Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Як лікувати запор у новонародженого?

Як лікувати запор у новонародженого?

16-09-2014, 09:33
2811
0
Як лікувати запор у новонародженого?
Однією з найпоширеніших проблем, з якими стикаються багато молоді батьки, є запор у новонародженого. Це явище може бути зумовлено різними факторами, і способи лікування, як наслідок, вибираються різноманітні.

Можливі варіанти порушення моторики кишечника:

1. Якщо у дитини дуже рідкий стілець, а обсяг калових мас досить великий - це, швидше за все, атонічний запор у новонародженого. Причина даної патології, найчастіше, полягає в недостатній скорочувальної активності кишечнику, причому атонічні запори практично завжди супроводжуються сильним здуттям живота.

2. Якщо стілець дуже щільний, а процес дефекації доставляє маляті біль, це спастичний запор, причиною якого є підвищена скорочувальна активність кишечника.

Втім, у будь-якому випадку, батьків буде хвилювати питання, що робити, щоб допомогти дитині. Тому поговоримо про можливі варіанти лікування.

Способи лікування

Як правило, успішне лікування запорів, незалежно від того, до якого виду вони належать, залежить від того, наскільки своєчасно батьки малюка звернулися до фахівця. Причому, мамі і татові не слід намагатися самостійно лікувати свою дитину розрекламованими проносними засобами або ставити йому клізми - доцільність проведення подібних процедур може об'єктивно оцінити тільки професійний лікар.

Лікування запорів у немовлят завжди буває комплексним - лікарська практика показує, що застосування якогось одного лікарського засобу тут малоефективно. Тому орієнтовна програма лікування включає в себе:

1. внесення змін в раціон харчування (можливо, призначення дієти);

2. проведення масажних процедур;

3. застосування спеціальних медикаментозних засобів;

4. спонукання дитини до рухової активності;

5. інші необхідні процедури.

Профілактичні заходи

Перш ніж вибирати ефективний засіб від запору, прийміть до уваги, що однією з причин виникнення порушень моторики кишечника може бути недоїдання. Тому батькам дуже важливо стежити, щоб дитина отримувала достатню кількість їжі, і щоб вона була максимально різноманітною.

Крім того, не можна забувати про користь регулярної рухової активності. Тому перед кожним годуванням слід укладати малюка на спинку і робити його ніжками «велосипед» або ж акуратно притиснути коліна до животика, а потім розводити їх у сторони і опускати. Ця нескладна гімнастика дозволить вам уникнути запорів.

Про причини

Звичайно, кожній молодій мамі слід пам'ятати про те, якими причинами можуть бути викликані запори у немовлят - це знання допоможе в найкоротші терміни відшукати відповідь на питання, як допомогти дитині в подібній ситуації, а може бути і взагалі уникнути її розвитку.

Як правило, причини виникнення запорів у новонароджених досить прості. До них відносяться:

- нестача їжі;

- перехід з грудного молока на штучні суміші;

- введення прикорму в раціон малюка;

- різноманітні патології ШКТ;

- порушення моторики кишечника;

- хронічний запор.

Крім того, батькам корисно буде знати всі продукти, що викликають запор у новонароджених, щоб мати можливість виключити їх з раціону малюка (або з свого власного, якщо ви годуєте дитину виключно грудьми). Сир, рис, банани, м'ясо, хліб, горіхи, цільне молоко - ці продукти здатні провокувати розвиток закрепів, і тому від них слід відмовитися як годуючій мамі, так і малюкові (якщо його вже почали підгодовувати).
Читайте також
Запор у новонародженого - що робити?
Запор у новонародженого - що робити?
Травна, як і інші системи новонародженої дитини, яка ще не повністю налагоджена, тому нерідко відбуваються збої. Однією з таких проблем може стати
Запор у новонародженого на змішаному вигодовуванні
Запор у новонародженого на змішаному вигодовуванні
На грудному вигодовуванні у малюків практично не буває проблем зі стільцем. Зате при введенні сумішей та прикормів починаються неприємності з
Що робити при запорі у немовляти?
Що робити при запорі у немовляти?
У грудної дитини запор, що робити? Таке питання відразу ж виникає у дбайливих батьків. Якщо дитина стала набагато рідше спустошувати кишечник або при
Чи можна використовувати свічки від запору для новонароджених?
Чи можна використовувати свічки від запору для новонароджених?
Частота та якість стільця у малюка завжди хвилюють його батьків. Тим більше що новонароджені дітки в цьому питанні» вкрай непостійні вони какають до
Гліцеринові свічки для новонароджених
Гліцеринові свічки для новонароджених
Оскільки ШКТ у новонароджених дітей працює ще досить нестабільно, їх батькам часом доводиться стикатися з проблемою запорів. І тоді виникає питання
Дюфалак для новонароджених
Дюфалак для новонароджених
Коли в родині з'являється малюк - це не просто щастя і новий етап в житті, це також величезна відповідальність. Адже дитина потребує підвищеної