Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Навчальні програми для дітей

23-02-2015, 16:17
2505
0
Навчальні програми для дітей
Більшість з нині існуючих навчальних програм для дітей розраховані на дошкільнят. Основним їх завданням є навчання письму, рахунку в цікавій ігровій формі. Також в ході такого навчання дитина дізнається назви кольорів, геометричних фігур і т. д. Крім того, ігровий процес сприяє формуванню посидючості й уважності у малюка.
Види навчальних програм
Якщо ви вирішили використовувати комп'ютерні навчальні програми для занять зі своєю дитиною, то існує 2 варіанти таких програм: онлайн і стаціонарні.
З назви зрозуміло, що для використання одних необхідна наявність мережі, а другі - встановлюються безпосередньо на жорсткий диск комп'ютера і доступні в будь-який час.
Навчання читання
Також крім вище наведеної класифікації, існує ще і поділ навчальних програм залежно від мети навчання. Відомо, що більшість з них призначені для дітей дошкільного віку. Однак є й такі програми, які навчають дітей абетці (дозволяють запам'ятати алфавіт), а потім і читання. Прикладом може бути Azbuka Pro.
Метою даного додатка є повне навчання дитини грамоті. При цьому заняття починаються з вивчення алфавіту. Процес навчання читання здійснюється у формі гри. У програму також інтегрований і англійська мова, та додаток для вивчення кольорів і геометричних фігур.
Вчимося рахувати
На сьогоднішній день існує величезна кількість програм для навчання дітей математики. Більшість з них припускають, що дитина вже знає цифри і навчають рахунку. Але також є й такі, які починають навчання зі знайомства з цифрами.
Існують програми, які сприяють не тільки навчанню, але й розвитку дітей. В їх основі лежить моделювання різних життєвих ситуацій. Так, наприклад, дитина дізнається деякі правила безпеки, навчається правильної поведінки в школі, використання електроприладів, а також вчиться як поводитися при виникненні надзвичайних ситуацій. Тому такого роду програми здатні не тільки навчити дитину, але і врятувати йому життя в екстремальній ситуації.
Особливості навчання
Як і будь-освітній процес, інтерактивні методи навчання на комп'ютері також потребують допомоги батьків. Для початку необхідно пояснити дитині кілька разів, що від нього вимагається при тому чи іншому завданні, а потім проконтролювати, як він його виконує самостійно.
Як правило, дитина все схоплюють на льоту, і на 2-3 раз він буде виконувати всі без підказок.
При навчанні ні в якому разі не варто підвищувати голос на дитину. Це тільки відіб'є у нього інтерес, і при вигляді комп'ютера у нього буде паніка. Надалі його буде складно зацікавити.
Користь і шкода
Багато батьків негативно ставляться до подібного роду програм. Вся справа в тому, що медично доведено, що при тривалому перебуванні за комп'ютером розвивається якась залежність. Але це більше стосується ігор.
Навчальні програми дозволяють не тільки навчити дітей читати, але й навіть вивчити англійську і будь-яку іншу іноземну мову. Але таке навчання теж повинно бути дозованим - не варто дозволяти дитині займатися за комп'ютером більше півгодини в день.
Для дітей від 3-х до 7 років можна порекомендувати встановити такий пакет навчальних програм:

 • Ей-Бі-Сі Меморі - Англійський алфавіт - це навчальна програма для навчання дітей англійської мови у вигляді захоплюючої розвиваючої гри.

 • Розмальовка для дітей 3.1 - електронна розфарбування: понад 250 різних дитячих картинок, розфарбовуючи які дитина весело і цікаво проведуть час.

 • Azbuka Pro - це програма для вивчення букв і цифр в ігровій формі, розрахована на дітей у віці від 3 до 7 років.
 • Навчальні програми для дітей

 • Abacus - емулятор рахункової дошки для навчання малюків рахунку.

 • Ерудит-географія 1000 - дитяча програма-тест на знання географії. • Також можна виділити додаткову користь від навчальних програм. Так в процесі занять дитина освоїть ази роботи з комп'ютером. Крім того, коли дитина займається, у мами з'являється час для виконання інших обов'язків по дому. Однак не варто цим зловживати і залишати дитину на довгий час без нагляду. Адже вся відповідальність за виховання і навчання дітей лежить на дорослих.
  Читайте також
  Навчання грамоти дошкільників
  Навчання грамоти дошкільників
  Як підготувати дитину до школи і навчити його азів читання та письма? Кращий спосіб навчання для дошкільнят - ця гра. Сьогодні ми розповімо, як
  Як навчити дитину англійської мови?
  Як навчити дитину англійської мови?
  Сьогодні знати англійську мову не просто бажано, а вкрай необхідно! Межі міждержавних відносин стають все більш відкритими простим людям. Робота,
  Шкода комп'ютера для дітей
  Шкода комп'ютера для дітей
  Життя сучасної дитини важко уявити без комп'ютера. І все частіше батьки помічають, що спілкування з розумною машиною займає у чада все більше часу.
  Мультики про букви
  Мультики про букви
  Навчання дитини читанню вимагає чимало батьківського терпіння і комплексного підходу. Непоганими помічниками в цій справі стануть мультики, в яких
  Навчальні ігри для дітей
  Навчальні ігри для дітей
  Сучасні діти вже мало не з пелюшок захоплюються комп'ютерами та електронними гаджетами. Цей інтерес батьки можуть направити на користь собі - якщо
  Навчальні мультфільми для дітей
  Навчальні мультфільми для дітей
  Починати ранній розвиток дитини найкраще в ігровій формі. Одним із засобів навчання у грі є перегляд спеціальних навчальних мультиків і програм,