Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Якою повинна бути надбавка у вазі у новонароджених?

16-09-2014, 09:32
4577
0
Якою повинна бути надбавка у вазі у новонароджених?
Процес догляду за новонародженим дитиною завжди пов'язаний з певними труднощами і тривогами. Молодим батькам непросто звикнути до своєї нової ролі, вони ще багато чого не знають і не вміють. Тому даний період дуже важливо отримувати достатню кількість інформації про особливості розвитку немовляти - зокрема, вам буде корисно дізнатися, якою повинна бути надбавка у вазі у новонароджених.

Як відбувається процес збільшення у вазі?

Якщо батьки дуже сильно турбуються про те, правильно чи їх дитина набирає вагу, педіатром може бути продемонстрована спеціальна таблиця, в якій вказані орієнтовні значення надбавки ваги по місяцях. В перші п'ять місяців життя дитини, його маса тіла може щотижня збільшуватися на 125-215 р. Будь-яке значення в цих межах вважається нормою. Після цього малюк набирає вагу вже менш активно. Адже він починає рухатися, перевертати, повзати, а через деякий час і ходити, так що норма збільшення ваги новонародженого автоматично змінюється.

Вимірювати вагу малюка слід раз на тиждень, використовуючи одні і ті ж ваги. Причому ви повинні надягати на малюка однакову одяг (або взагалі знімати з нього все). Частіше зважувати дитину не варто, оскільки його маса тіла може значно змінюватись після кожного годування. Враховуйте, що малюк під час годувань з'їдає не однакову кількість молока, а крім того, прямо в процесі годування у нього може статися сечовипускання. Все це, природно, дуже сильно впливає на об'єктивність результатів зважування.

Що робити, якщо дитина занадто повільно набирає вагу?

Якщо складаючи графік прибавки у вазі свого новонародженого малюка, ви помітите, що його маса збільшується дуже повільно, це, звичайно, може вас засмутити і налякати. Подумайте про те, чи правильно організоване годування: досить часто дитина отримує груди (годування має відбуватися не рідше 8 - 10 разів на добу), чи правильно він прикладається, залишається у грудях стільки, скільки захоче, добре смокче молоко .

Не варто хвилюватися, пам'ятайте, що більшість проблем, що виникають у даній області, молода мама може вирішити самостійно або, в крайньому випадку, з допомогою педіатра або спеціаліста з грудного вигодовування . Зокрема, ще до того, як звернутися до фахівців, ви можете самостійно провести так званий «тест мокрих пелюшок». Суть цього тесту полягає в тому, щоб порахувати кількість сечовипускань у дитини протягом однієї доби - пам'ятайте, що їх повинно бути не менше дванадцяти. Ну а за результатами даного тесту, якщо виникне необхідність, ваш педіатр може призначити догодовування спеціальною сумішшю або зцідженим молоком, а також деякі лактогонные засоби або додаткові зціджування.

Якою повинна бути надбавка у вазі у новонароджених?


Як грамотно визначити збільшення ваги?

Звичайно, молодим батькам завжди корисно знати, як правильно визначати надбавку ваги немовляти по місяцях. Візьміть за «точку відліку» мінімальну масу тіла дитини (тобто ту, що була зафіксована у момент виписки з пологового будинку, а не в момент народження) і щотижня зважуйте його, обов'язково фіксуючи всі зміни ваги. Частіше проводити зважування немає необхідності - більш того, десь з двох місяців їх кількість можна скоротити до одного в місяць.

На закінчення

Звичайно, стежити за тим, як малюк набирає в масі, має кожна матуся. Однак не варто ставитися до цього занадто серйозно і боязко, зважуючи дитину після кожного годування. Краще покладіться на компетентність свого педіатра - він зможе точно визначити, чи нормально розвивається дитина.
Читайте також
Скільки повинна з'їдати дитина в 2 місяці?
Скільки повинна з'їдати дитина в 2 місяці?
В будь-якому віці у крихт є певні норми харчування, яких повинні дотримуватися матусі. Але все це лише усереднені цифри, і бути може вашій дитині
Надбавка у вазі у немовлят
Надбавка у вазі у немовлят
Збільшення ваги у немовляти – головний показник його росту і розвитку, тому лікарі і молоді мами приділяють цьому питанню настільки пильну увагу.
Скільки дитина повинна набирати вагу по місяцях?
Скільки дитина повинна набирати вагу по місяцях?
Всі молоді мами переживають, щоб їх малюк добре їв. Але як перевірити, чи ситий малюк, чи вистачає йому їжі? Для цього необхідно робити контрольні
Дитина не набирає вагу
Дитина не набирає вагу
Іноді батьки, пильно спостерігають за ростом і розвитком малюка, помічають, що показники його ваги раптом завмерли на одній цифрі. І починає
Елькар для новонароджених
Елькар для новонароджених
На жаль, навіть у новонароджених діток в наш час можуть спостерігатися проблеми зі здоров'ям. Нерідко лікарі діагностують у малюків ...
Скільки повинен з'їдати новонароджений?
Скільки повинен з'їдати новонароджений?
Кожну маму хвилює здоров'я її дитини, його комфорт і гарний настрій. І, зрозуміло, базова потреба малюка - у харчуванні. І тут виникає питання, яке