Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Як правильно робити дренажний масаж дитині?

Як правильно робити дренажний масаж дитині?

16-09-2014, 09:20
10562
0
Як правильно робити дренажний масаж дитині?
Про користь масажу сьогодні знають всі. Однак слід пам'ятати, що існують різні його види. Наприклад, у разі застуди або бронхіту у якості допоміжного засобу лікарі можуть призначити дренажний масаж дитині. Цей вид масажу також часто називають перкусійні. Що він собою являє?

Навіщо потрібен дренажний масаж?

Під час бронхіту ритмічне постукування по грудній клітині призводить до вібрації бронхів. В результаті мокрота легше відділяється від їх внутрішньої поверхні. Це, відповідно, допомагає легше її відкашлювати. Таке постукування на латині носить назву «percussion», тому в медицині його називають перкусійні. Однак на практиці часто можна почути термін «дренажний». Насправді це комбінація двох технік, які можна навчитися застосовувати самостійно.

Чим гарний дренажний масаж?

Крім того, що цей масаж полегшує процес позбавлення від мокротиння, він виконує й інші важливі функції. По-перше, як і будь-який інший вид масажу, він покращує кровообіг. По-друге, він посилює дихальні функції, стимулює очищення легенів, а також сприяє поліпшенню лімфообращенія. Таким чином, він покращує самопочуття в цілому.

Для дитини це корисно зокрема тим, що дихальна система у малюків повністю формується тільки до дванадцяти років. Зовсім маленьким дітям кашель приносить суцільні муки, адже самостійно відкашлювати мокротиння вони ще не вміють. У той же час дренажний масаж дозволяється робити навіть дітям у віці до одного року. Однак слід пам'ятати, що масаж не скасовує застосування терапії, призначеної лікарем. Він виконує переважно допоміжні функції, а рясне пиття і лікарські препарати при цьому ніхто не скасовує.

Правила дренажного масажу

Для того щоб масаж приносив користь, потрібно дотримуватися певних правил:

1. Необхідно вивчити цю техніку в теорії і строго дотримуватися всіх рекомендацій.

2. Застосовувати масаж можна тільки після консультації з лікарем, коли спеціаліст огляне дитину, встановить діагноз, виявить відсутність ускладнень.

3. Масаж не проводять у разі високої температури.

При лікуванні бронхітів і деяких простудних захворювань дренажний масаж можна проводити двічі на день, за призначенням лікаря - навіть частіше. Наприклад, вранці його можна робити до сніданку, а ввечері - перед сном (але тільки не відразу ж після вечері).

Опис техніки

Дитину покласти на живіт. Масажувати груди не потрібно. Спина і боки - цілком достатнє поле для роботи. Під шию дитини підкладають валик, щоб він міг лежати обличчям вниз і при цьому вільно дихати.

Спочатку по спині проходяться погладжуючими рухами. За цей час дитина досить заспокоїться, щоб не бояться процедури.

Після цього по спині проходяться пощипывающими рухами. Потім можна почати постукування кінчиками пальців. При цьому направлення таких дотиків повинні бути не під прямим кутом, а з деяким нахилом у бік голови. Постукування тривають буквально протягом хвилини, потім дитину піднімають (або саджають) і просять як варто відкашлятися.

Завершити сеанс масажу можна розтиранням або зігрівальним компресом (якщо не заперечує лікар). Сьогодні для цього випускають спеціальні зігріваючі мазі. Але можна по-старому поставити і горілчаний компрес. Зазвичай ця процедура робиться на ніч.

В середньому курс масажу розрахований на десять днів. Але якщо поліпшення настане раніше, можна його скоротити.
Читайте також
Масаж при кашлі у дитини
Масаж при кашлі у дитини
Нерідко в комплексі з застосуванням ліків для лікування кашлю у дитини, батьки хочуть допомогти і немедикаментозними засобами. Ефективним при цьому є
Масаж при кривошиї у новонароджених
Масаж при кривошиї у новонароджених
Кривошиї у новонароджених називають патологію шийного відділу, що виражається в нахилі голови в один бік. Звичайно, такий стан потребує корекції і
Чи можна вагітним робити масаж? Відео самомасажу для вагітних
Чи можна вагітним робити масаж? Відео самомасажу для вагітних
Лікувальний масаж під час вагітності - це дуже потужний вплив на організм, і вагітність є відносним протипоказанням. Однак існують спеціально
Масаж при бронхіті у дітей
Масаж при бронхіті у дітей
Органи дихання у маленьких дітей, як правило, ще не дуже міцні, тому будь-яка інфекція, яка в них потрапляє, може викликати серйозні захворювання. До
Масаж для місячної дитини
Масаж для місячної дитини
Будь-який вид масажу (профілактичний, лікувально-профілактичний, лікувальний) слід робити після досягнення дитиною місячного віку. Раніше починати
Як лікувати кашель у немовляти?
Як лікувати кашель у немовляти?
Виникнувша як завжди недоречно застуда, часто супроводжується кашлем. А якщо хворий не дорослий, а дитина? Батьки, які мають досвід у вихованні