму. Червоні плями на тілі дитини можуть
Гемангіома у новонароджених
Гемангіома у новонароджених
Ви народили його, вашого довгоочікуваного малюка. У нього мамині очі, татів ніс, і червона пляма на шкірі, підозріло великого розміру. Швидше за все,